DIVISION I
First-team offense −
Quarterbacks: Harrison Brewster (Olentangy Berlin) 6-1, 195, jr.; Will Cooper (Thomas Worthington) 5-9, 180, sr.; James Hayek (Upper Arlington) 6-1, 195, sr.; Matthew Papas (Grove City) 6-0, 165, jr.; Zakk Tschirhart (Dublin Jerome) 5-11, 180, sr.
Running backs: Jakivion “JJ” Calip (Olentangy Orange) 6-0, 190, sr.; Diore Hubbard (Gahanna) 5-11, 185, jr.; Griffin Johnson (Marysville) 5-11, 185, sr.; Christian Manville (New Albany) 6-1, 190, sr.
Receivers: Austin Koslow (Delaware) 5-9, 150, jr.; Alex Okuley (Olentangy Liberty) 6-3, 170, sr.; Joey Zalewski (Thomas Worthington) 6-3, 215, sr.
Tight ends: Braden Dougherty (Dublin Coffman) 6-5, 235, sr.; Gavin Grover (Olentangy) 6-7, 235, jr.
Linemen: Gavin Dabo (Grove City) 6-4, 255, jr.; Kasey Garrett (Hilliard Darby) 6-2, 230, sr.; Braeden Gray (Marysville) 6-4, 245, sr.; Justin Henry (Olentangy Berlin) 6-5, 290, sr.; Henry Rappolt (Upper Arlington) 6-1, 250, sr.; Keilan Smith (Pickerington Central) 6-4, 300, sr.
Kicker: Spencer Conrad (Olentangy Berlin) 6-0, 210, jr.
First-team defense −
Backs: Malik Kamara (Central Crossing) 6-0, 180, jr.; Nikeese McCollum (Delaware) 5-8, 150, sr.; Jace Ninceheiser (Groveport) 5-10, 155, jr.
Linebackers: Tom Bohman (New Albany) 6-2, 230, sr.; Chris Karr (Reynoldsburg) 6-0, 195, sr.; Chidi Mabatah (New Albany) 6-2, 190, sr.; Ben Marsh (Hilliard Darby) 6-4, 240, sr.; Colton Powers (Marysville) 5-11, 190, sr.; Malik Ray (Pickerington North) 5-11, 208, sr.; Brady Sestili (Dublin Jerome) 6-3, 205, sr.; EJ Teah (Hilliard Bradley) 6-1, 195, sr.; Jaden Yates (Gahanna) 6-1, 220, sr.
Linemen: Dalton Allen (Delaware) 6-2, 260, sr.; Francis Brewu (Thomas Worthington) 6-3, 250, jr.; Kamari Burns (Gahanna) 6-3, 247, sr.; Kobi Gorman (Pickerington Central) 6-3, 255, sr.; RJ Keuchler (Pickerington Central) 6-6, 260, sr.; Will Smith (Dublin Coffman) 6-3, 278, sr.
Punter: Carter Holden (Dublin Jerome) 6-2, 180, jr.
- Offensive player of the year: Diore Hubbard (Gahanna)
- Defensive player of the year: Will Smith (Dublin Coffman)
- Coach of the year: Mike Picetti (Thomas Worthington)
Second-team offense −
Quarterbacks: Bradyn Fleharty (Hilliard Bradley) 6-3, 190, jr.; Ethan Grunkemeyer (Olentangy) 6-3, 190, sr.; Jake Lowman (Delaware) 6-3, 205, jr.
Running backs: Dawaun Green (Pickerington North) 6-2, 225, sr.; Javi Quimba (Hilliard Darby) 5-10, 180, sr.; Jake Struck (Olentangy Liberty) 6-0, 185, so.
Receivers: Jacob Harris (Westerville Central) 6-5, 205, sr.; JJ King (Grove City) 6-0, 175, jr.; Marek Tzagournis (Dublin Jerome) 5-11, 160, sr.
Tight end: Kaden Gannon (Delaware) 6-0, 206, sr.
Linemen: Isaac Carter (Grove City) 6-2, 230, sr.; Jake Cook (Westerville North) 6-5, 300, so.; Ben Dehmer (New Albany) 6-4, 250, sr.; Dillon Halter (Dublin Coffman) 5-11, 280, sr.; Jonas Mann (Pickerington North) 6-7, 270, sr.; Isaac Perkins (Gahanna) 6-3, 300, sr.; Dane Wieklinski (Dublin Jerome) 6-6, 265, jr.;
Kicker: Jake Walter (Hilliard Bradley) 5-9, 160, jr.
Second-team defense −
Backs: Rasheem Biles (Pickerington Central) 6-2, 190, sr.; Sean Callahan (Groveport) 6-1, 165, sr.; Cayden Christopher (Pickerington North) 5-11, 183, sr.; Charlie Paxton (Upper Arlington) 5-7, 160, sr.; Romearo Wells (Gahanna) 5-11, 165, sr.; Mario Williams (Westerville Central) 6-0, 170, jr.
Linebackers: Bubba Bangura (Westerville Central) 6-3, 220, sr.; Cole Dickerson (Lancaster) 6-1, 210, jr.; Logan Frye (Delaware) 6-0, 205, jr.; George Gerber (Upper Arlington) 5-11, 191, jr.; Kyle Jackowski (Olentangy Berlin) 6-0, 195, sr.; Gabe Pence (Olentangy Liberty) 6-2, 205, sr.; Caden Wilson (Hilliard Davidson) 5-11, 215, jr.
Linemen: Jalen Joyce (Groveport) 5-11, 285, so.; Kyler LaRosa (Dublin Jerome) 6-3, 285, sr.; Caden Lockwood (Dublin Jerome) 6-3, 225, sr.; Christian McCartney (Marysville) 5-10, 175, sr.; Turner Schmidt (Hilliard Davidson) 6-4, 222, jr.
Punter: Alex Koons (Hilliard Bradley) 5-11, 185, jr.
Special mention
Aaron Arledge (Grove City); Will Beinecke (Olentangy); Preston Bowman (Pickerington North); Keishaun Calhoun (Groveport); James Collins (New Albany); Quinn Crotty (Upper Arlington); Julian Dandridge (Hilliard Bradley); Kaleb Dotson (Hilliard Darby); Max Durbin (Newark); Brock Egan (Pickerington Central); Jack Evans (Olentangy Orange); Jake Grimm (Gahanna); Jaystin Gwinn (Westerville Central); Kolin Hendricks (Central Crossing); Derek Hole (Dublin Jerome); Christian Isaacs (Grove City); Stanley Jackson (Westerville North); Tommy Janowicz (Upper Arlington); Demetrius John (Westerville North); Jack Kendall (Olentangy Liberty); Kaedon Kline (Grove City); Rex Lahr (Pickerington North); Andrew Leech (Olentangy); Andrew Leonard (Olentangy Liberty); Payton Long (Hilliard Davidson); Angelo McCullom (Pickerington North); Luke McLoughlin (Dublin Jerome); Holden Milliken (Upper Arlington); Trevor Mills (Grove City); Jacob Morbitzer (Hilliard Bradley); Troy Mrukowski (Olentangy Liberty); Aaron Nebraska (Olentangy Berlin); Bobby Ogles (Olentangy Orange); Roman Orsinelli (New Albany); Ryan Reber (Grove City); Josh Riley (Olentangy Berlin); Dylan Rosser (New Albany); Michael Roth (Grove City); Hammond Russell (Reynoldsburg); Sawyer Sand (Delaware); Colin Schuler (New Albany); Brady Schwieterman (Hilliard Davidson); Calvin Scott (Westerville North); Kaden Seller (Hilliard Darby); Connor Smith (Thomas Worthington); Joe Spann (Reynoldsburg); David Stump (Hilliard Davidson); Wally Swiney (Upper Arlington); Ethan Tebbetts (Hilliard Bradley); JT Tompkins (Olentangy Berlin); Brennen Ward (Gahanna); Jackson Wiley (Olentangy); Gino Williams (Pickerington Central); Mason Ziegler (Olentangy Berlin).
Honorable mention
Joseph Abbiw (Pickerington North); Terrance Alexander (Pickerington Central); Thomas Andrews (Groveport); Colin Ansel (Upper Arlington); Michael Arinze-Ezirim (Dublin Jerome); Clay Blakely (Hilliard Darby); Carson Bopp (Westerville North); Jonah Brinkman (Olentangy Liberty); Aaron Britford (Groveport); Grant Burke (Pickerington North); Bryce Byrd (Olentangy Orange); Josh Codjoe (Central Crossing); Zach Corna (Upper Arlington); Oliver Cornley (Hilliard Davidson); Levi Davis (Olentangy Orange); Kaedyn Dunbar-White (Pickerington North); Evan Eichel (Olentangy Orange); Jaden Fields (Thomas Worthington); Kaden Gebhardt (Olentangy); Elijah Griffith (New Albany); Blake Hajjar (Olentangy Liberty); Blake Harper (Olentangy Liberty); Sabian Harris (New Albany); Quinn Hart (Dublin Coffman); Kody Hoffman (Lancaster); Corey Howlett (Westerville North); Cullen Hronek (Westerville Central); Brendan Keener (Hilliard Darby); Kenny Kemper (Central Crossing); Justin Kennedy (Westerville Central); Brayden Kohl (Hilliard Darby); Andrew Kreakie (Westerville Central); Lucas Kubik (Newark); Sam Lacher (Thomas Worthington); Austin Lambert (Olentangy Berlin); Troy Lane (Pickerington Central); Sean Lee (Newark); Mac Link (Hilliard Darby); Chris Louis (Pickerington North); Aiden Lowery (Dublin Jerome); Nate Maag (Olentangy Liberty); Troy Martin (Reynoldsburg); Zavion Mattox (Pickerington Central); Connor McClellan (Upper Arlington); Zach McDowell (Olentangy Orange); Steele Meister (Newark); Kendrick Mensah (Pickerington Central); Sammy Moloney (Dublin Coffman); Colin Neimeister (Hilliard Davidson); Evan Nelson (Olentangy Liberty); Josh Neri (Hilliard Darby); Jayden Phillips (Hilliard Davidson); Gunnar Richards (Lancaster); Wilson Roberts (Olentangy Liberty); Xavier Rose (Grove City); Ethan Moeller (Marysville); Michael Robinson (Groveport); Dylan Scott (Gahanna); Colin Scalise (Thomas Worthington); Dillon Schaub (New Albany); Brady Seger (Marysville); Makai Shahid (Gahanna); Jonathan Stevens (Westerville North); Cam Turner (Reynoldsburg); Amari Valerio-Hudson (Dublin Coffman); Daven White (Dublin Coffman); Jaylen White (Westerville North); Jakob Williams (Hilliard Darby); Preston Wolfe (Hilliard Bradley).