Wildcat97
Well-known member
Same rules apply as last week. Picks also due by 7PM Friday. Please note: Submitting your picks out of order WILL result in lost points. There were a couple participants who lost points due to this reason.
Player TOTAL
joeyb77 93
BucksFan937 91
FirestoneFan 90
Wildcat66 90
RDR1115 89
soccerboy08 89
danville96 88
Union County Fan 87
PeterBlack 87
The Butler 87
Wildcat97 86
Egad 86
FrontRowTed 86
knightgeek27 86
ex_dc_atc 85
shortcut 85
LS92 84
YODA14 84
RW&B 71 83
adselder09 83
BlessEmAll 83
USA70PP 81
Worm02 81
doubtme 81
PRICELESS 78
TripJ 78
LDubLS30 77
kandman 76
falcons53 74
Michael Hirn 72
Mr. Red Raider 70
Run_2_Win 37
#1 Mentor (11-0) vs. #4 McKinley (9-2)
#2 St. Edward (10-1) vs. #3 Euclid (9-2)
Region 2
#1 Springfield (10-1) vs. #4 Dublin Jerome (9-2)
#2 Whitmer (10-1) vs. #3 Dublin Coffman (9-2)
Region 3
#1 Olentangy Liberty (10-1) vs. #4 Groveport Madison (9-2)
#2 Pickerington Central (10-1) vs. #3 Olentangy Orange (10-1)
Region 4
#1 St. Xavier (9-2) vs. #4 Elder (9-2)
#2 Fairfield (10-1) vs. #3 Colerain (10-1)
#1 Massillon (11-0) vs. #4 Perry (9-2)
#2 Mayfield (11-0) vs. #3 Hoban (10-1)
Region 6
#1 Avon (11-0) vs. #4 Benedictine (10-1)
#2 Avon Lake (10-1) vs. #3 Wadsworth (9-2)
Region 7
#1 Tol. Central Catholic (11-0) vs. #4 Tol. St. John's (8-3)
#2 Anthony Wayne (11-0) vs. #6 Olentangy (6-5)
Region 8
#1 LaSalle (9-2) vs. #5 Walnut Ridge (11-0)
#3 Harrison (10-1) vs. #7 Col. DeSales (9-2)
#1 New Philadelphia (10-1) vs. #4 Aurora (11-0)
#2 Streetsboro (11-0) vs. #6 Chardon (9-2)
Region 10
#1 Norwalk (9-2) vs. #5 Sandusky (8-3)
#2 Mansfield (10-1) vs. #6 Holy Name (9-2)
Region 11
#1 Bishop Hartley (10-1) vs. #4 Granville (10-1)
#2 Jonathan Alder (11-0) vs. #3 Jackson (11-0)
Region 12
#4 Badin (8-3) vs. #8 Alter (7-4)
#6 St. Marys Memorial (9-2) vs. #7 Trotwood-Madison (8-3)
#1 Perry (11-0) vs. #4 Cuyahoga Valley Christian Academy (8-3)
#2 Poland Seminary (9-2) vs. #3 Indian Creek (10-1)
Region 14
#4 Shelby (8-3) vs. #8 Clyde (7-4)
#2 Wauseon (9-2) vs. #6 Ottawa-Glandorf (8-3)
Region 15
#1 Licking Valley (11-0) vs. #4 John Glenn (9-2)
#3 Waverly (9-2) vs. #7 Bloom-Carroll (9-2)
Region 16
#1 Wyoming (11-0) vs. #5 Indian Hill (9-2)
#6 Roger Bacon (10-1) vs. #7 Valley View (9-2)
#1 Kirtland (11-0) vs. #4 South Range (8-3)
#2 Manchester (8-3) vs. #6 Garaway (9-2)
Region 18
#1 Oak Harbor (11-0) vs. #4 Eastwood (11-0)
#2 Orrville (10-1) vs. #3 Pleasant (9-2)
Region 19
#1 Ironton (10-1) vs.#4 Amanda-Clearcreek (9-2)
#2 Ridgewood (11-0) vs. #3 Wheelersburg (8-3)
Region 20
#1 Taft (10-1) vs. #4 West Liberty-Salem (10-1)
#2 West Jefferson (10-1) vs. #3 Shawnee (9-2)
#1 New Middletown Springfield (11-0) vs. #4 Trimble (11-0)
#2 Mogadore (10-1) vs. #3 Fort Frye (11-0)
Region 22
#5 Hillsdale (8-3) vs. #8 Carey (6-5)
#2 Seneca East (10-1) vs. #3 East Knox (11-0)
Region 23
#5 Anna (10-1) vs. #8 Sherwood Fairview (10-1)
#2 Liberty Center (10-1) vs. #3 Archbold (10-1)
Region 24
#1 Chillicothe Southeastern (11-0) vs. #4 Covington (9-2)
#6 Mechanicsburg (9-2) vs. #7 Grandview Heights (7-4)
#1 Cuyahoga Heights (9-1) vs. #5 Warren JFK (8-3)
#2 Lucas (9-2) vs. #6 St. Thomas Aquinas (7-3)
Region 26
#1 Leipsic (10-1) vs. #5 Edgerton (9-2)
#2 St. Paul (9-2) vs. #3 Patrick Henry (8-3)
Region 27
#1 Harvest Prep (10-1) vs. #4 Waterford (9-2)
#2 Newark Catholic (8-3) vs. #3 Shadyside (8-3)
Region 28
#5 Lima Perry (8-3) vs. #8 New Bremen (8-3)
#2 Marion Local (9-2) vs. #3 Fort Loramie (10-1)
Player TOTAL
joeyb77 93
BucksFan937 91
FirestoneFan 90
Wildcat66 90
RDR1115 89
soccerboy08 89
danville96 88
Union County Fan 87
PeterBlack 87
The Butler 87
Wildcat97 86
Egad 86
FrontRowTed 86
knightgeek27 86
ex_dc_atc 85
shortcut 85
LS92 84
YODA14 84
RW&B 71 83
adselder09 83
BlessEmAll 83
USA70PP 81
Worm02 81
doubtme 81
PRICELESS 78
TripJ 78
LDubLS30 77
kandman 76
falcons53 74
Michael Hirn 72
Mr. Red Raider 70
Run_2_Win 37
Division 1
Region 1#1 Mentor (11-0) vs. #4 McKinley (9-2)
#2 St. Edward (10-1) vs. #3 Euclid (9-2)
Region 2
#1 Springfield (10-1) vs. #4 Dublin Jerome (9-2)
#2 Whitmer (10-1) vs. #3 Dublin Coffman (9-2)
Region 3
#1 Olentangy Liberty (10-1) vs. #4 Groveport Madison (9-2)
#2 Pickerington Central (10-1) vs. #3 Olentangy Orange (10-1)
Region 4
#1 St. Xavier (9-2) vs. #4 Elder (9-2)
#2 Fairfield (10-1) vs. #3 Colerain (10-1)
Division 2
Region 5#1 Massillon (11-0) vs. #4 Perry (9-2)
#2 Mayfield (11-0) vs. #3 Hoban (10-1)
Region 6
#1 Avon (11-0) vs. #4 Benedictine (10-1)
#2 Avon Lake (10-1) vs. #3 Wadsworth (9-2)
Region 7
#1 Tol. Central Catholic (11-0) vs. #4 Tol. St. John's (8-3)
#2 Anthony Wayne (11-0) vs. #6 Olentangy (6-5)
Region 8
#1 LaSalle (9-2) vs. #5 Walnut Ridge (11-0)
#3 Harrison (10-1) vs. #7 Col. DeSales (9-2)
Division 3
Region 9#1 New Philadelphia (10-1) vs. #4 Aurora (11-0)
#2 Streetsboro (11-0) vs. #6 Chardon (9-2)
Region 10
#1 Norwalk (9-2) vs. #5 Sandusky (8-3)
#2 Mansfield (10-1) vs. #6 Holy Name (9-2)
Region 11
#1 Bishop Hartley (10-1) vs. #4 Granville (10-1)
#2 Jonathan Alder (11-0) vs. #3 Jackson (11-0)
Region 12
#4 Badin (8-3) vs. #8 Alter (7-4)
#6 St. Marys Memorial (9-2) vs. #7 Trotwood-Madison (8-3)
Division 4
Region 13#1 Perry (11-0) vs. #4 Cuyahoga Valley Christian Academy (8-3)
#2 Poland Seminary (9-2) vs. #3 Indian Creek (10-1)
Region 14
#4 Shelby (8-3) vs. #8 Clyde (7-4)
#2 Wauseon (9-2) vs. #6 Ottawa-Glandorf (8-3)
Region 15
#1 Licking Valley (11-0) vs. #4 John Glenn (9-2)
#3 Waverly (9-2) vs. #7 Bloom-Carroll (9-2)
Region 16
#1 Wyoming (11-0) vs. #5 Indian Hill (9-2)
#6 Roger Bacon (10-1) vs. #7 Valley View (9-2)
Division 5
Region 17#1 Kirtland (11-0) vs. #4 South Range (8-3)
#2 Manchester (8-3) vs. #6 Garaway (9-2)
Region 18
#1 Oak Harbor (11-0) vs. #4 Eastwood (11-0)
#2 Orrville (10-1) vs. #3 Pleasant (9-2)
Region 19
#1 Ironton (10-1) vs.#4 Amanda-Clearcreek (9-2)
#2 Ridgewood (11-0) vs. #3 Wheelersburg (8-3)
Region 20
#1 Taft (10-1) vs. #4 West Liberty-Salem (10-1)
#2 West Jefferson (10-1) vs. #3 Shawnee (9-2)
Division 6
Region 21#1 New Middletown Springfield (11-0) vs. #4 Trimble (11-0)
#2 Mogadore (10-1) vs. #3 Fort Frye (11-0)
Region 22
#5 Hillsdale (8-3) vs. #8 Carey (6-5)
#2 Seneca East (10-1) vs. #3 East Knox (11-0)
Region 23
#5 Anna (10-1) vs. #8 Sherwood Fairview (10-1)
#2 Liberty Center (10-1) vs. #3 Archbold (10-1)
Region 24
#1 Chillicothe Southeastern (11-0) vs. #4 Covington (9-2)
#6 Mechanicsburg (9-2) vs. #7 Grandview Heights (7-4)
Division 7
Region 25#1 Cuyahoga Heights (9-1) vs. #5 Warren JFK (8-3)
#2 Lucas (9-2) vs. #6 St. Thomas Aquinas (7-3)
Region 26
#1 Leipsic (10-1) vs. #5 Edgerton (9-2)
#2 St. Paul (9-2) vs. #3 Patrick Henry (8-3)
Region 27
#1 Harvest Prep (10-1) vs. #4 Waterford (9-2)
#2 Newark Catholic (8-3) vs. #3 Shadyside (8-3)
Region 28
#5 Lima Perry (8-3) vs. #8 New Bremen (8-3)
#2 Marion Local (9-2) vs. #3 Fort Loramie (10-1)