D1 - All Region All-Stars

TheDude

Well-known member
North Region

First Team
Phil Margavcius (POY) St. Edward - Jr
Daniel Michals St. Ignatius - Jr
Hayden Baer Stow-Munroe Falls
Joshua Jackson Jackson
Andrew Johnson Medina
David Smith Jackson
Rich Holzheimer St. Ignatius - Jr

Second Team
Joe Spinazze St. Edward - Sr
Ben Perez Massillon Jackson
Jacob Hoshaw St. Ignatius - Sr
Thomas Supan Medina
Kevin Klingbeil Brunswick
Griffin Rudy Hudson
Jimmy Papotto St. Edward - Sr

Honorable Mention
Caleb Ginther Brunswick
Noah Cronauer Brecksville
Johnathon Cameron Stow-Munroe Falls
Larry Meehan Hudson
Brian Messina St. Ignatius - Sr
Phil Catanzaro St. Ignatius - Fr
Gerry Lavelle St. Edward - Sr
Jake Sawicki St. Edward - Sr

South Region

First Team
David Wernery (POY) Moeller - Sr
Jake Luebbe Elder - Sr
Evan Bretl St. Xavier - Sr
Noah Wissel Mason - Sr
Will Goldschmidt LaSalle - Jr
Anthony Papathanas Oak Hills - Sr
James Bruggemann Moeller - Sr

Second Team
Michael Hilvert Elder - Sr
Lee Yates St. Xavier - Sr
Connor McNamara Moeller - Sr
Ben Fago Mason - Sr
Parker Siebert Fairfield - So
Alex Williams LaSalle - Jr
Drew Austin Loveland

Honorable Mention
Tyler Wuebbolt Elder - Sr
Ben Pung St. Xavier - So
Chad Mustard Moeller - Sr
Keith Kaiser Oak Hills - Jr
Max Chenoweth Fairfield - Jr
Hayden Wood LaSalle _ Jr
Peyton Terry Loveland
Matt Stacklin Elder _ Sr
Jacob Grove Mason - Sr
Thomas Roberts St. Xavier - Jr
Luke Bowles Moeller - Jr

East Region

First Team
Dejon Clark (POY) Pickerington North - Sr
Ian Cowen Hilliard Darby - Sr
Jackson Gilbert Hilliard Bradley
Josh Grega Olentangy
Wessley Monin Westerville North
Roman Szwabinsky Westerville South
Deion Woodson Westerville South

Second Team
Mason Moldovan Hilliard Darby
Daniel Koloff Olentangy Liberty
Nicholas Harder Dublin Coffman
Bryce Johnson Pickerington North
Ross Tomek Hilliard Davidson
Elijah Sweet Gahanna Lincoln
Max Stotridge Pickerington Central

Honorable Mention
Jon Shih Dublin Jerome
Nick Smith Westerville North
Austin Gossett Olentangy
Kyle Schmidt Westerville Central
Brandon Woo Hilliard Davidson
Jack Weisenbach Dublin Coffman
Brad Brinkerhoff Hilliard Darby
Oliver Miller Westerville South
Russell Burke Gahanna Lincoln
Luke Jacobs Hilliard Bradley
Robert Bowling Hilliard Darby
Tyler Vermilion Pickerington North
Antonio Robinson Thomas Worthington
Max Huber Hilliard Davidson

West Region

First Team
Sam Schindler (POY) Centerville - Sr
Brad Meyer Lakota East - Sr
Parker Mikesch Beavercreek - So
Alex Harrison Centerville
Noah Buell Beavercreek
Evan Kuhlman Lakota East - Jr
Matt Bridenbaugh Northmont

Second Team
Bryce Adkins Middletown - Jr
Alec Otto Beavercreek
Sam Burt Fairmont
Aaron Klaus Centerville
Nick Valentine Lakota West - Jr
Dawson Walker Northmont
Ben Chico Centerville

Honorable Mention
Trenton Kuhlman Lakota East - Fr
Nick Weissman Fairmont
Zach Lohner Beavercreek
Ryan Foy Northmont
Jordan Bratcher Middletown - Sr
Athan Abuyuan Centerville
Kyle Dangel Lakota West - Jr
Michael Abbitt Beavercreek
Caleb Parson Fairmont
 
Last edited:

TheDude

Well-known member
It would take awhile. Who are you referring to? Or what region?

I could throw together what I know
 

TheDude

Well-known member
If I had a vote, it would go to Dejon Clark

It would not be an easy decision though, Wernery means a lot to that team. Definitely showed when he was out against Elder and Elder won in 3.
 
Last edited:
.
Top