jhc2010
Well-known member
Week 7 Ohio high school football broadcast schedule
2020 OHSAA Playoffs - Week 1
Friday, October 9 & Saturday, October 10, 2020
All playoff games kickoff at 7 PM unless otherwise noted
Division I - Friday, October 9
Region 1
16 Canton GlenOak vs. 1 Lakewood St. Edward (@ Brooklyn Memorial Stadium)
Video: http://stedwardeagles.com/live-broadcast LIVE
9 Strongsville @ 8 Medina
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
13 Elyria @ 4 Euclid
12 Solon vs. 5 Cleveland St. Ignatius (@ Baldwin-Wallace Univ.)
Video: http://ignatiuswildcats.com/sibn-live LIVE
11 Massillon Jackson @ 6 Brunswick - W259BW-FM (99.7) http://cantonsnewcountry.iheart.com, http://q92radiosports.com, http://weol.com, http://wkyc.com/hss
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
14 Berea-Midpark @ 3 Canton McKinley - WRQK-FM (106.9) http://wrqk.iheart.com, WHBC-AM (1480) http://whbcsports.com, WDJQ-FM (92.5) http://q92radiosports.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com) (also tape delayed at 9 AM Saturday on Big Time Sports http://livestream.com/wivm)
10 Cleveland Heights @ 7 Stow-Munroe Falls - WRMU-FM (91.1) http://mountunion.edu/wrmu, WHLO-AM (640) http://640whlo.iheart.com
Video: Spectrum News 1 (in NW Ohio) http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
15 Shaker Heights @ 2 Mentor - WQGR-FM (93.7) http://gold937fm.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 2
16 Beavercreek @ 1 Dublin Coffman
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
9 Findlay @ 8 Springboro - WFIN-AM (1330/95.5 FM) http://wfin.com
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
13 Miamisburg @ 4 Olentangy Liberty - WDLR-AM (1550/92.9 FM) & WYMC-AM (1580/92.9 FM) http://my929.net
Video: http://olentangy.k12.oh.us/departments/technology/olhs-stream/olhs-football LIVE (PPV)
12 Kettering Fairmont @ 5 Perrysburg
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
11 Centerville @ 6 Wayne - http://videos.tkdssports.com (PPV audio)
Video: Spectrum News 1 (in SW Ohio) http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
14 Toledo Whitmer @ 3 Springfield
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
10 Dublin Jerome @ 7 Marysville - http://gbsnradio.com, WQTT-AM (1270/96.7 FM) http://wqttradio.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
15 Middletown @ 2 Northmont
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 3
16 Grove City @ 1 Pickerington Central
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
9 Hilliard Darby @ 8 Gahanna Lincoln - WBNS-FM (97.1) http://971thefan.com
13 Hilliard Bradley @ 4 Groveport Madison - http://diamondsportsmedia.com
Video: http://facebook.com/groveportsportsnetwork LIVE
12 Lancaster @ 5 Reynoldsburg - WLOH-AM (1320/99.3 FM/102.9 FM/104.5 FM) http://wloh.net
Video: Spectrum News 1 (in Central Ohio) http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
11 Upper Arlington @ 6 Olentangy Orange
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
10 New Albany @ 7 Westerville North - http://gbsnradio.com
15 Hilliard Davidson @ 2 Pickerington North
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 4
16 West Clermont @ 1 Lakota West
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
9 Sycamore @ 8 Lakota East
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
13 Lebanon @ 4 Mason - http://mixlr.com/mason-comets-sports-radio
Video: ICRC-TV http://icrctv.com LIVE
12 Milford @ 5 Colerain - http://wearecolerain.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
11 Cincinnati Archbishop Moeller @ 6 Hamilton - WMOH-AM (1450) http://wmoh.com
Video: http://letsgobigmoe.com LIVE (PPV) & http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
14 Walnut Hills @ 3 Cincinnati St. Xavier - WSAI-AM (1360) http://foxsports1360.iheart.com
Video: http://stxsports.net/sports/football/schedule/2020 LIVE
10 Fairfield @ 7 Cincinnati Elder - WNOP-AM (740/89.5 FM)/WHSS-FM (89.5) http://sacredheartradio.com
Video: http://ehsports.com LIVE (PPV) & http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
15 Oak Hills @ 2 Princeton
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV) & Video: http://watchhssports.tv LIVE (PPV)
Division II - Friday, October 9
Region 5
26 Akron North @ 7 Warren G Harding
Video: http://youtube.com/channel/UCruwteWLMBNtGLOVD_b1Iew LIVE
25 Akron Kenmore-Garfield @ 8 Mayfield
24 Lakeside @ 9 Nordonia
23 Akron Firestone @ 10 Maple Heights
22 Cuyahoga Falls @ 11 Boardman
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
21 Garfield Heights @ 12 Eastlake North
Video: http://youtube.com/c/ohiovarsity LIVE
20 Madison @ 13 Willoughby South
19 Akron Ellet @ 14 Bedford
Video: http://youtube.com/channel/UCOoIlGQ7s3VdYjyMz4wR98A LIVE
18 Twinsburg @ 15 Lyndhurst Brush
17 University School @ 16 Kent Roosevelt
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 6
24 Parma Normandy @ 9 Fremont Ross - WFRO-FM (99.1) http://wfroradio.com
23 North Ridgeville @ 10 Toledo St. Francis de Sales
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
22 North Royalton @ 11 Amherst Steele - http://weol.com
21 Clay @ 12 Valley Forge
20 Lakewood @ 13 Barberton
19 Westlake @ 14 Wadsworth
Video: WCTV Channel 16 http://watchwctv.com LIVE
18 Holland Springfield @ 15 Sylvania Northview - http://wsyl.fm
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
17 Grafton Midview @ 16 North Olmsted - WDLW-AM (1380/98.9 FM) http://wdlwradio.com, WEOL-AM (930/100.3 FM) http://weol.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
Region 7
25 Columbus Mifflin @ 8 Dublin Scioto
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
24 Logan @ 9 Big Walnut - WKNA-FM (98.3) http://983samfm.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
23 Columbus St. Charles @ 10 Uniontown Lake - http://q92radiosports.com
Video: http://bluestreaksathletics.com/streaming/fbstream LIVE
22 Whitehall-Yearling @ 11 Olentangy Berlin
Video: http://olentangy.k12.oh.us/departments/technology/obhs-stream/obhs-football LIVE (PPV)
21 Marion Harding @ 12 Worthington Kilbourne - http://cbussportsradio.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
20 Columbus Whetstone @ 13 Licking Heights
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
19 Columbus Northland @ 14 Watkins Memorial
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
18 Columbus Independence @ 15 Columbus Walnut Ridge
17 Canal Winchester @ 16 Mount Vernon - http://fairfieldcountysportsnetwork.com, WMVO-AM (1300/100.9 FM) http://wmvo.com
Video: http://oh.report LIVE
Region 8
25 Columbus West @ 8 Trenton Edgewood
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
24 Franklin Heights @ 9 Troy - WPTW-AM (1570/98.1 FM) http://981wptw.com
23 West Carrollton @ 10 Sidney
Video: http://live.nkt.tv/ppv LIVE (PPV)
22 Columbus Briggs @ 11 Teays Valley
21 Cincinnati Withrow @ 12 Fairborn
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
20 Dayton Belmont @ 13 Talawanda
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
19 Lima Senior @ 14 Harrison
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
18 Loveland @ 15 Little Miami
17 Xenia @ 16 Tecumseh
Division III - Friday, October 9
Region 9
27 Akron Springfield @ 6 Akron St. Vincent-St. Mary
Video: http://stvm.com/live LIVE
26 Youngstown East @ 7 Steubenville - WCDK-FM (106.3) http://1063theriver.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
25 Painesville Harvey @ 8 Geneva
Video: http://genevaeagles.com LIVE
24 Alliance @ 9 Hubbard - http://q92radiosports.com
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
23 Tallmadge @ 10 Dover - WJER-AM (1450/100.9 FM) http://wjer.com, WNPQ-FM (95.9) http://thelight959.com & WBTC-AM (1540/101.9 FM) http://wbtclive.com
Video: http://youtube.com/channel/UCynX5bl66teOfc20Xghzkcg LIVE
22 Akron East @ 11 West Geauga
Video: http://youtube.com/c/westgeaugaathletics LIVE
21 Notre Dame-Cathedral Latin @ 12 Louisville - http://q92radiosports.com
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV) (also tape delayed at 11 PM on WHBC Game of the Week http://livestream.com/wivm (archived at http://whbcsports.com))
20 Youngstown Chaney @ 13 Coventry
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
19 Kenston @ 14 Marlington - WDPN-AM (1310) http://am1310wdpn.com, http://whbcsports.com
Video: http://marlingtonlocal.org/MarlingtonAthletics_home.aspx LIVE
18 Ravenna @ 15 Niles McKinley
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
17 Howland @ 16 Akron Buchtel
Region 10
22 Maumee @ 11 Caledonia River Valley - WMRN-AM (1490) http://wmrn.iheart.com
21 Mansfield Madison Comprehensive @ 12 West Holmes - WQKT-FM (104.5) http://wqkt.com, WKLM-FM (95.3) http://wklmfm.com
Video: http://facebook.com/wklmfm953 LIVE & http://oh.report LIVE
20 Lexington @ 13 Rocky River - http://vsbnradio.com
19 Defiance @ 14 Bay - WONW-AM (1280) http://wonw1280.iheart.com
18 Sylvania Southview @ 15 Mansfield Senior - WSWR-FM (100.1) http://my100fm.iheart.com, http://vsbnradio.com
Video: http://oh.report LIVE
17 Sandusky @ 16 Norton - WLEC-AM (1450/93.5 FM) http://wlec.com
Region 11
23 Columbus Centennial @ 10 Tri-Valley - WHIZ-FM (92.7) http://whiznews.com
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
22 Columbus Beechcroft @ 11 Hamilton Township
21 Miami Trace @ 12 Chillicothe - WBEX-AM (1490/92.7 FM) http://wbex.iheart.com & WCHO-FM (105.5) http://buckeyecountry105.iheart.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
20 Buckeye Valley @ 13 Zanesville - WHIZ-AM (1240/102.3 FM) http://whiznews.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
19 Bellefontaine @ 14 Columbus South - http://megasportsnews.com/?page_id=88823
18 Athens @ 15 Western Brown - WXTQ-FM (105.5) http://wxtq.com, WAOL-FM (99.5) http://995theedge.fm
Video: http://youtube.com/channel/UCv9Np2nT3Ji1JHCItqTCBYw LIVE
17 Marietta @ 16 Wilmington - WMOA-AM (1490/101.3 FM) http://wmoa1490.com
Region 12
26 Dayton Ponitz Tech @ 7 Tippecanoe
25 Greenville @ 8 St. Marys Memorial - WKKI-FM (94.3) http://k943.com
24 Vandalia Butler @ 9 Franklin - http://cindaysports.com
Video: http://facebook.com/franklinwildcatfootball LIVE
23 Bishop Fenwick @ 10 Mount Healthy
Video: ICRC-TV http://icrctv.com LIVE & Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
22 Cincinnati Aiken @ 11 Dayton Dunbar
21 Monroe @ 12 Elida
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV) (also tape delay at 11 PM on WTLW (Ch. 44))
20 Goshen @ 13 Cincinnati Hughes
19 Dayton Carroll @ 14 Celina - WCSM-AM (1350) http://wcsmradio.com
18 Wapakoneta @ 15 Lima Shawnee - WZRX-FM (107.5) http://1075wzrx.iheart.com, WWSR-FM (93.1) http://931thefan.com
Video: WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2) (tape delay at 10:30 PM)
17 Cincinnati Northwest @ 16 Dayton Chaminade Julienne
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
Division IV - Saturday, October 10
Region 13
24 Minerva @ 9 Beaver Local
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
23 Hawken @ 10 Chagrin Falls
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
22 Cleveland Villa Angela-St. Joseph @ 11 Fairless
21 Orange @ 12 Mentor Lake Catholic
20 Ashtabula Edgewood @ 13 Cuyahoga Valley Christian Academy
19 Gilmour Academy @ 14 East Liverpool
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 Struthers @ 15 Salem
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
17 Woodridge @ 16 Girard
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 14
24 Vermilion @ 9 Ontario
Video: http://oh.report LIVE
23 Upper Sandusky @ 10 Firelands - http://weol.com
22 Brookside @ 11 Clyde - WOHF-FM (92.1) http://wohfradio.com
21 Perkins @ 12 Port Clinton - WLEC-AM (1450/93.5 FM) http://wlec.com
Video: http://pcredskins.com LIVE
20 Clear Fork @ 13 Milan Edison - WMJK-FM (100.9) http://coast1009.com, WKFM-FM (96.1) http://wkfm.northcoastnow.com
19 Clearview @ 14 Bryan
18 Triway @ 15 Rossford
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
17 Lutheran West @ 16 Galion
Region 15
26 Fairfield Union @ 7 Heath - WCLT-AM (1430/98.7 FM), WHTH-AM (790/107.7 FM) http://wnko.com
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
25 Columbus East @ 8 Warren - WJAW-AM (630/92.9 FM) http://wmoa1490.com
24 Circleville vs. 9 John Glenn (@ Maysville HS) - WZVL-FM (103.7) http://whiznews.com, WILE-AM (1270/98.5 FM/107.9 FM) http://yourradioplace.com
Video: YRPtv http://youtube.com/yrpwebmaster LIVE
23 Columbus Linden McKinley @ 10 Cambridge - WILE-FM (97.7) http://yourradioplace.com
Video: YRPtv http://youtube.com/yrpwebmaster LIVE
22 Bexley @ 11 Carrollton
21 Union Local @ 12 Vinton County - WYRO-FM (98.7) http://mixlr.com/wyro987fm
20 Maysville @ 13 Philo - WHIZ-FM (92.7) http://whiznews.com
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
19 Indian Creek @ 14 Indian Valley - WNPQ-FM (95.9) http://thelight959.com & WBTC-AM (1540/101.9 FM) http://wbtclive.com
18 Hebron Lakewood @ 15 Logan Elm
17 Sparta Highland @ 16 River View - WTNS-AM (1560/102.7 FM) http://mywtnsradio.com
Video: http://facebook.com/wtnsfm LIVE
Region 16
24 Urbana @ 9 Bethel-Tate
23 Greenfield McClain @ 10 Milton-Union - WVNU-FM (97.5) http://wvnu.com
22 Dayton Northridge @ 11 Eaton
21 Hillsboro @ 12 Unioto - WSRW-AM (1590/101.5 FM) http://wsrw.iheart.com
20 Cincinnati Shroder @ 13 Norwood
19 Springfield Northwestern @ 14 Taylor
18 Batavia @ 15 Oakwood
17 Dayton Thurgood Marshall @ 16 Washington Court House
Division V - Saturday, October 10
Region 17
26 Grand Valley @ 7 Beachwood
Video: http://youtube.com/channel/UChCLg5D-b3WSqO7iDmY4WPA LIVE
25 Jefferson Area @ 8 Martins Ferry
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
24 Tuslaw @ 9 Sandy Valley
23 Liberty vs. 10 Warrensville Heights (@ Maple Heights HS)
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
22 Buckeye Local @ 11 Southeast - 1:30 PM
21 Lutheran East @ 12 Berkshire
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
19 Conneaut vs. 14 Youngstown Cardinal Mooney (@ Youngstown State Univ.)
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 Rootstown @ 15 Harrison Central
Video: http://nightwineproductions.net LIVE (PPV)
17 Akron Manchester @ 16 Richmond Edison
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 18
25 Fostoria @ 8 North Union - WFOB-AM (1430/105.7 FM) http://wfob.com
24 Brooklyn @ 9 Genoa Area
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
23 Willard @ 10 Indian Lake - WPKO-FM (98.3) http://peakofohio.com, http://gemcitysports.com
Video: http://youtube.com/channel/UCL03rJhnw-m7esNk7_ylrrQ LIVE
22 Swanton @ 11 Bath - WWSR-FM (93.1) http://931thefan.com
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV) (also tape delay at 6 PM Sunday on WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2))
21 Waynedale @ 12 Millbury Lake
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
20 Chippewa @ 13 Oak Harbor
19 Fairview @ 14 Orrville - WKVX-AM (960) http://wqkt.com
18 Pleasant @ 15 Benjamin Logan
17 Lakota @ 16 Elmwood
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
Region 19
25 Utica @ 8 Johnstown-Monroe
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
24 South Point @ 9 Wellston - WYPC-AM (1330/105.3 FM) http://mixlr.com/wypc-sports-radio
23 Morgan @ 10 Amanda-Clearcreek - WJAW-FM (100.9) http://wmoa1490.com, http://fairfieldcountysportsnetwork.com
22 Portsmouth @ 11 McDermott Northwest - WNXT-AM (1260/95.7 FM) http://wnxtradio.com
21 Piketon @ 12 Minford - WXZQ-FM (100.1) http://wxzqfm.com, WZZZ-FM (107.5) http://1075thebreeze.com
20 Zane Trace @ 13 Coshocton - WTNS-FM (99.3) http://mywtnsradio.com
Video: http://facebook.com/wtnsfm LIVE
19 Chesapeake @ 14 Portsmouth West - WNXT-FM (99.3) http://wnxtradio.com
18 Meigs @ 15 Oak Hill - WCJO-FM (97.7) http://mixlr.com/wcjo977fm
17 Westfall @ 16 New Lexington - WKKJ-FM (94.3) http://wkkj.iheart.com
Region 20
24 Dayton Meadowdale @ 9 Cincinnati Taft
23 Finneytown @ 10 Middletown Madison
22 Reading @ 11 Mariemont
Video: ICRC-TV http://icrctv.com LIVE
21 Bethel @ 12 Madeira
20 Clermont Northeastern @ 13 Preble Shawnee
19 Purcell Marian @ 14 North College Hill
18 East Clinton @ 15 Madison Plains - WCYC-LP (105.1 FM) http://readyfm.com
17 Carlisle @ 16 Summit Country Day
Division VI - Saturday, October 10
Region 21
26 Oberlin @ 7 Brookfield
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
25 Rittman @ 8 Trinity
24 Newton Falls @ 9 Louisville St. Thomas Aquinas
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
23 Cardinal @ 10 LaBrae
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
22 Tuscarawas Valley @ 11 Canton Central Catholic
21 Campbell Memorial @ 12 Hillsdale - WQKT-FM (104.5) http://wqkt.com
20 Black River @ 13 Columbia - WEOL-AM (930/100.3 FM) http://weol.com
19 Wellington @ 14 Mineral Ridge - WOBL-AM (1320/107.7) http://woblradio.com
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 East Canton @ 15 Smithville
17 Columbiana @ 16 Berlin Center Western Reserve
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 22
26 New London @ 7 Liberty Center - WNDH-FM (103.1) http://1031wndh.iheart.com
Video: http://ornradio.net LIVE
25 Montpelier @ 8 Carey - WYNT-FM (95.9) http://majic959.iheart.com
24 Evergreen @ 9 Ashland Crestview
Video: http://oh.report LIVE
23 Margaretta @ 10 Collins Western Reserve - WLKR-FM (95.3) http://wlkr.northcoastnow.com
22 Paulding @ 11 Van Buren - WBVI-FM (96.7) http://wbvi.com, http://ubrnetworks.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
21 Woodmore @ 12 Hicksville - WZOM-FM (105.7) http://1057thebull.iheart.com
20 Cardinal Stritch @ 13 Ottawa Hills
Video: BCSN 2 http://bcsnapp.com/watch (tape delay at 11 PM) (subscription/PPV)
19 Bluffton @ 14 Riverdale
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV) (also tape delay at 8:15 PM Sunday on WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2))
18 Delta @ 15 Seneca East - WTTF-AM (1600/93.3 FM) http://wttf.com
17 Wayne Trace @ 16 Gibsonburg - WFRO-FM (99.1) http://wfroradio.com, http://ubrnetworks.com
Region 23
25 KIPP Columbus @ 8 Columbus Africentric
24 Mount Gilead @ 9 Buckeye Trail
23 Grandview Heights @ 10 Coal Grove Dawson-Bryant
22 Chillicothe Southeastern @ 11 Symmes Valley
21 Fredericktown @ 12 Elgin - WMRN-AM (1490) http://wmrn.iheart.com
20 Northridge @ 13 Lucasville Valley - http://wnxtradio.com
19 Crooksville @ 14 Rock Hill
Video: http://youtube.com/channel/UCtDr8plfdh-3eNXmTQFGYyQ LIVE
18 Loudonville @ 15 Northmor
Video: http://oh.report LIVE
Region 24
22 Delphos Jefferson @ 11 Minster - WDOH-FM (107.1) http://fun1071.fm, WCSM-FM (96.7) http://wcsmradio.com
21 New Lebanon Dixie @ 12 Arcanum - WTGR-FM (97.5) http://wtgr.com
20 Miami East @ 13 Anna
19 Parkway @ 14 St. Bernard-Elmwood Place - WRKD-LP (101.3 FM) http://mix1013wrkd.com
18 Springfield Northeastern @ 15 Deer Park
17 Triad @ 16 National Trail
Division VII - Friday, October 9
Region 25
21 South Central @ 12 Fairport Harding
20 Lisbon David Anderson @ 13 Plymouth
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV) & http://oh.report LIVE
19 Buckeye Central @ 14 Wellsville
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 Mapleton @ 15 Cuyahoga Heights
17 Youngstown Valley Christian School @ 16 Lowellville
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 26
24 Ridgedale @ 9 Mohawk - WTTF-AM (1600/93.3 FM) http://wttf.com, WYNT-FM (95.9) http://majic959.iheart.com, WQEL-FM (92.7) http://wqel.com
23 Antwerp @ 10 Waynesfield-Goshen - http://ubrnetworks.com
22 Vanlue @ 11 Patrick Henry - WNDH-FM (103.1) http://1031wndh.iheart.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
21 Upper Scioto Valley @ 12 McComb - http://wfob.com
20 North Baltimore @ 13 Convoy Crestview - WKSD-FM (99.7) http://wert1220.com, http://ubrnetworks.com
19 Ayersville @ 14 Edgerton - WZOM-FM (105.7) http://1057thebull.iheart.com
Video: WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2) (tape delay at 11:30 PM)
18 Edon @ 15 Arcadia - WFOB-AM (1430/105.7 FM) http://wfob.com & WBVI-FM (96.7) http://wbvi.com
17 Hardin Northern @ 16 Delphos St. John’s - WDOH-FM (107.1) http://fun1071.fm
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV)
Region 27
24 Bishop Rosecrans @ 9 Berne Union
23 Fairfield Christian Academy @ 10 Frontier
20 Fisher Catholic @ 13 Cardington-Lincoln
19 Miller @ 14 Waterford - WJAW-FM (100.9) http://wmoa1490.com
18 Tuscarawas Central Catholic @ 15 Toronto
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 28
20 Twin Valley South vs. 13 Cincinnati College Prep (@ Summit Country Day HS)
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
19 Southeastern Local vs. 14 Sidney Lehman Catholic (@ Piqua HS)
Video: http://live.nkt.tv/ppv LIVE (PPV)
18 Ridgemont @ 15 Troy Christian - WTJN-LP (107.1 FM) http://power1071.org
17 Mississinawa Valley @ 16 Cedarville - WTGR-FM (97.5) http://wtgr.com
Division VII - Saturday, October 10
Region 27
17 Strasburg-Franklin @ 16 Monroe Central - WBNV-FM (93.5) http://yourradioplace.com
----------------------------------------------------
Week 7 - Regular Season
Thursday, October 8
Toledo Waite @ Toledo Start - 6 PM
Video: BCSN http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
Sebring McKinley @ Mathews - 7 PM
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Friday, October 9
Toledo Bowsher @ Toledo Woodward - 6 PM
Video: BCSN 2 http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
Toledo Rogers @ Toledo Scott - 6 PM
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
Parma @ Buckeye - 7 PM
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Crestline @ Bucyrus - 7 PM - http://vsbnradio.com
Delaware Hayes @ Newark - 7 PM - WCLT-AM (1430/98.7 FM)
Claymont @ West Muskingum - 7 PM
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
Spencerville @ Leipsic - 7 PM - http://zsportslive.com
Bradford @ Springfield Catholic Central - 7 PM
Video: WRGT-DT2 (myTV 45.2) http://mytvdayton.com/watch LIVE
Bidwell River Valley @ South Gallia - 7 PM - http://mixlr.com/river-valley-football-broadcasting
Bellaire @ St. Clairsville - 7:30 PM
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Saturday, October 10
East Palestine @ Ashtabula St. John School - 2 PM
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
----------------------------------------------------
This listing of Ohio varsity high school football games scheduled to be broadcast Week 7 (Week 1 - Playoffs) will be updated as broadcast plans are announced. Please post any broadcasts not listed and they will be added. Thank you!
2020 OHSAA Playoffs - Week 1
Friday, October 9 & Saturday, October 10, 2020
All playoff games kickoff at 7 PM unless otherwise noted
Division I - Friday, October 9
Region 1
16 Canton GlenOak vs. 1 Lakewood St. Edward (@ Brooklyn Memorial Stadium)
Video: http://stedwardeagles.com/live-broadcast LIVE
9 Strongsville @ 8 Medina
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
13 Elyria @ 4 Euclid
12 Solon vs. 5 Cleveland St. Ignatius (@ Baldwin-Wallace Univ.)
Video: http://ignatiuswildcats.com/sibn-live LIVE
11 Massillon Jackson @ 6 Brunswick - W259BW-FM (99.7) http://cantonsnewcountry.iheart.com, http://q92radiosports.com, http://weol.com, http://wkyc.com/hss
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
14 Berea-Midpark @ 3 Canton McKinley - WRQK-FM (106.9) http://wrqk.iheart.com, WHBC-AM (1480) http://whbcsports.com, WDJQ-FM (92.5) http://q92radiosports.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com) (also tape delayed at 9 AM Saturday on Big Time Sports http://livestream.com/wivm)
10 Cleveland Heights @ 7 Stow-Munroe Falls - WRMU-FM (91.1) http://mountunion.edu/wrmu, WHLO-AM (640) http://640whlo.iheart.com
Video: Spectrum News 1 (in NW Ohio) http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
15 Shaker Heights @ 2 Mentor - WQGR-FM (93.7) http://gold937fm.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 2
16 Beavercreek @ 1 Dublin Coffman
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
9 Findlay @ 8 Springboro - WFIN-AM (1330/95.5 FM) http://wfin.com
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
13 Miamisburg @ 4 Olentangy Liberty - WDLR-AM (1550/92.9 FM) & WYMC-AM (1580/92.9 FM) http://my929.net
Video: http://olentangy.k12.oh.us/departments/technology/olhs-stream/olhs-football LIVE (PPV)
12 Kettering Fairmont @ 5 Perrysburg
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
11 Centerville @ 6 Wayne - http://videos.tkdssports.com (PPV audio)
Video: Spectrum News 1 (in SW Ohio) http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
14 Toledo Whitmer @ 3 Springfield
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
10 Dublin Jerome @ 7 Marysville - http://gbsnradio.com, WQTT-AM (1270/96.7 FM) http://wqttradio.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
15 Middletown @ 2 Northmont
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 3
16 Grove City @ 1 Pickerington Central
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
9 Hilliard Darby @ 8 Gahanna Lincoln - WBNS-FM (97.1) http://971thefan.com
13 Hilliard Bradley @ 4 Groveport Madison - http://diamondsportsmedia.com
Video: http://facebook.com/groveportsportsnetwork LIVE
12 Lancaster @ 5 Reynoldsburg - WLOH-AM (1320/99.3 FM/102.9 FM/104.5 FM) http://wloh.net
Video: Spectrum News 1 (in Central Ohio) http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
11 Upper Arlington @ 6 Olentangy Orange
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
10 New Albany @ 7 Westerville North - http://gbsnradio.com
15 Hilliard Davidson @ 2 Pickerington North
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 4
16 West Clermont @ 1 Lakota West
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
9 Sycamore @ 8 Lakota East
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
13 Lebanon @ 4 Mason - http://mixlr.com/mason-comets-sports-radio
Video: ICRC-TV http://icrctv.com LIVE
12 Milford @ 5 Colerain - http://wearecolerain.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
11 Cincinnati Archbishop Moeller @ 6 Hamilton - WMOH-AM (1450) http://wmoh.com
Video: http://letsgobigmoe.com LIVE (PPV) & http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
14 Walnut Hills @ 3 Cincinnati St. Xavier - WSAI-AM (1360) http://foxsports1360.iheart.com
Video: http://stxsports.net/sports/football/schedule/2020 LIVE
10 Fairfield @ 7 Cincinnati Elder - WNOP-AM (740/89.5 FM)/WHSS-FM (89.5) http://sacredheartradio.com
Video: http://ehsports.com LIVE (PPV) & http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
15 Oak Hills @ 2 Princeton
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV) & Video: http://watchhssports.tv LIVE (PPV)
Division II - Friday, October 9
Region 5
26 Akron North @ 7 Warren G Harding
Video: http://youtube.com/channel/UCruwteWLMBNtGLOVD_b1Iew LIVE
25 Akron Kenmore-Garfield @ 8 Mayfield
24 Lakeside @ 9 Nordonia
23 Akron Firestone @ 10 Maple Heights
22 Cuyahoga Falls @ 11 Boardman
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
21 Garfield Heights @ 12 Eastlake North
Video: http://youtube.com/c/ohiovarsity LIVE
20 Madison @ 13 Willoughby South
19 Akron Ellet @ 14 Bedford
Video: http://youtube.com/channel/UCOoIlGQ7s3VdYjyMz4wR98A LIVE
18 Twinsburg @ 15 Lyndhurst Brush
17 University School @ 16 Kent Roosevelt
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 6
24 Parma Normandy @ 9 Fremont Ross - WFRO-FM (99.1) http://wfroradio.com
23 North Ridgeville @ 10 Toledo St. Francis de Sales
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
22 North Royalton @ 11 Amherst Steele - http://weol.com
21 Clay @ 12 Valley Forge
20 Lakewood @ 13 Barberton
19 Westlake @ 14 Wadsworth
Video: WCTV Channel 16 http://watchwctv.com LIVE
18 Holland Springfield @ 15 Sylvania Northview - http://wsyl.fm
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
17 Grafton Midview @ 16 North Olmsted - WDLW-AM (1380/98.9 FM) http://wdlwradio.com, WEOL-AM (930/100.3 FM) http://weol.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
Region 7
25 Columbus Mifflin @ 8 Dublin Scioto
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
24 Logan @ 9 Big Walnut - WKNA-FM (98.3) http://983samfm.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
23 Columbus St. Charles @ 10 Uniontown Lake - http://q92radiosports.com
Video: http://bluestreaksathletics.com/streaming/fbstream LIVE
22 Whitehall-Yearling @ 11 Olentangy Berlin
Video: http://olentangy.k12.oh.us/departments/technology/obhs-stream/obhs-football LIVE (PPV)
21 Marion Harding @ 12 Worthington Kilbourne - http://cbussportsradio.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
20 Columbus Whetstone @ 13 Licking Heights
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
19 Columbus Northland @ 14 Watkins Memorial
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
18 Columbus Independence @ 15 Columbus Walnut Ridge
17 Canal Winchester @ 16 Mount Vernon - http://fairfieldcountysportsnetwork.com, WMVO-AM (1300/100.9 FM) http://wmvo.com
Video: http://oh.report LIVE
Region 8
25 Columbus West @ 8 Trenton Edgewood
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
24 Franklin Heights @ 9 Troy - WPTW-AM (1570/98.1 FM) http://981wptw.com
23 West Carrollton @ 10 Sidney
Video: http://live.nkt.tv/ppv LIVE (PPV)
22 Columbus Briggs @ 11 Teays Valley
21 Cincinnati Withrow @ 12 Fairborn
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
20 Dayton Belmont @ 13 Talawanda
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
19 Lima Senior @ 14 Harrison
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
18 Loveland @ 15 Little Miami
17 Xenia @ 16 Tecumseh
Division III - Friday, October 9
Region 9
27 Akron Springfield @ 6 Akron St. Vincent-St. Mary
Video: http://stvm.com/live LIVE
26 Youngstown East @ 7 Steubenville - WCDK-FM (106.3) http://1063theriver.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
25 Painesville Harvey @ 8 Geneva
Video: http://genevaeagles.com LIVE
24 Alliance @ 9 Hubbard - http://q92radiosports.com
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
23 Tallmadge @ 10 Dover - WJER-AM (1450/100.9 FM) http://wjer.com, WNPQ-FM (95.9) http://thelight959.com & WBTC-AM (1540/101.9 FM) http://wbtclive.com
Video: http://youtube.com/channel/UCynX5bl66teOfc20Xghzkcg LIVE
22 Akron East @ 11 West Geauga
Video: http://youtube.com/c/westgeaugaathletics LIVE
21 Notre Dame-Cathedral Latin @ 12 Louisville - http://q92radiosports.com
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV) (also tape delayed at 11 PM on WHBC Game of the Week http://livestream.com/wivm (archived at http://whbcsports.com))
20 Youngstown Chaney @ 13 Coventry
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
19 Kenston @ 14 Marlington - WDPN-AM (1310) http://am1310wdpn.com, http://whbcsports.com
Video: http://marlingtonlocal.org/MarlingtonAthletics_home.aspx LIVE
18 Ravenna @ 15 Niles McKinley
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
17 Howland @ 16 Akron Buchtel
Region 10
22 Maumee @ 11 Caledonia River Valley - WMRN-AM (1490) http://wmrn.iheart.com
21 Mansfield Madison Comprehensive @ 12 West Holmes - WQKT-FM (104.5) http://wqkt.com, WKLM-FM (95.3) http://wklmfm.com
Video: http://facebook.com/wklmfm953 LIVE & http://oh.report LIVE
20 Lexington @ 13 Rocky River - http://vsbnradio.com
19 Defiance @ 14 Bay - WONW-AM (1280) http://wonw1280.iheart.com
18 Sylvania Southview @ 15 Mansfield Senior - WSWR-FM (100.1) http://my100fm.iheart.com, http://vsbnradio.com
Video: http://oh.report LIVE
17 Sandusky @ 16 Norton - WLEC-AM (1450/93.5 FM) http://wlec.com
Region 11
23 Columbus Centennial @ 10 Tri-Valley - WHIZ-FM (92.7) http://whiznews.com
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
22 Columbus Beechcroft @ 11 Hamilton Township
21 Miami Trace @ 12 Chillicothe - WBEX-AM (1490/92.7 FM) http://wbex.iheart.com & WCHO-FM (105.5) http://buckeyecountry105.iheart.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
20 Buckeye Valley @ 13 Zanesville - WHIZ-AM (1240/102.3 FM) http://whiznews.com
Video: http://spectrumnews1.com LIVE (subscription required; PPV at http://ohsaatv.com)
19 Bellefontaine @ 14 Columbus South - http://megasportsnews.com/?page_id=88823
18 Athens @ 15 Western Brown - WXTQ-FM (105.5) http://wxtq.com, WAOL-FM (99.5) http://995theedge.fm
Video: http://youtube.com/channel/UCv9Np2nT3Ji1JHCItqTCBYw LIVE
17 Marietta @ 16 Wilmington - WMOA-AM (1490/101.3 FM) http://wmoa1490.com
Region 12
26 Dayton Ponitz Tech @ 7 Tippecanoe
25 Greenville @ 8 St. Marys Memorial - WKKI-FM (94.3) http://k943.com
24 Vandalia Butler @ 9 Franklin - http://cindaysports.com
Video: http://facebook.com/franklinwildcatfootball LIVE
23 Bishop Fenwick @ 10 Mount Healthy
Video: ICRC-TV http://icrctv.com LIVE & Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
22 Cincinnati Aiken @ 11 Dayton Dunbar
21 Monroe @ 12 Elida
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV) (also tape delay at 11 PM on WTLW (Ch. 44))
20 Goshen @ 13 Cincinnati Hughes
19 Dayton Carroll @ 14 Celina - WCSM-AM (1350) http://wcsmradio.com
18 Wapakoneta @ 15 Lima Shawnee - WZRX-FM (107.5) http://1075wzrx.iheart.com, WWSR-FM (93.1) http://931thefan.com
Video: WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2) (tape delay at 10:30 PM)
17 Cincinnati Northwest @ 16 Dayton Chaminade Julienne
Video: http://chatterboxsports.com LIVE (PPV)
Division IV - Saturday, October 10
Region 13
24 Minerva @ 9 Beaver Local
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
23 Hawken @ 10 Chagrin Falls
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
22 Cleveland Villa Angela-St. Joseph @ 11 Fairless
21 Orange @ 12 Mentor Lake Catholic
20 Ashtabula Edgewood @ 13 Cuyahoga Valley Christian Academy
19 Gilmour Academy @ 14 East Liverpool
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 Struthers @ 15 Salem
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
17 Woodridge @ 16 Girard
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 14
24 Vermilion @ 9 Ontario
Video: http://oh.report LIVE
23 Upper Sandusky @ 10 Firelands - http://weol.com
22 Brookside @ 11 Clyde - WOHF-FM (92.1) http://wohfradio.com
21 Perkins @ 12 Port Clinton - WLEC-AM (1450/93.5 FM) http://wlec.com
Video: http://pcredskins.com LIVE
20 Clear Fork @ 13 Milan Edison - WMJK-FM (100.9) http://coast1009.com, WKFM-FM (96.1) http://wkfm.northcoastnow.com
19 Clearview @ 14 Bryan
18 Triway @ 15 Rossford
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
17 Lutheran West @ 16 Galion
Region 15
26 Fairfield Union @ 7 Heath - WCLT-AM (1430/98.7 FM), WHTH-AM (790/107.7 FM) http://wnko.com
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
25 Columbus East @ 8 Warren - WJAW-AM (630/92.9 FM) http://wmoa1490.com
24 Circleville vs. 9 John Glenn (@ Maysville HS) - WZVL-FM (103.7) http://whiznews.com, WILE-AM (1270/98.5 FM/107.9 FM) http://yourradioplace.com
Video: YRPtv http://youtube.com/yrpwebmaster LIVE
23 Columbus Linden McKinley @ 10 Cambridge - WILE-FM (97.7) http://yourradioplace.com
Video: YRPtv http://youtube.com/yrpwebmaster LIVE
22 Bexley @ 11 Carrollton
21 Union Local @ 12 Vinton County - WYRO-FM (98.7) http://mixlr.com/wyro987fm
20 Maysville @ 13 Philo - WHIZ-FM (92.7) http://whiznews.com
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
19 Indian Creek @ 14 Indian Valley - WNPQ-FM (95.9) http://thelight959.com & WBTC-AM (1540/101.9 FM) http://wbtclive.com
18 Hebron Lakewood @ 15 Logan Elm
17 Sparta Highland @ 16 River View - WTNS-AM (1560/102.7 FM) http://mywtnsradio.com
Video: http://facebook.com/wtnsfm LIVE
Region 16
24 Urbana @ 9 Bethel-Tate
23 Greenfield McClain @ 10 Milton-Union - WVNU-FM (97.5) http://wvnu.com
22 Dayton Northridge @ 11 Eaton
21 Hillsboro @ 12 Unioto - WSRW-AM (1590/101.5 FM) http://wsrw.iheart.com
20 Cincinnati Shroder @ 13 Norwood
19 Springfield Northwestern @ 14 Taylor
18 Batavia @ 15 Oakwood
17 Dayton Thurgood Marshall @ 16 Washington Court House
Division V - Saturday, October 10
Region 17
26 Grand Valley @ 7 Beachwood
Video: http://youtube.com/channel/UChCLg5D-b3WSqO7iDmY4WPA LIVE
25 Jefferson Area @ 8 Martins Ferry
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
24 Tuslaw @ 9 Sandy Valley
23 Liberty vs. 10 Warrensville Heights (@ Maple Heights HS)
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
22 Buckeye Local @ 11 Southeast - 1:30 PM
21 Lutheran East @ 12 Berkshire
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
19 Conneaut vs. 14 Youngstown Cardinal Mooney (@ Youngstown State Univ.)
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 Rootstown @ 15 Harrison Central
Video: http://nightwineproductions.net LIVE (PPV)
17 Akron Manchester @ 16 Richmond Edison
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 18
25 Fostoria @ 8 North Union - WFOB-AM (1430/105.7 FM) http://wfob.com
24 Brooklyn @ 9 Genoa Area
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
23 Willard @ 10 Indian Lake - WPKO-FM (98.3) http://peakofohio.com, http://gemcitysports.com
Video: http://youtube.com/channel/UCL03rJhnw-m7esNk7_ylrrQ LIVE
22 Swanton @ 11 Bath - WWSR-FM (93.1) http://931thefan.com
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV) (also tape delay at 6 PM Sunday on WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2))
21 Waynedale @ 12 Millbury Lake
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
20 Chippewa @ 13 Oak Harbor
19 Fairview @ 14 Orrville - WKVX-AM (960) http://wqkt.com
18 Pleasant @ 15 Benjamin Logan
17 Lakota @ 16 Elmwood
Video: http://toledosportsnetwork.com LIVE
Region 19
25 Utica @ 8 Johnstown-Monroe
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
24 South Point @ 9 Wellston - WYPC-AM (1330/105.3 FM) http://mixlr.com/wypc-sports-radio
23 Morgan @ 10 Amanda-Clearcreek - WJAW-FM (100.9) http://wmoa1490.com, http://fairfieldcountysportsnetwork.com
22 Portsmouth @ 11 McDermott Northwest - WNXT-AM (1260/95.7 FM) http://wnxtradio.com
21 Piketon @ 12 Minford - WXZQ-FM (100.1) http://wxzqfm.com, WZZZ-FM (107.5) http://1075thebreeze.com
20 Zane Trace @ 13 Coshocton - WTNS-FM (99.3) http://mywtnsradio.com
Video: http://facebook.com/wtnsfm LIVE
19 Chesapeake @ 14 Portsmouth West - WNXT-FM (99.3) http://wnxtradio.com
18 Meigs @ 15 Oak Hill - WCJO-FM (97.7) http://mixlr.com/wcjo977fm
17 Westfall @ 16 New Lexington - WKKJ-FM (94.3) http://wkkj.iheart.com
Region 20
24 Dayton Meadowdale @ 9 Cincinnati Taft
23 Finneytown @ 10 Middletown Madison
22 Reading @ 11 Mariemont
Video: ICRC-TV http://icrctv.com LIVE
21 Bethel @ 12 Madeira
20 Clermont Northeastern @ 13 Preble Shawnee
19 Purcell Marian @ 14 North College Hill
18 East Clinton @ 15 Madison Plains - WCYC-LP (105.1 FM) http://readyfm.com
17 Carlisle @ 16 Summit Country Day
Division VI - Saturday, October 10
Region 21
26 Oberlin @ 7 Brookfield
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
25 Rittman @ 8 Trinity
24 Newton Falls @ 9 Louisville St. Thomas Aquinas
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
23 Cardinal @ 10 LaBrae
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
22 Tuscarawas Valley @ 11 Canton Central Catholic
21 Campbell Memorial @ 12 Hillsdale - WQKT-FM (104.5) http://wqkt.com
20 Black River @ 13 Columbia - WEOL-AM (930/100.3 FM) http://weol.com
19 Wellington @ 14 Mineral Ridge - WOBL-AM (1320/107.7) http://woblradio.com
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 East Canton @ 15 Smithville
17 Columbiana @ 16 Berlin Center Western Reserve
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 22
26 New London @ 7 Liberty Center - WNDH-FM (103.1) http://1031wndh.iheart.com
Video: http://ornradio.net LIVE
25 Montpelier @ 8 Carey - WYNT-FM (95.9) http://majic959.iheart.com
24 Evergreen @ 9 Ashland Crestview
Video: http://oh.report LIVE
23 Margaretta @ 10 Collins Western Reserve - WLKR-FM (95.3) http://wlkr.northcoastnow.com
22 Paulding @ 11 Van Buren - WBVI-FM (96.7) http://wbvi.com, http://ubrnetworks.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
21 Woodmore @ 12 Hicksville - WZOM-FM (105.7) http://1057thebull.iheart.com
20 Cardinal Stritch @ 13 Ottawa Hills
Video: BCSN 2 http://bcsnapp.com/watch (tape delay at 11 PM) (subscription/PPV)
19 Bluffton @ 14 Riverdale
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV) (also tape delay at 8:15 PM Sunday on WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2))
18 Delta @ 15 Seneca East - WTTF-AM (1600/93.3 FM) http://wttf.com
17 Wayne Trace @ 16 Gibsonburg - WFRO-FM (99.1) http://wfroradio.com, http://ubrnetworks.com
Region 23
25 KIPP Columbus @ 8 Columbus Africentric
24 Mount Gilead @ 9 Buckeye Trail
23 Grandview Heights @ 10 Coal Grove Dawson-Bryant
22 Chillicothe Southeastern @ 11 Symmes Valley
21 Fredericktown @ 12 Elgin - WMRN-AM (1490) http://wmrn.iheart.com
20 Northridge @ 13 Lucasville Valley - http://wnxtradio.com
19 Crooksville @ 14 Rock Hill
Video: http://youtube.com/channel/UCtDr8plfdh-3eNXmTQFGYyQ LIVE
18 Loudonville @ 15 Northmor
Video: http://oh.report LIVE
Region 24
22 Delphos Jefferson @ 11 Minster - WDOH-FM (107.1) http://fun1071.fm, WCSM-FM (96.7) http://wcsmradio.com
21 New Lebanon Dixie @ 12 Arcanum - WTGR-FM (97.5) http://wtgr.com
20 Miami East @ 13 Anna
19 Parkway @ 14 St. Bernard-Elmwood Place - WRKD-LP (101.3 FM) http://mix1013wrkd.com
18 Springfield Northeastern @ 15 Deer Park
17 Triad @ 16 National Trail
Division VII - Friday, October 9
Region 25
21 South Central @ 12 Fairport Harding
20 Lisbon David Anderson @ 13 Plymouth
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV) & http://oh.report LIVE
19 Buckeye Central @ 14 Wellsville
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
18 Mapleton @ 15 Cuyahoga Heights
17 Youngstown Valley Christian School @ 16 Lowellville
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Region 26
24 Ridgedale @ 9 Mohawk - WTTF-AM (1600/93.3 FM) http://wttf.com, WYNT-FM (95.9) http://majic959.iheart.com, WQEL-FM (92.7) http://wqel.com
23 Antwerp @ 10 Waynesfield-Goshen - http://ubrnetworks.com
22 Vanlue @ 11 Patrick Henry - WNDH-FM (103.1) http://1031wndh.iheart.com
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
21 Upper Scioto Valley @ 12 McComb - http://wfob.com
20 North Baltimore @ 13 Convoy Crestview - WKSD-FM (99.7) http://wert1220.com, http://ubrnetworks.com
19 Ayersville @ 14 Edgerton - WZOM-FM (105.7) http://1057thebull.iheart.com
Video: WOSN/WTLW-DT2 (Ch. 44.2) (tape delay at 11:30 PM)
18 Edon @ 15 Arcadia - WFOB-AM (1430/105.7 FM) http://wfob.com & WBVI-FM (96.7) http://wbvi.com
17 Hardin Northern @ 16 Delphos St. John’s - WDOH-FM (107.1) http://fun1071.fm
Video: http://app.wosn.tv LIVE (PPV)
Region 27
24 Bishop Rosecrans @ 9 Berne Union
23 Fairfield Christian Academy @ 10 Frontier
20 Fisher Catholic @ 13 Cardington-Lincoln
19 Miller @ 14 Waterford - WJAW-FM (100.9) http://wmoa1490.com
18 Tuscarawas Central Catholic @ 15 Toronto
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Region 28
20 Twin Valley South vs. 13 Cincinnati College Prep (@ Summit Country Day HS)
Video: http://videos.tkdssports.com LIVE (PPV)
19 Southeastern Local vs. 14 Sidney Lehman Catholic (@ Piqua HS)
Video: http://live.nkt.tv/ppv LIVE (PPV)
18 Ridgemont @ 15 Troy Christian - WTJN-LP (107.1 FM) http://power1071.org
17 Mississinawa Valley @ 16 Cedarville - WTGR-FM (97.5) http://wtgr.com
Division VII - Saturday, October 10
Region 27
17 Strasburg-Franklin @ 16 Monroe Central - WBNV-FM (93.5) http://yourradioplace.com
----------------------------------------------------
Week 7 - Regular Season
Thursday, October 8
Toledo Waite @ Toledo Start - 6 PM
Video: BCSN http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
Sebring McKinley @ Mathews - 7 PM
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
Friday, October 9
Toledo Bowsher @ Toledo Woodward - 6 PM
Video: BCSN 2 http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
Toledo Rogers @ Toledo Scott - 6 PM
Video: http://bcsnapp.com/watch LIVE (subscription/PPV)
Parma @ Buckeye - 7 PM
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Crestline @ Bucyrus - 7 PM - http://vsbnradio.com
Delaware Hayes @ Newark - 7 PM - WCLT-AM (1430/98.7 FM)
Claymont @ West Muskingum - 7 PM
Video: http://storiedrivals.tv LIVE (PPV)
Spencerville @ Leipsic - 7 PM - http://zsportslive.com
Bradford @ Springfield Catholic Central - 7 PM
Video: WRGT-DT2 (myTV 45.2) http://mytvdayton.com/watch LIVE
Bidwell River Valley @ South Gallia - 7 PM - http://mixlr.com/river-valley-football-broadcasting
Bellaire @ St. Clairsville - 7:30 PM
Video: http://nfhsnetwork.com LIVE (subscription)
Saturday, October 10
East Palestine @ Ashtabula St. John School - 2 PM
Video: http://ysnlive.com LIVE (PPV)
----------------------------------------------------
This listing of Ohio varsity high school football games scheduled to be broadcast Week 7 (Week 1 - Playoffs) will be updated as broadcast plans are announced. Please post any broadcasts not listed and they will be added. Thank you!
Last edited: