2017 Division V Schedules

EagleFan

Fan of Eagle
D V 2017 Schedules/Results

REGION 17​
Beachwood
08/25 H Akron North W 33-21
09/01 H Cleveland East Technical W 17-16
09/08 H Erie Seneca (PA) L 14-28
09/15 A Perry L 0-58
09/22 H Geneva L 14-55
09/28 A Chesterland West Geauga L 31-59
10/06 H Chagrin Falls L 14-56
10/13 A Painesville Harvey L 20-32
10/20 H Wickliffe L 27-52
10/27 A Pepper Pike Orange L 7-20
Berkshire
08/25 A Painesville Harvey L 12-48
09/01 H Grand Valley L 8-47
09/08 H Garrettsville Garfield L 0-48
09/15 A Fairport Harding W 43-30
09/22 H Kirtland L 0-60
09/28 A Gates Mills Hawken L 14-35
10/06 A Richmond Heights L 10-18
10/13 H Cuyahoga Heights L 12-39
10/20 H Independence L 8-32
10/27 A Middlefield Cardinal L 7-54
Sullivan Black River
08/25 H Collins Western Reserve W 44-0
09/01 H West Salem Northwestern W 21-13
09/08 A Plymouth W 38-3
09/15 H Fairview Park Fairview W 43-0
09/22 A Oberlin W 53-7
09/29 A La Grange Keystone W 48-14
10/06 H Medina Buckeye L 12-28
10/13 H Sheffield Brookside W 68-21
10/20 A Oberlin Firelands W 27-25
10/27 A Wellington W 53-0
11/03 H Gates Mills Gilmour Academy W 44-13
11/10 N Wickliffe W 44-7
11/17 N Canfield South Range L 16-40
Rayland Buckeye Local
08/24 A Martins Ferry L 0-47
09/01 H Belmont Union Local L 7-35
09/08 A New Cumberland Oak Glen (WV) L 21-28 OT
09/15 A Wintersville Indian Creek L 0-36
09/22 H Bellaire L 14-49
09/29 A Glen Dale John Marshall (WV) L 7-45
10/06 H East Liverpool Beaver Local L 24-55
10/13 H East Liverpool L 6-35
10/20 A Richmond Edison L 19-42
10/27 H Cadiz Harrison Central L 34-70
Canton Central Catholic
08/25 A Bellevue L 17-21
09/01 H Massillon Perry L 7-21
09/08 A Strongsville L 13-44
09/14 A Louisville St. Thomas Aquinas W 42-7
09/22 H New Philadelphia L 21-35
09/30 A Akron Ellet W 48-7
10/06 H Cincinnati Winton Woods L 0-43
10/13 H Massillon Jackson L 7-21
10/20 H Wooster W 31-27
10/27 A Oil City Area (PA) L 21-34
Warren Champion
08/24 H Warren John F. Kennedy L 21-42
09/01 H Rittman L 0-34
09/08 A McDonald L 0-34
09/15 A Girard L 0-54
09/22 H Leavittsburg LaBrae L 7-33
09/29 H Newton Falls L 20-26
10/06 A Youngstown Liberty L 7-69
10/13 H Campbell Memorial L 12-36
10/20 A Cortland Lakeview L 0-38
10/27 A Brookfield L 6-64
Doylestown Chippewa
08/25 A New Franklin Manchester L 20-43
09/01 A Loudonville W 31-28
09/08 H Massillon Tuslaw L 35-36 OT
09/15 H Creston Norwayne L 7-27
09/22 H Apple Creek Waynedale W 42-0
09/29 A Dalton L 14-38
10/06 H Smithville W 24-21
10/13 A Jeromesville Hillsdale L 27-28
10/20 H West Salem Northwestern L 16-25
10/27 A Rittman W 26-14
Columbiana Crestview
08/25 H Beloit West Branch W 41-20
09/01 A Struthers L 9-16
09/08 H Akron North W 48-8
09/16 A Warren John F. Kennedy L 14-28
09/23 A East Cleveland Shaw L 0-21
09/29 H Canfield South Range L 7-34
10/06 A New Martinsville Magnolia (WV) W 54-9
10/13 A Kent Roosevelt W 35-18
10/20 H Wintersville Indian Creek W 28-25
10/27 H Stoneboro Lakeview (PA) W 39-0
11/03 A Canfield South Range L 14-28
Mantua Crestwood
08/25 H Cuyahoga Falls Cuyahoga Valley Christian Academy L 14-48
09/01 A Streetsboro L 0-67
09/08 A Smithville L 12-54
09/15 H Hudson Western Reserve Academy L 6-16
09/22 H Louisville St. Thomas Aquinas W 26-20 OT
09/29 B BYE WEEK ()
10/06 B BYE WEEK ()
10/13 A Rootstown L 0-42
10/20 H Ravenna Southeast L 15-47
10/28 A Youngstown Valley Christian L 18-47
Richmond Edison
08/25 A East Liverpool L 0-21
09/01 A Wellsville L 14-26
09/08 H Toronto L 13-34
09/15 A East Liverpool Beaver Local L 6-33
09/22 H Belmont Union Local L 0-54
09/29 A New Cumberland Oak Glen (WV) W 26-14
10/06 A Cadiz Harrison Central L 0-41
10/14 A Steubenville Catholic Central L 13-49
10/20 H Rayland Buckeye Local W 42-19
10/26 H Wintersville Indian Creek L 0-33
Navarre Fairless
08/24 H Magnolia Sandy Valley W 26-12
09/01 A Zoarville Tuscarawas Valley W 21-13
09/08 A Dalton L 10-41
09/15 H Cuyahoga Falls Cuyahoga Valley Christian Academy W 38-35
09/22 A Loudonville W 35-29 2OT
09/29 H New Franklin Manchester L 14-51
10/06 A Wooster Triway W 21-14
10/13 H Canal Fulton Northwest W 35-13
10/20 A Orrville W 22-17
10/27 H Massillon Tuslaw W 35-20
11/03 A New Franklin Manchester L 12-38
Garrettsville Garfield
08/25 A Middlefield Cardinal W 49-20
09/01 H Cuyahoga Heights L 13-28
09/08 A Berkshire W 48-0
09/15 A Andover Pymatuning Valley W 42-0
09/22 H Windham W 29-28
09/29 H Youngstown Valley Christian L 34-37 2OT
10/06 B BYE WEEK ()
10/13 H Mogadore L 0-17
10/20 H Rootstown L 14-34
10/27 A Ravenna Southeast L 21-26
Gates Mills Gilmour Academy
08/26 H Cleveland East Technical W 26-6
09/02 A Youngstown Valley Christian W 16-0
09/09 H Gates Mills Hawken W 38-8
09/16 H Garfield Heights Trinity W 34-0
09/22 A Mogadore L 7-21
09/28 H Hunting Valley University School L 6-28
10/07 H Garfield Heights L 13-21
10/14 A Cleveland Villa Angela-St Joseph W 31-14
10/21 A Cleveland Heights Lutheran East W 38-32
10/28 H Lima Central Catholic L 22-36
11/03 A Sullivan Black River L 13-44
Grand Valley
08/24 H Jefferson Area W 33-20
09/01 A Berkshire W 47-8
09/08 A Middlefield Cardinal W 44-14
09/15 H Youngstown Valley Christian W 35-6
09/22 A Southington Chalker W 63-13
09/29 H Newbury W 57-16
10/06 A Windham W 27-18
10/13 H Andover Pymatuning Valley W 62-6
10/20 A Vienna Mathews W 48-13
10/27 H Conneaut W 42-24
11/03 H Wickliffe L 22-25
Leavittsburg LaBrae
08/25 A Conneaut W 35-21
09/01 A Warren John F. Kennedy L 21-28 OT
09/08 H Cortland Lakeview L 6-34
09/15 A Campbell Memorial W 27-13
09/22 A Warren Champion W 33-7
09/29 H Youngstown Liberty L 20-34
10/06 H Newton Falls W 48-7
10/13 A Brookfield L 35-45
10/20 H Girard L 21-55
10/27 H Jefferson Area W 56-20
New Franklin Manchester
08/25 H Doylestown Chippewa W 43-20
09/01 A Gnadenhutten Indian Valley L 32-38
09/08 A Canfield South Range L 36-42
09/15 H Massillon Tuslaw W 36-21
09/22 A Wooster Triway W 55-8
09/29 A Navarre Fairless W 51-14
10/06 H Canal Fulton Northwest W 26-12
10/13 A Orrville W 32-21
10/20 H Loudonville W 57-14
10/27 H Cuyahoga Falls Cuyahoga Valley Christian Academy W 58-42
11/03 H Navarre Fairless W 38-12
11/10 N Canfield South Range L 14-34
Newton Falls
08/25 H Atwater Waterloo W 26-14
09/01 H North Jackson Jackson-Milton W 20-13
09/08 A Mineral Ridge L 15-16 OT
09/15 H Rootstown L 0-42
09/22 A Newbury L 37-76
09/29 A Warren Champion W 26-20
10/06 A Leavittsburg LaBrae L 7-48
10/13 H Girard L 6-66
10/20 A Youngstown Liberty L 6-52
10/27 H Campbell Memorial L 0-31
West Salem Northwestern
08/25 H Loudonville W 42-7
09/01 A Sullivan Black River L 13-21
09/08 A Columbia Station Columbia L 21-26
09/15 A Smithville L 14-27
09/22 H Jeromesville Hillsdale W 22-20
09/29 H Apple Creek Waynedale W 20-6
10/06 A Rittman W 37-0
10/13 H Creston Norwayne L 7-19
10/20 A Doylestown Chippewa W 25-16
10/27 H Dalton L 21-34
Orrville
08/25 H Wooster W 20-16
09/01 H Creston Norwayne L 20-27
09/08 A Lexington L 35-48
09/15 A Canal Fulton Northwest L 16-19
09/22 A Massillon Tuslaw W 60-38
09/29 H Cuyahoga Falls Cuyahoga Valley Christian Academy L 20-56
10/06 A Loudonville W 31-28
10/13 H New Franklin Manchester L 21-32
10/20 H Navarre Fairless L 17-22
10/27 H Wooster Triway W 42-9
Cleveland Villa Angela-St Joseph
08/25 A Hunting Valley University School L 19-35
09/01 H Elyria Catholic W 13-9
09/08 A Kirtland L 0-48
09/15 H East Cleveland Shaw L 7-40
09/22 A Warrensville Heights L 27-44
09/29 A Louisville St. Thomas Aquinas W 42-7
10/07 H Garfield Heights Trinity W 25-0
10/14 H Gates Mills Gilmour Academy L 14-31
10/20 H Warren John F. Kennedy W 41-21
10/28 A Cleveland Central Catholic L 0-46
Magnolia Sandy Valley
08/24 A Navarre Fairless L 12-26
09/01 H Minerva W 34-27 3OT
09/08 A Zoarville Tuscarawas Valley L 26-29
09/15 A Gnadenhutten Indian Valley L 7-54
09/22 H Uhrichsville Claymont L 7-46
09/29 H New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic W 35-0
10/06 H Strasburg-Franklin W 30-20
10/13 A East Canton L 13-48
10/20 A Lore City Buckeye Trail L 37-47
10/27 H Malvern W 51-30
Canfield South Range
08/26 H New Middletown Springfield W 37-14
09/01 A Berlin Center Western Reserve W 34-0
09/08 H New Franklin Manchester W 42-36
09/15 H Zanesville W 31-13
09/22 H Brookfield W 27-20
09/29 A Columbiana Crestview W 34-7
10/06 H Sharon (PA) W 34-14
10/13 H Akron Kenmore-Garfield W 31-8
10/20 A St. Clairsville W 46-28
10/27 H Sharpsville Area (PA) W 38-7
11/03 H Columbiana Crestview W 28-14
11/10 N New Franklin Manchester W 34-14
11/17 N Sullivan Black River W 40-16
11/24 N Pemberville Eastwood L 7-21
Wooster Triway
08/25 A Millersburg West Holmes W 20-14
09/01 A Smithville L 22-25
09/08 H Apple Creek Waynedale W 41-14
09/15 H Loudonville W 38-16
09/22 H New Franklin Manchester L 8-55
09/29 A Canal Fulton Northwest W 17-10
10/06 H Navarre Fairless L 14-21
10/13 A Massillon Tuslaw W 26-20 OT
10/20 A Cuyahoga Falls Cuyahoga Valley Christian Academy L 3-34
10/27 A Orrville L 9-42
Zoarville Tuscarawas Valley
08/25 A Apple Creek Waynedale W 23-0
09/01 H Navarre Fairless L 13-21
09/08 H Magnolia Sandy Valley W 29-26
09/15 H Strasburg-Franklin W 34-0
09/22 A East Canton L 10-29
09/29 A Newcomerstown W 49-0
10/06 A Uhrichsville Claymont L 0-26
10/13 H West Lafayette Ridgewood L 14-30
10/20 H Gnadenhutten Indian Valley L 3-32
10/27 A Sugarcreek Garaway L 0-35
Massillon Tuslaw
08/25 H Smithville L 6-27
09/01 H Dalton L 13-42
09/08 A Doylestown Chippewa W 36-35 OT
09/15 A New Franklin Manchester L 21-36
09/22 H Orrville L 38-60
09/29 H Loudonville W 47-41
10/06 A Cuyahoga Falls Cuyahoga Valley Christian Academy L 28-42
10/13 H Wooster Triway L 20-26 OT
10/20 A Canal Fulton Northwest L 18-28
10/27 A Navarre Fairless L 20-35
Wickliffe
08/25 H Cleveland Collinwood W 37-8
09/01 A Fairview Park Fairview W 42-17
09/08 H Cleveland East Technical W 33-12
09/15 H Chagrin Falls L 14-42
09/22 A Perry L 14-67
09/28 A Pepper Pike Orange L 6-42
10/06 H Painesville Harvey W 48-24
10/13 H Chesterland West Geauga W 21-14 OT
10/20 A Beachwood W 52-27
10/27 A Geneva W 34-31
11/03 A Grand Valley W 25-22
11/10 N Sullivan Black River L 7-44
REGION 18​
Archbold
08/25 A Hicksville W 37-0
09/01 H Findlay Liberty-Benton L 33-34
09/08 A Millbury Lake W 29-13
09/15 A Wauseon W 24-21
09/22 H Hamler Patrick Henry W 42-13
09/29 A Bryan W 28-0
10/06 H Liberty Center W 21-12
10/13 A Delta W 48-7
10/20 H Metamora Evergreen W 30-0
10/27 H Swanton L 27-33 4OT
11/03 H Lewistown Indian Lake W 23-14
11/10 N Marion Pleasant L 24-28
Bucyrus
08/25 H Galion L 0-34
09/01 A Bucyrus Wynford L 0-48
09/08 A Marion Pleasant L 0-51
09/15 H Carey L 13-48
09/22 A New Washington Buckeye Central W 36-34
09/29 H North Robinson Colonel Crawford L 13-55
10/06 H Upper Sandusky L 14-20
10/13 A Sycamore Mohawk L 14-42
10/20 H Attica Seneca East L 7-46
10/27 A Crestline W 46-18
Coshocton
08/25 H Gnadenhutten Indian Valley L 0-40
09/01 A Uhrichsville Claymont L 14-47
09/08 A West Lafayette Ridgewood L 19-34
09/15 A Cambridge L 14-21
09/22 H New Lexington W 21-14
09/29 A Lucas L 21-46
10/06 H Duncan Falls Philo L 14-42
10/13 H Byesville Meadowbrook L 7-28
10/20 A Zanesville Maysville L 6-32
10/27 A Warsaw River View W 35-21
Pemberville Eastwood
08/25 H Ottawa-Glandorf W 39-7
09/01 A Bowling Green W 34-7
09/08 H Maumee W 27-7
09/15 A Bloomdale Elmwood W 34-7
09/22 H Rossford W 56-22
09/29 A Fostoria W 35-7
10/06 A Tontogany Otsego W 39-0
10/13 H Elmore Woodmore W 77-7
10/20 A Genoa Area W 38-31
10/27 H Millbury Lake W 30-0
11/03 H Swanton W 48-0
11/10 N Tontogany Otsego W 41-14
11/17 N Marion Pleasant W 35-0
11/24 N Canfield South Range W 21-7
12/01 N Wheelersburg L 14-21 OT
Milan Edison
08/25 H Oberlin Firelands L 17-20
09/01 H Norwalk W 13-3
09/08 A Collins Western Reserve W 24-7
09/15 A Upper Sandusky W 42-0
09/22 H Willard W 39-16
09/29 A Port Clinton W 28-0
10/06 H Shelby L 0-43
10/13 A Oak Harbor W 21-17
10/20 A Vermilion W 35-14
10/27 H Huron W 17-7
11/03 H Tontogany Otsego L 14-38
Elyria Catholic
08/25 H Sheffield Brookside W 35-7
09/01 A Cleveland Villa Angela-St Joseph L 9-13
09/09 A Cleveland Central Catholic L 17-20
09/15 H Mogadore L 21-35
09/21 A Parma Heights Valley Forge L 14-19
09/29 H Parma W 24-6
10/07 A Parma Heights Holy Name L 17-20
10/13 H Bay Village Bay L 7-42
10/20 H Parma Normandy W 41-8
10/27 A Rocky River L 10-32
Fostoria
08/25 H Oak Harbor W 35-18
09/01 H Toledo Scott W 49-48 OT
09/08 H Oregon Cardinal Stritch W 53-13
09/15 H Tontogany Otsego L 21-42
09/22 A Elmore Woodmore W 61-0
09/29 H Pemberville Eastwood L 7-35
10/06 H Millbury Lake L 14-21
10/13 A Bloomdale Elmwood W 41-14
10/20 H Rossford L 27-55
10/27 A Genoa Area L 21-49
Fredericktown
08/25 H Bellville Clear Fork L 6-27
09/01 H Marion Pleasant L 14-39
09/08 A Utica W 34-21
09/15 A Galion Northmor L 8-41
09/22 A Mount Gilead W 57-8
09/29 H Danville L 7-42
10/06 H Marengo Highland L 25-36
10/13 A Howard East Knox W 32-28
10/20 A Cardington-Lincoln W 32-14
10/27 H Centerburg W 42-7
Genoa Area
08/25 H Toledo Scott W 55-16
09/01 A Oak Harbor W 35-20
09/08 A Sandusky Perkins W 52-14
09/15 A Millbury Lake W 29-7
09/22 A Tontogany Otsego L 32-35
09/29 H Bloomdale Elmwood W 50-16
10/06 H Elmore Woodmore W 56-0
10/13 A Rossford W 56-33
10/20 H Pemberville Eastwood L 31-38
10/27 H Fostoria W 49-21
11/03 A Marion Pleasant L 21-48
Huron
08/25 A Sandusky Perkins W 27-21
09/01 H Sandusky L 13-35
09/08 H Streetsboro W 27-7
09/15 H Willard W 56-8
09/22 A Castalia Margaretta W 35-0
09/29 H Shelby L 0-41
10/06 H Oak Harbor L 14-21
10/13 A Vermilion W 40-28
10/20 H Port Clinton L 20-24
10/27 A Milan Edison L 7-17
Lewistown Indian Lake
08/25 H North Lewisburg Triad W 55-25
09/01 A Springfield Kenton Ridge W 14-7
09/08 H De Graff Riverside W 23-0
09/15 A Springfield Shawnee L 7-41
09/22 H Plain City Jonathan Alder L 34-35 OT
09/29 A St Paris Graham W 26-7
10/06 H Springfield Northwestern W 35-24
10/13 H Urbana W 20-13
10/20 A Bellefontaine L 0-41
10/27 A Bellefontaine Benjamin Logan W 14-6
11/03 A Archbold L 14-23
Millbury Lake
08/25 H Kansas Lakota W 49-12
09/01 A Northwood W 35-13
09/08 H Archbold L 13-29
09/15 H Genoa Area L 7-29
09/22 A Bloomdale Elmwood W 38-0
09/29 H Rossford W 21-6
10/06 A Fostoria W 21-14
10/13 H Tontogany Otsego L 10-28
10/20 A Elmore Woodmore W 49-7
10/27 A Pemberville Eastwood L 0-30
Liberty Center
08/25 A Defiance Tinora W 30-0
09/01 A Napoleon W 24-7
09/08 H Toledo Woodward W 38-6
09/15 A Metamora Evergreen W 56-20
09/22 H Delta W 56-13
09/29 H Wauseon L 24-35
10/06 A Archbold L 12-21
10/13 A Swanton W 28-7
10/20 H Bryan L 33-40
10/27 H Hamler Patrick Henry W 27-20 OT
Mount Gilead
08/25 A North Robinson Colonel Crawford L 7-46
09/01 H Upper Sandusky L 35-54
09/08 A Marion Elgin L 38-64
09/15 H Howard East Knox L 0-41
09/22 H Fredericktown L 8-57
09/29 A Marengo Highland L 8-42
10/06 A Centerburg L 24-35
10/13 H Galion Northmor L 26-54
10/20 H Danville L 14-56
10/27 A Cardington-Lincoln L 36-63
Richwood North Union
08/25 H Swanton L 7-13
09/01 A North Lewisburg Triad W 54-14
09/08 A Grandview Heights W 35-14
09/15 H Bellville Clear Fork L 13-45
09/22 A Ontario W 21-17
09/29 H Marion Pleasant L 7-26
10/06 A Marion Harding L 28-31
10/13 H Galion W 68-26
10/20 H Delaware Buckeye Valley L 7-21
10/27 A Caledonia River Valley L 18-19
Northwood
08/25 A Elmore Woodmore W 34-7
09/01 H Millbury Lake L 13-35
09/08 A Rossford L 36-61
09/15 H Edon W 41-28
09/22 A Ottawa Hills L 14-41
09/29 H Gibsonburg L 7-45
10/06 A Lakeside Danbury W 64-0
10/13 H Oregon Cardinal Stritch W 58-7
10/20 H Horizon Science Toledo W 66-0
10/27 H Montpelier W 69-38
Oak Harbor
08/25 A Fostoria L 18-35
09/01 H Genoa Area L 20-35
09/08 A Elmore Woodmore W 42-6
09/16 A Tiffin Calvert W 10-0
09/22 H Sandusky Perkins W 37-0
09/29 H Vermilion L 7-14
10/06 A Huron W 21-14
10/13 H Milan Edison L 17-21
10/20 H Shelby L 10-59
10/27 A Port Clinton W 17-7
Tontogany Otsego
08/25 A Metamora Evergreen W 28-14
09/01 H North Baltimore W 49-28
09/08 H Bowling Green L 27-41
09/15 A Fostoria W 42-21
09/22 H Genoa Area W 35-32
09/29 A Elmore Woodmore W 49-14
10/06 H Pemberville Eastwood L 0-39
10/13 A Millbury Lake W 28-10
10/20 H Bloomdale Elmwood W 35-3
10/27 H Rossford W 34-0
11/03 A Milan Edison W 38-14
11/10 N Pemberville Eastwood L 14-41
Ottawa-Glandorf
08/25 A Pemberville Eastwood L 7-39
09/01 H St Marys Memorial L 13-21
09/08 H Lima Bath W 38-6
09/15 A Van Wert L 17-19
09/22 A Celina L 7-14
09/29 H Lima Shawnee W 30-16
10/06 H Defiance W 48-12
10/13 A Kenton L 30-35
10/20 H Wapakoneta L 10-35
10/27 A Elida L 6-17
Paulding
08/25 H Haviland Wayne Trace L 6-41
09/01 H Sherwood Fairview L 8-18
09/08 A Antwerp W 46-23
09/15 H Columbus Grove L 0-35
09/22 A Bluffton L 14-42
09/29 H Delphos Jefferson L 14-43
10/06 H Harrod Allen East L 6-7
10/13 A Ada L 16-22
10/20 A Spencerville L 24-60
10/27 A Convoy Crestview L 22-36
Marion Pleasant
08/25 B BYE WEEK ()
09/01 A Fredericktown W 39-14
09/08 H Bucyrus W 51-0
09/15 H Galion W 45-21
09/22 H Marion Harding W 21-14
09/29 A Richwood North Union W 26-7
10/06 H Delaware Buckeye Valley W 42-17
10/13 A Caledonia River Valley W 27-14
10/20 H Bellville Clear Fork L 17-20 OT
10/27 A Ontario W 41-0
11/03 H Genoa Area W 48-21
11/10 N Archbold W 28-24
11/17 N Pemberville Eastwood L 0-35
West Lafayette Ridgewood
08/26 H Lore City Buckeye Trail W 44-13
09/01 A Apple Creek Waynedale W 32-20
09/08 H Coshocton W 34-19
09/15 H East Canton L 0-40
09/22 A Strasburg-Franklin W 49-26
09/29 A Gnadenhutten Indian Valley L 14-33
10/06 H Sugarcreek Garaway W 27-24
10/13 A Zoarville Tuscarawas Valley W 30-14
10/20 A Uhrichsville Claymont L 36-41
10/27 H Newcomerstown W 56-7
Rossford
08/25 H Bowling Green L 34-41
09/01 A Port Clinton L 7-28
09/08 H Northwood W 61-36
09/15 H Elmore Woodmore W 58-28
09/22 A Pemberville Eastwood L 22-56
09/29 A Millbury Lake L 6-21
10/06 H Bloomdale Elmwood W 42-0
10/13 H Genoa Area L 33-56
10/20 A Fostoria W 55-27
10/27 A Tontogany Otsego L 0-34
Swanton
08/25 A Richwood North Union W 13-7
09/01 A Toledo Start L 13-34
09/08 H Toledo Rogers W 49-6
09/15 A Bryan L 24-27
09/22 H Metamora Evergreen W 43-22
09/29 A Hamler Patrick Henry W 23-22
10/06 A Wauseon W 28-27 OT
10/13 H Liberty Center L 7-28
10/20 H Delta W 56-0
10/27 A Archbold W 33-27 4OT
11/03 A Pemberville Eastwood L 0-48
Van Buren
08/25 H Carey L 7-12
09/01 A Bluffton W 35-18
09/08 A Vanlue W 52-6
09/15 H Findlay Liberty-Benton L 0-28
09/22 A Bascom Hopewell-Loudon W 24-20
09/29 A North Baltimore L 7-35
10/06 H Rawson Cory-Rawson W 27-7
10/13 H McComb L 7-42
10/20 H Mt Blanchard Riverdale W 34-19
10/27 A Arcadia W 59-0
Willard
08/24 A Norwalk L 6-40
09/01 A Plymouth W 32-16
09/08 H Shelby L 6-56
09/15 A Huron L 8-56
09/22 A Milan Edison L 16-39
09/29 A Castalia Margaretta L 14-28
10/06 H Fremont St. Joseph Central Catholic W 20-13
10/13 A Kansas Lakota L 12-21
10/20 H Sandusky St. Mary Central Catholic W 22-21 OT
10/27 H Tiffin Calvert L 14-41
 
Last edited:
 
REGION 19​
Albany Alexander
08/24 A Stewart Federal Hocking W 42-6
09/01 A Chesapeake L 0-40
09/08 H Portsmouth Sciotoville Community (East) L 20-53
09/15 A The Plains Athens L 0-48
09/22 H Wellston L 7-50
09/29 H Mc Arthur Vinton County L 6-34
10/06 A Bidwell River Valley L 15-27
10/13 H Nelsonville-York L 0-35
10/20 H Glouster Trimble L 0-38
10/27 A Pomeroy Meigs L 0-40
Bellaire
08/25 A Hannibal River L 21-28
09/02 H Caldwell W 35-6
09/08 A Cadiz Harrison Central W 38-7
09/15 A Glen Dale John Marshall (WV) L 20-38
09/22 A Rayland Buckeye Local W 49-14
09/30 H East Liverpool Beaver Local L 26-28
10/07 H St. Clairsville L 14-28
10/14 H Shadyside L 22-46
10/20 A Belmont Union Local L 14-38
10/28 H Martins Ferry L 18-21
Columbus Bishop Ready
08/25 A Gahanna Columbus Academy L 0-31
09/01 H Hebron Lakewood W 49-13
09/08 A Centerburg W 27-6
09/15 H Grandview Heights W 24-22
09/22 A Baltimore Liberty Union W 20-13
09/29 H Amanda-Clearcreek W 28-0
10/06 H Columbus Bishop Hartley L 10-42
10/13 H London W 27-23
10/20 A Whitehall-Yearling L 2-32
10/26 H Bexley W 35-7
11/03 A Wheelersburg L 0-34
Chesapeake
08/25 H Oak Hill W 28-21
09/01 H Albany Alexander W 40-0
09/08 A Willow Wood Symmes Valley W 38-0
09/15 A Gallipolis Gallia Academy L 21-34
09/22 A Coal Grove Dawson-Bryant L 7-27
09/29 H Ironton L 28-40
10/06 A Portsmouth L 14-34
10/13 H South Point W 42-0
10/20 H Ironton Rock Hill L 31-35
10/27 A Proctorville Fairland L 28-46
Gahanna Columbus Academy
08/25 H Columbus Bishop Ready W 31-0
09/01 A Columbus Linden McKinley W 42-0
09/08 H Newark Catholic W 38-0
09/15 A London L 28-38
09/22 H Whitehall-Yearling W 31-14
09/28 A Bexley W 38-7
10/06 H Columbus East W 45-22
10/13 A Bloom-Carroll L 17-30
10/20 A Baltimore Liberty Union W 17-6
10/27 H Grandview Heights W 41-7
11/03 A Belmont Union Local W 13-6
11/10 N Wheelersburg L 16-35
Proctorville Fairland
08/25 A West Portsmouth Portsmouth West L 18-20
09/01 A Wheelersburg L 6-37
09/08 A Ironton W 27-21
09/15 H Waverly L 26-46
09/22 H Ironton Rock Hill W 21-14
09/29 H Gallipolis Gallia Academy W 49-32
10/06 A South Point W 33-0
10/13 H Portsmouth W 62-34
10/20 A Coal Grove Dawson-Bryant L 19-29
10/27 H Chesapeake W 46-28
Heath
08/25 A Baltimore Liberty Union L 13-31
09/01 H Newark Licking Valley L 33-36
09/08 H Wheelersburg L 0-41
09/15 A Pataskala Licking Heights L 6-42
09/22 A Hebron Lakewood W 17-7
09/29 H Pataskala Watkins Memorial W 47-7
10/06 A Utica W 48-7
10/13 H Johnstown Northridge W 35-17
10/20 A Newark Catholic L 3-6
10/27 H Johnstown-Monroe L 8-48
Ironton
08/26 H Wheelersburg L 3-48
09/02 H Russell (KY) W 35-7
09/08 H Proctorville Fairland L 21-27
09/15 A Ashland Blazer (KY) L 0-35
09/22 A South Point W 48-0
09/29 A Chesapeake W 40-28
10/06 H Ironton Rock Hill W 34-7
10/13 A Coal Grove Dawson-Bryant L 7-28
10/20 A Gallipolis Gallia Academy L 20-38
10/27 H Portsmouth L 35-42
Johnstown-Monroe
08/25 H Sunbury Big Walnut W 3-0
09/01 A Columbus Independence L 6-34
09/08 A Newark Licking Valley L 26-42
09/15 H Granville W 42-34
09/22 A Pataskala Watkins Memorial W 55-13
09/29 H Johnstown Northridge W 35-0
10/05 A Newark Catholic W 33-13
10/13 H Utica W 34-7
10/20 H Pataskala Licking Heights W 47-28
10/27 A Heath W 48-8
11/03 H Oak Hill W 35-0
11/10 N West Portsmouth Portsmouth West W 35-6
11/17 N Wheelersburg L 7-34
Bidwell River Valley
08/25 A Reedsville Eastern W 27-0
09/02 H Gallipolis Gallia Academy L 7-49
09/08 H South Point W 25-8
09/15 A Nelsonville-York L 7-49
09/22 H Pomeroy Meigs L 26-45
09/29 A Wellston L 7-28
10/06 H Albany Alexander W 27-15
10/13 A Mc Arthur Vinton County L 13-41
10/20 H The Plains Athens L 7-39
10/27 A Waverly L 14-45
Baltimore Liberty Union
08/25 H Heath W 31-13
09/01 A Bloom-Carroll L 0-7
09/08 A Amanda-Clearcreek W 35-31
09/15 A Bexley W 41-7
09/22 H Columbus Bishop Ready L 13-20
09/29 A London L 6-28
10/06 H Whitehall-Yearling L 23-40
10/13 A Grandview Heights L 13-22
10/20 H Gahanna Columbus Academy L 6-17
10/27 A Lancaster Fairfield Union L 23-42
Martins Ferry
08/24 H Rayland Buckeye Local W 47-0
09/01 H Wheeling Linsly School (WV) L 3-7
09/08 A Belmont Union Local L 15-40
09/15 H St. Clairsville L 15-30
09/22 H Cadiz Harrison Central W 42-39
09/29 H East Liverpool W 49-18
10/06 A Wintersville Indian Creek W 14-10
10/13 H Wheeling Central Catholic (WV) W 38-19
10/20 A East Liverpool Beaver Local W 41-0
10/28 A Bellaire W 21-18
11/03 A West Portsmouth Portsmouth West L 6-10
Minford
08/25 A Ironton Rock Hill W 22-21
09/01 A Oak Hill L 7-14 OT
09/08 A Nelsonville-York L 33-50
09/15 H McDermott Northwest W 33-3
09/22 H Williamsburg W 47-20
09/29 A West Portsmouth Portsmouth West L 6-50
10/06 H Logan L 42-48 2OT
10/13 H Wheelersburg L 7-59
10/20 A Waverly L 7-49
10/27 H Lucasville Valley W 41-27
Johnstown Northridge
08/25 A Warsaw River View W 6-0
09/01 A Beverly Fort Frye W 6-0
09/08 H Lancaster Fisher Catholic W 51-7
09/15 H Hebron Lakewood W 17-7
09/22 A Newark Licking Valley L 20-57
09/29 A Johnstown-Monroe L 0-35
10/06 H Granville L 0-42
10/13 A Heath L 17-35
10/20 H Utica W 21-20 OT
10/27 H Newark Catholic W 26-22
McDermott Northwest
08/25 A Chillicothe Southeastern L 6-35
09/01 A Ironton Rock Hill L 6-48
09/08 H Chillicothe Huntington L 28-48
09/15 A Minford L 3-33
09/22 A Beaver Eastern L 0-32
09/29 H Portsmouth Sciotoville Community (East) L 7-55
10/06 H Oak Hill L 7-42
10/13 A Portsmouth Notre Dame W 48-12
10/20 A Franklin Furnace Green W 41-0
10/27 H Willow Wood Symmes Valley W 28-6
Oak Hill
08/25 A Chesapeake L 21-28
09/01 H Minford W 14-7 OT
09/08 H Ironton Rock Hill W 20-13
09/15 H Willow Wood Symmes Valley W 41-0
09/23 A Portsmouth Notre Dame W 49-14
09/29 A Wheelersburg L 0-44
10/06 A McDermott Northwest W 42-7
10/13 H Portsmouth Sciotoville Community (East) W 36-12
10/20 A Beaver Eastern W 41-20
10/27 B BYE WEEK ()
11/03 A Johnstown-Monroe L 0-35
Piketon
08/25 A Waverly L 13-28
09/01 H Mc Arthur Vinton County L 13-35
09/08 A Lucasville Valley L 19-22
09/15 H Bainbridge Paint Valley W 34-13
09/22 H Chillicothe Southeastern L 27-40
09/29 H Frankfort Adena W 14-7
10/06 A Williamsport Westfall W 29-14
10/13 A Chillicothe Huntington W 21-7
10/20 H Chillicothe Zane Trace L 27-35
10/27 A Chillicothe Unioto L 12-28
Portsmouth
08/24 H Lucasville Valley W 35-7
09/01 A West Portsmouth Portsmouth West L 14-32
09/08 A Galion L 0-23
09/15 A Ironton Rock Hill W 31-28
09/22 A Gallipolis Gallia Academy L 35-36
09/29 H Coal Grove Dawson-Bryant L 14-19
10/06 H Chesapeake W 34-14
10/13 A Proctorville Fairland L 34-62
10/20 H South Point W 39-0
10/27 A Ironton W 42-35
West Portsmouth Portsmouth West
08/25 H Proctorville Fairland W 20-18
09/01 H Portsmouth W 32-14
09/08 A Coal Grove Dawson-Bryant W 28-6
09/15 A Wellston W 31-6
09/22 A Raceland-Worthington (KY) W 27-21
09/29 H Minford W 50-6
10/06 A Lucasville Valley W 38-7
10/13 H Waverly W 31-27
10/20 H Cincinnati Shroder W 64-14
10/27 A Wheelersburg L 7-41
11/03 H Martins Ferry W 10-6
11/10 N Johnstown-Monroe L 6-35
Ironton Rock Hill
08/25 H Minford L 21-22
09/01 H McDermott Northwest W 48-6
09/08 A Oak Hill L 13-20
09/15 H Portsmouth L 28-31
09/22 A Proctorville Fairland L 14-21
09/29 H South Point W 44-16
10/06 A Ironton L 7-34
10/13 H Gallipolis Gallia Academy W 56-54
10/20 A Chesapeake W 35-31
10/27 H Coal Grove Dawson-Bryant L 7-28
South Point
08/25 H Roane County (WV) W 18-0
08/31 H Ashland Boyd County (KY) W 20-12
09/08 A Bidwell River Valley L 8-25
09/15 H Coal Grove Dawson-Bryant L 0-43
09/22 H Ironton L 0-48
09/29 A Ironton Rock Hill L 16-44
10/06 H Proctorville Fairland L 0-33
10/13 A Chesapeake L 0-42
10/20 A Portsmouth L 0-39
10/27 H Gallipolis Gallia Academy L 0-47
Belmont Union Local
08/25 A Woodsfield Monroe Central W 40-23
09/01 A Rayland Buckeye Local W 35-7
09/08 H Martins Ferry W 40-15
09/15 A Cadiz Harrison Central W 36-18
09/22 A Richmond Edison W 54-0
09/29 H Weirton Weir (WV) W 13-7
10/06 A Byesville Meadowbrook L 12-34
10/13 A St. Clairsville L 12-42
10/20 H Bellaire W 38-14
10/27 H Barnesville W 49-20
11/03 H Gahanna Columbus Academy L 6-13
Wellston
08/26 A Jackson L 0-35
09/01 A Chillicothe Huntington W 21-9
09/08 H Frankfort Adena W 48-6
09/15 H West Portsmouth Portsmouth West L 6-31
09/22 A Albany Alexander W 50-7
09/29 H Bidwell River Valley W 28-7
10/06 A Nelsonville-York L 2-34
10/13 H The Plains Athens L 13-14
10/20 H Pomeroy Meigs W 45-43 OT
10/27 A Mc Arthur Vinton County L 41-58
Zanesville West Muskingum
08/25 A Howard East Knox L 6-33
09/01 H New Lexington L 12-59
09/08 H Duncan Falls Philo L 7-67
09/15 A McConnelsville Morgan L 34-61
09/22 A Thornville Sheridan L 0-64
09/29 H New Concord John Glenn L 0-53
10/06 A Zanesville Maysville L 6-60
10/13 H Crooksville L 0-50
10/20 A Dresden Tri-Valley L 6-49
10/27 H Woodsfield Monroe Central L 8-51
Wheelersburg
08/26 A Ironton W 48-3
09/01 H Proctorville Fairland W 37-6
09/08 A Heath W 41-0
09/15 H Columbus Bishop Watterson W 47-17
09/22 A Jackson W 38-14
09/29 H Oak Hill W 44-0
10/06 H Waverly W 62-20
10/13 A Minford W 59-7
10/20 A Lucasville Valley W 38-7
10/27 H West Portsmouth Portsmouth West W 41-7
11/03 H Columbus Bishop Ready W 34-0
11/10 N Gahanna Columbus Academy W 35-16
11/17 N Johnstown-Monroe W 34-7
11/24 N Middletown Madison W 15-10
12/01 N Pemberville Eastwood W 21-14 OT State Champions :party:
Worthington Christian
08/25 A Cardington-Lincoln L 14-53
09/01 H Galion Northmor L 14-40
09/08 H New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic L 10-13
09/15 A Canal Winchester Harvest Preparatory L 3-52
09/22 H Grove City Christian W 27-3
09/29 A Zanesville Bishop Rosecrans W 16-10
10/07 A Lancaster Fisher Catholic W 1-0 forfeit (64-14)
10/13 H Millersport W 7-0
10/21 A Lancaster Fairfield Christian W 47-7
10/27 H Sugar Grove Berne Union L 21-56

REGION 20​
Anna
08/25 H Arlington W 52-0
09/01 A Brookville W 49-12
09/08 A Versailles W 52-20
09/15 H New Bremen W 28-20
09/22 H Delphos St. John's W 21-13
09/29 A Maria Stein Marion Local L 7-32
10/06 A St. Henry W 21-19
10/13 H Rockford Parkway W 42-0
10/20 A Coldwater L 21-28
10/27 H Minster L 7-20
11/03 A Middletown Madison L 10-14
Bethel-Tate
08/25 H Waynesville W 47-22
08/31 A St. Bernard-Elmwood Place W 40-0
09/08 H Cincinnati Purcell Marian W 21-20
09/15 A Batavia W 35-20
09/22 H Mount Orab Western Brown W 33-28
09/29 A Blanchester W 22-15
10/06 H Batavia Clermont Northeastern W 56-31
10/13 A Lees Creek East Clinton W 55-14
10/20 H Williamsburg W 61-7
10/27 A Fayetteville W 53-14
11/03 H West Jefferson L 18-48
Blanchester
08/25 A Washington Court House Washington L 26-42
09/01 H Cincinnati Mariemont L 0-34
09/08 H Waynesville W 26-23 OT
09/15 A Wilmington L 16-45
09/22 A Goshen L 0-41
09/29 H Bethel-Tate L 15-22
10/06 A Williamsburg W 69-14
10/13 H Batavia Clermont Northeastern W 42-0
10/20 A Fayetteville W 44-6
10/27 H Lees Creek East Clinton W 48-7
Brookville
08/25 H Lewisburg Tri-County North W 34-7
09/01 H Anna L 12-49
09/08 A New Lebanon Dixie W 42-14
09/15 H Bellbrook L 7-41
09/22 H Monroe W 45-28
09/28 A Oakwood W 63-42
10/06 A West Milton Milton-Union W 49-35
10/13 H Eaton W 28-20
10/20 A Germantown Valley View L 28-49
10/26 A Franklin L 21-24
Carlisle
08/25 H Franklin L 14-47
09/01 A Washington Court House Miami Trace W 35-19
09/08 H Oakwood W 43-41 OT
09/15 H Waynesville W 49-30
09/22 A Dayton Northridge W 48-20
09/29 A Camden Preble Shawnee W 34-7
10/06 H Middletown Madison L 14-31
10/13 A West Milton Milton-Union L 28-35
10/19 H Eaton W 28-20
10/27 H New Lebanon Dixie W 43-13
Cincinnati Hills Christian Academy
08/25 H Middletown Bishop Fenwick L 27-35
09/01 A Cincinnati Indian Hill W 21-14
09/09 H Cincinnati Wyoming L 14-28
09/15 A Covington Holy Cross (KY) W 48-6
09/22 B BYE WEEK ()
09/29 A Cincinnati North College Hill W 51-6
10/06 H Cincinnati Country Day W 54-7
10/13 A Cincinnati Summit Country Day W 49-20
10/20 H Norwood W 40-7
10/27 A Cincinnati Miami Valley Christian Academy W 45-12
11/03 H Jamestown Greeneview W 47-24
11/10 N Middletown Madison L 27-35
Batavia Clermont Northeastern
08/26 A Cincinnati Clark Montessori W 42-6
09/01 A Beaver Eastern W 19-12
09/08 H Batavia L 36-41
09/14 A St. Bernard-Elmwood Place W 21-8
09/22 H Hillsboro L 6-37
09/28 H Fayetteville W 42-7
10/06 A Bethel-Tate L 31-56
10/13 A Blanchester L 0-42
10/20 H Lees Creek East Clinton W 35-13
10/27 A Williamsburg W 64-33
Lees Creek East Clinton
08/25 A Clarksville Clinton-Massie L 0-56
08/31 H Batavia L 7-27
09/08 H Hillsboro L 7-48
09/15 A Greenfield McClain W 28-14
09/22 H Wilmington L 3-62
09/29 H Williamsburg W 35-7
10/06 A Fayetteville W 32-22
10/13 H Bethel-Tate L 14-55
10/20 A Batavia Clermont Northeastern L 13-35
10/27 A Blanchester L 7-48
Cincinnati Finneytown
08/25 H Newport (KY) L 15-30
08/31 A Warsaw Gallatin County (KY) L 7-24
09/08 H Cincinnati Hughes L 7-26
09/15 A Cincinnati Mariemont L 7-44
09/22 H Cincinnati Wyoming L 0-48
09/29 H Cleves Taylor L 9-12 OT
10/06 A Deer Park L 7-14
10/13 A Cincinnati Indian Hill L 13-49
10/20 H Cincinnati Madeira L 6-41
10/27 H Reading L 7-54
Jamestown Greeneview
08/25 H Arcanum W 31-0
09/01 A Waynesville W 35-7
09/08 H Milford Center Fairbanks W 41-14
09/15 A Mechanicsburg W 17-14
09/22 H Springfield Northeastern W 55-7
09/29 H Springfield Greenon W 63-20
10/06 A South Charleston Southeastern W 69-7
10/13 H Cedarville W 63-12
10/20 A Springfield Catholic Central W 56-0
10/27 A London Madison-Plains W 35-0
11/03 A Cincinnati Hills Christian Academy L 24-47
Springfield Greenon
08/25 B BYE WEEK ()
09/01 A Fort Loramie L 16-54
09/08 A West Jefferson L 21-53
09/15 H North Lewisburg Triad W 42-35
09/22 A West Liberty-Salem L 0-72
09/29 A Jamestown Greeneview L 20-63
10/06 H Springfield Catholic Central W 35-7
10/13 H London Madison-Plains L 6-32
10/20 A Cedarville W 7-6
10/27 H South Charleston Southeastern L 3-7
Cincinnati Madeira
08/25 H Norwood W 28-10
09/01 A Cincinnati Aiken L 14-28
09/08 H Cincinnati Woodward W 28-6
09/15 H Cincinnati Indian Hill L 3-35
09/22 H Cincinnati Mariemont L 14-28
09/29 A Reading L 14-26
10/06 A Cincinnati Wyoming L 14-31
10/13 H Deer Park W 55-14
10/20 A Cincinnati Finneytown W 41-6
10/27 A Cleves Taylor W 41-6
Middletown Madison
08/25 H Oxford Talawanda W 44-0
09/01 A Monroe L 13-27
09/08 H Germantown Valley View L 7-32
09/15 H Camden Preble Shawnee W 47-0
09/22 A Oakwood W 48-28
09/29 H West Milton Milton-Union W 46-0
10/06 A Carlisle W 31-14
10/13 H New Lebanon Dixie W 49-0
10/20 A Waynesville W 62-14
10/27 A Dayton Northridge W 58-13
11/03 H Anna W 14-10
11/10 N Cincinnati Hills Christian Academy W 35-27
11/17 N West Jefferson W 42-7
11/24 N Wheelersburg L 10-15
London Madison-Plains
08/25 H Williamsport Westfall W 30-25
09/01 A London L 0-36
09/08 H Springfield Northeastern W 40-21
09/15 A Milford Center Fairbanks L 20-35
09/22 H Mechanicsburg L 14-44
09/29 A Springfield Catholic Central L 22-42
10/06 H Cedarville W 56-20
10/13 A Springfield Greenon W 32-6
10/20 A South Charleston Southeastern W 46-28
10/27 H Jamestown Greeneview L 0-35
Cincinnati Mariemont
08/25 H Oakwood L 41-42
09/01 A Blanchester W 34-0
09/08 H Cincinnati Shroder W 45-0
09/15 H Cincinnati Finneytown W 44-7
09/22 A Cincinnati Madeira W 28-14
09/28 A Cincinnati Indian Hill L 7-10
10/06 H Reading L 21-23
10/13 A Cleves Taylor W 35-0
10/20 H Cincinnati Wyoming L 0-27
10/27 A Deer Park W 62-0
Casstown Miami East
08/25 H West Milton Milton-Union W 17-3
09/01 A Sidney Lehman Catholic L 14-31
09/08 H New Paris National Trail W 49-0
09/15 A Fort Loramie W 27-26
09/22 A Tipp City Bethel W 50-29
09/29 H Covington W 34-26
10/06 H Bradford W 55-8
10/13 A Arcanum W 42-13
10/20 H Lewisburg Tri-County North W 42-0
10/27 A West Alexandria Twin Valley South W 7-0
11/03 H Reading L 25-27
West Milton Milton-Union
08/25 A Casstown Miami East L 3-17
09/01 A Oakwood L 21-31
09/08 H Springfield Northwestern W 29-13
09/15 H Dayton Northridge W 69-35
09/22 H Camden Preble Shawnee L 6-29
09/29 A Middletown Madison L 0-46
10/06 H Brookville L 35-49
10/13 H Carlisle W 35-28
10/20 A New Lebanon Dixie L 35-38
10/27 A Waynesville W 35-12
Cincinnati North College Hill
08/25 H Cincinnati Wyoming L 6-76
09/02 A Frankfort (KY) L 0-47
09/08 H Cincinnati Aiken L 6-66
09/15 H Cincinnati Dohn Community W 28-14
09/22 H Cincinnati Clark Montessori L 6-13
09/29 H Cincinnati Hills Christian Academy L 6-51
10/06 A Norwood L 8-45
10/13 A Cincinnati Country Day W 28-0
10/20 H Cincinnati Miami Valley Christian Academy W 36-16
10/27 A Cincinnati Summit Country Day L 12-45
Camden Preble Shawnee
08/25 A New Paris National Trail W 32-14
09/01 H West Alexandria Twin Valley South W 30-7
09/08 A West Carrollton W 21-14
09/15 A Middletown Madison L 0-47
09/22 A West Milton Milton-Union W 29-6
09/29 H Carlisle L 7-34
10/06 A New Lebanon Dixie W 20-7
10/13 H Waynesville W 26-17
10/20 H Dayton Northridge L 0-1 forfeit (21-0)
10/27 H Monroe W 14-7
Cincinnati Purcell Marian
08/23 A Cincinnati Summit Country Day L 7-20
09/01 H Cincinnati Shroder W 39-0
09/08 A Bethel-Tate L 20-21
09/16 H Hamilton Badin L 12-42
09/22 H Cincinnati Archbishop McNicholas L 6-31
09/30 H Dayton Chaminade Julienne L 14-45
10/06 A Kettering Archbishop Alter L 6-56
10/13 H Middletown Bishop Fenwick L 6-36
10/20 A Dayton Carroll W 48-28
10/27 A St Bernard Roger Bacon L 6-7
Reading
08/25 H St Bernard Roger Bacon L 13-21
09/02 A Cincinnati Hughes W 42-14
09/08 H Cincinnati Summit Country Day W 14-7
09/15 A Deer Park W 38-6
09/22 A Cincinnati Indian Hill L 6-42
09/29 H Cincinnati Madeira W 26-14
10/06 A Cincinnati Mariemont W 23-21
10/13 H Cincinnati Wyoming L 14-48
10/20 H Cleves Taylor W 62-7
10/27 A Cincinnati Finneytown W 54-7
11/03 A Casstown Miami East W 27-25
11/10 N West Jefferson L 28-35
Cincinnati Summit Country Day
08/23 H Cincinnati Purcell Marian W 20-7
09/02 H Cincinnati College Preparatory Academy W 40-0
09/08 A Reading L 7-14
09/16 A Cincinnati Clark Montessori W 56-27
09/22 H St. Bernard-Elmwood Place W 50-0
09/29 H Norwood W 40-3
10/06 A Cincinnati Miami Valley Christian Academy W 34-14
10/13 H Cincinnati Hills Christian Academy L 20-49
10/20 A Cincinnati Country Day W 41-0
10/27 H Cincinnati North College Hill W 45-12
Versailles
08/25 H Celina W 36-7
09/01 A Delphos Jefferson L 7-14
09/08 H Anna L 20-52
09/16 A Delphos St. John's L 21-24 3OT
09/22 H Maria Stein Marion Local L 18-28
09/29 A Fort Recovery W 35-14
10/06 A Rockford Parkway W 36-8
10/13 H Coldwater L 10-24
10/20 A Minster L 21-26
10/27 H New Bremen W 21-6
Waynesville
08/25 A Bethel-Tate L 22-47
09/01 H Jamestown Greeneview L 7-35
09/08 A Blanchester L 23-26 OT
09/15 A Carlisle L 30-49
09/22 H New Lebanon Dixie L 14-20
09/29 H Franklin L 27-55
10/06 A Dayton Northridge W 30-13
10/13 A Camden Preble Shawnee L 17-26
10/20 H Middletown Madison L 14-62
10/27 H West Milton Milton-Union L 12-35
West Jefferson
08/25 H Columbus Crusaders W 35-6
09/01 A Frankfort Adena W 45-0
09/08 H Springfield Greenon W 53-21
09/15 A Cedarville W 61-14
09/22 H Springfield Catholic Central W 42-14
09/29 A Milford Center Fairbanks W 48-27
10/06 H Mechanicsburg W 28-0
10/13 A Springfield Northeastern W 62-14
10/20 A West Liberty-Salem W 38-13
10/27 H North Lewisburg Triad W 49-13
11/03 A Bethel-Tate W 48-18
11/10 N Reading W 35-28
11/17 N Middletown Madison L 7-42
Cincinnati Clark Montessori
08/26 H Batavia Clermont Northeastern L 6-42
09/01 H Deer Park L 13-20
09/08 A Cincinnati Gamble Montessori L 13-48
09/16 H Cincinnati Summit Country Day L 27-56
09/22 A Cincinnati North College Hill W 13-6
09/30 A Lockland L 6-39
10/07 H Miamisburg Dayton Christian L 14-44
10/12 A St. Bernard-Elmwood Place L 7-14
10/20 H Hamilton New Miami W 42-6
10/26 A Cincinnati College Preparatory Academy W 27-26
 
Last edited:
Region 20 - Cincinnati Aiken

Week 1: @ Western Hills
Week 2: Madeira
Week 3: @ NCH
Week 4: Taft
Week 5: Dunbar
Week 6: Shroder
Week 7: Gamble
Week 8: @ Grant County (KY)
Week 9: Hughes
Week 10: Riverview East

CPS games, unless noted, played at Stargel Stadium, Taft HS.
 
Riverview East is playing- Middletown Christian Week 3
- Dayton Jefferson Week 8
- Hillcrest Week 9
 
West Lafayette Ridgewood (D5 R19) vs Lore City Buckeye Trail (D7 R27) week one has been moved to Saturday 8/26 at 7PM at Ridgewood.
 
Top