Friday Finals (11/10/23)

hdvhsmgr

Well-known member
Division I - Completed
Region 1

#1 Lakewood St. Edward def. #4 Canton McKinley, 41-17
#6 Medina def. #2 Cleveland Heights., 21-20

Region 2
#12 Springfield def. #1 Lewis Center Olentangy, 37-24
#6 Dublin Coffman def. #2 Delaware Olentangy Berlin, 24-7

Region 3
#4 Upper Arlington def. #1 Gahanna Lincoln, 12-7
#2 Hilliard Bradley def. #3 Pickerington North, 19-0

Region 4
#5 Cincinnati Archbishop Moeller def. #9 Mason, 38-3
#3 Wester Chester Lakota West def. #2 Cincinnati Princeton, 19-7

Division II - Completed
Region 5

#1 Akron Archbishop Hoban def. #4 Painesville Riverside, 21-0
#2 Cuyahoga Falls Walsh Jesuit def. #3 Hudson, 35-14

Region 6
#1 Avon def. #5 Olmsted Falls, 33-23
#3 Medina Highland def. #2 Whitehouse Anthony Wayne, 31-10

Region 7
#1 Massillon Washington def. #4 Uniontown Lake, 35-6
#3 Uniontown Green def. #2 Canal Winchester, 10-0

Region 8
#1 Cincinnati Anderson def. #5 Harrison, 50-36
#3 Cincinnati Withrow def. #2 Troy, 42-14

Division III - Completed
Region 9

#1 Youngstown Ursuline def. #5 Cleveland Villa Angela-St. Joseph, 27-20
#7 Chardon def. #3 Aurora, 31-7

Region 10
#1 Toledo Central Catholic def. #4 Mansfield Senior, 41-10
#3 Tiffin Columbian def. #7 Medina Buckeye, 35-0

Region 11
#1 Columbus Bishop Watterson def. #5 Carroll Bloom-Carroll, 20-10
#7 Bellefontaine def. #3 Granville, 29-21

Region 12
#1 Hamilton Badin def. #5 Wapakoneta, 14-10
#6 Celina def. #2 Tipp City Tippecanoe, 27-13

Division IV - Completed
Region 13

#1 Canton South def. #4 Beloit West Branch, 40-21
#6 Struthers def. #2 Mentor Lake Catholic, 28-25

Region 14
#1 Sandusky Perkins def. #4 Millersburg West Holmes, 38-21
#2 Cleveland Glenville def. #3 Shelby, 50-14

Region 15
#1 Steubenville def. #13 Gnadenhutten Indian Valley, 42-35
#2 Thornville Sheridan def. #3 Columbus Bishop Hartley, 34-27

Region 16
#4 Kettering Archbishop Alter def. #1 Clarksville Clinton-Massie, 21-3
#6 Cincinnati Wyoming def. #7 Springfield Shawnee, 21-20

Division V - Completed
Region 17

#1 Perry def. #5 Garrettsville Garfield, 42-14
#2 Canfield South Range def. #6 Lorain Clearview, 48-21

Region 18
#1 Liberty Center def. #4 Oak Harbor, 45-14
#6 Coldwater def. #2 Milan Edison, 42-7

Region 19
#4 Canal Winchester Harvest Prep def. #1 Ironton, 20-14
#7 Wheelersburg def. #3 Barnesville, 26-13

Region 20
#1 Germantown Valley View def. #5 Cincinnati Purcell Marian, 31-2
#2 Waynesville def. #3 Brookville, 45-42 (2OT)

Division VI - Completed
Region 21

#1 Kirtland def. #5 Cuyahoga Heights, 53-19
#3 Mogadore def. #10 Mineral Ridge, 21-7

Region 22
#1 Columbus Grove def. #4 Carey, 37-21
#2 Bluffton def. #6 Toledo Ottawa Hills, 35-0

Region 23
#1 Sugarcreek Garaway def. #4 Galion Northmor, 42-7
#2 West Jefferson def. #3 Beverly Fort Frye, 49-30

Region 24
#8 Anna def. #5 New Madison Tri-Village, 56-51
#2 Versailles def. #3 Cincinnati Country Day, 55-13

Division VII - Completed
Region 25

#1 Dalton def. #13 Norwalk St. Paul, 48-28
#2 Danville def. #6 Lowellville. 41-21

Region 26
#5 Hamler Patrick Henry def. #1 Bascom Hopewell-Loudon, 26-14
#6 McComb def. #7 Lima Central Catholic. 45-13

Region 27
#1 Reedsville Eastern def. #5 Hannibal River, 21-14
#3 Caldwell def. #7 Waterford, 20-13

Region 28
#1 Maria Stein Marion Local def. #5 Minster, 28-7
#2 Ansonia def. #14 St. Henry, 20-13
 
Last edited:
 
Medina 21
Cleveland Heights 20
Final
Medina stops Heights' 2 pt conversion attempt with 32 secs left in game
 
.
Top