Yappi Sports - THE Ohio Prep Sports Authority  

Go Back   Yappi Sports - THE Ohio Prep Sports Authority > Boys HS Sports > Wrestling

Hello Guest!
Take a minute to register, It's 100% FREE! What are you waiting for?
Register Now
Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 05-17-18, 01:42 PM
MSDUALS MSDUALS is offline
Freshman
 
Join Date: 09-23-15
Posts: 15
MSDUALS is on a distinguished road
National MS Duals Nov 9-11 at SeaGate Convention Centre

THE NATIONAL MIDDLE SCHOOL DUALS November 9-11, 2018

broadcast live by Flo Wrestling

SeaGate Convention Centre
401 Jefferson Avenue
Toledo, Ohio 43604

Format: Weigh-ins Friday and wrestle Saturday and Sunday. 8 matches are planned for all teams. Matches will be 3 1.5 minute periods with standard overtime rules.

Weights: (16) 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100, 105, 112, 120, 128, 136, 155 (all weights plus 2 lbs, 60+2=62)

Age: Open to grades K-8. Maximum age 15 years old as of 9/1/2018.

Entry: $750 team entry fee, $200.00 deposit - Limited to 24 teams.
Free agent list will be provided for extra and unattached wrestlers.

Awards: Team trophy for top 3 teams. All-American trophies for wrestlers with 2 or less losses (min. 5 matches).

Visit web site for additional information at http://nationalmsduals.com

For questions and team registration information, please contact:

Dom D’Emilio
419-277-3780
dom.demilio@gmail.com
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-10-18, 05:03 PM
ddemilio ddemilio is offline
All Region
 
Join Date: 01-01-11
Posts: 288
ddemilio is on a distinguished road
Only one team spot remains for the National MS Duals Nov 9-11 at Seagate in Toledo. We also have a free-agent list if you would like to be picked up by a team. See http://nationalmsduals for details.
Reply With Quote
  #3  
Old 09-12-18, 06:19 PM
VMorg VMorg is offline
Freshman
 
Join Date: 09-07-18
Posts: 5
VMorg is on a distinguished road
Notes on hotels for the National Middle School Duals

Welcome to the 24 teams heading to Toledo for the FOURTH National Middle School Duals wrestling tournament.
Please take a moment to check out the Hotels tab on our website.
https://www.nationalmsduals.com/hotels

We now have agreements with all major hotel rewards programs. Booking links by each hotel icon will assure you get the discounted rates offerred and that registration is quick and easy.
The Park Inn continues to be our headquarter hotel. It is attached directly to the Seagate Centre allowing ready access to your rooms throughout the tournament. The Park Inn has also given us a very competitive rate. Attached covered parking is available on a self pay basis. You can reserve your rooms at the Park Inn using this link https://www.parkinn.com/toledooh/hotel-deals/toledonmsd

We have also received a deep discount from the Maumee Bay State Park Lodge and Conference Center. This is more than a hotel, it is a vacation with numerous things to do. It is a perfect place for those who would like to travel with you but do not want to spend the day in the bleachers. Located on Lake Erie, there are miles of walking and biking paths and trails as well an numerous indoor activities. https://www.maumeebaylodge.com/recreation
Please visit their website for more information and remind them of the National Middle School Duals when you register to get the discount. You can reserve your room by using this link https://gc.synxis.com/rez.aspx?Hotel...2&group=1005CT

Travel safely, see you on the mats.

Last edited by VMorg; 09-16-18 at 07:08 PM. Reason: added shortcuts to room reservations
Reply With Quote
  #4  
Old 10-30-18, 09:26 AM
VMorg VMorg is offline
Freshman
 
Join Date: 09-07-18
Posts: 5
VMorg is on a distinguished road
Hotels have agreed to continue discounts until the day of the tournament. Reservations will have to be made by phone, mention National Middle School Duals. Remind them again at check-in if they do not give you the discount. Hampton Inn Oregon has dropped their rate. There are only a few rooms left at the Park Inn.
Reply With Quote
  #5  
Old 11-28-18, 09:31 AM
VMorg VMorg is offline
Freshman
 
Join Date: 09-07-18
Posts: 5
VMorg is on a distinguished road
National MS Duals All Americans

Congrats to all of the All-Americans at the 2018 National MS Duals.

Brock Humphrey of Ohio Nat Scarlet went 8-0
55: Win over Traevon Ducking (Dynamite USA (TX)) MD 13-4
55: Win over Aidan Scholwin (Elite Athletic Club (IN)) MD 8-0
55: Win over Alex Huddleston (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 2-0
55: Win over Shea Richter (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-2
55: Win over Taina McGowan (Buxton Extreme(NJ)) DEC 5-3
55: Win over Julian Camacho (Team Minions Black(GA)) DEC 7-2
55: Win over Liam Collins (Pinnacle (MN)) DEC 8-4
55: Win over Nico Kapusta (Young Guns (PA)) DEC 4-1

Talon Verbeck of Kansas Marshals went 6-2
55: Win over Shane Rochon (Badgerway (WI)) DEC 4-4 SV
55: Win over Nico Kapusta (Young Guns (PA)) DEC 6-4
55: Win over Connor Bagdonas (Edison Club (OH)) MD 9-0
55: Win over Ben Takats (Ohio Natl Gray ) DEC 4-2
55: Win over Alister martin (Team Minion Green) DEC 5-0
55: Win over Silas Gomez (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 4-2 SV
55: Loss to Alex Huddleston (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 2-0
55: Loss to Hayden Boulton (Buxton Intense (NJ)) DEC 1-0

Brody Taylor of Team Bro Black (WI) went 6-2
60: Win over Hunter Kromrey (Team Bro Red(WI)) F 1:17
55: Win over Hayden Boulton (Buxton Intense (NJ)) F 2:46
55: Win over Joshua Hutchinson (Ohio Nat Black ) MD 14-0
55: Win over Traevon Ducking (Dynamite USA (TX)) DEC 8-4
55: Win over Collin Bagdonas (Edison Club (OH)) DEC 2-0
55: Win over Royce Beal (Dundee Wrestling (MI)) DEC 4-2
55: Loss to Liam Collins (Pinnacle (MN)) DEC 10-8
55: Loss to Cohen Reer (Burnett Trained (OH)) MD 10-2

Taina McGowan of Buxton Extreme(NJ) went 6-2
55: Win over Joshua Hutchinson (Ohio Nat Black ) F 3:43
55: Win over Alister martin (Team Minion Green) MD 8-0
55: Win over Shea Richter (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-1
55: Win over Julian Camacho (Team Minions Black(GA)) DEC 7-6
55: Win over Liam Collins (Pinnacle (MN)) MD 13-5
55: Win over Nico Kapusta (Young Guns (PA)) F 0:45
55: Loss to Adam Parish (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 2-1
55: Loss to Brock Humphrey (Ohio Nat Scarlet ) DEC 5-3

Cohen Reer of Burnett Trained (OH) went 6-2
55: Win over Brody Taylor (Team Bro Black (WI)) MD 10-2
55: Win over Liam Collins (Pinnacle (MN)) DEC 1-0
55: Win over Cash Bratt (Okie Boys (OK)) MD 12-1
55: Win over Adam Parish (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 7-1
55: Win over Shane Rochon (Badgerway (WI)) DEC 9-2
55: Win over Teo Triscaro (216 Wrestling(OH)) F 4:16
55: Loss to Hayden Boulton (Buxton Intense (NJ)) DEC 7-3
55: Loss to Aidan Scholwin (Elite Athletic Club (IN)) DEC 4-2

Grey Burnett of Burnett Trained (OH) went 8-0
60: Win over (Team Bro Black (WI)) FOR
60: Win over Shamus Regan (Buxton Intense (NJ)) DEC 9-7
60: Win over Ashton Charmoli (Pinnacle (MN)) TF 15-0 2:50
60: Win over Jaxon Randle (Okie Boys (OK)) TF 16-1 2:50
60: Win over Austin Grzywinski (Wayzata Wrestling (MN)) F 4:10
60: Win over Charles Hutchison (Elite Athletic Club (IN)) TF 15-0 3:06
60: Win over Bailey Casey (Badgerway (WI)) TF 21-6 3:44
60: Win over logan sell (216 Wrestling(OH)) F 2:31

Charles Esposito of Dynasty Veritas(NJ) went 7-0
60: Win over Hunter Kromrey (Team Bro Red(WI)) TF 15-0 2:17
60: Win over Elijah Ogle (Ohio Natl Gray ) F 3:29
60: Win over Roman Belardo (Team Minions Black(GA)) DEC 6-0
60: Win over Cole Hagerty (Buxton Extreme(NJ)) DEC 4-0
60: Win over Thomas Lindsay (Ohio Nat Scarlet ) TF 16-0 2:22
60: Win over Ashton Charmoli (Pinnacle (MN)) F 0:38
60: Win over Conner Whitely (Young Guns (PA)) MD 13-0

Mason Haines of Dundee Wrestling (MI) went 5-0
60: Win over logan sell (216 Wrestling(OH)) F 0:00
60: Win over Hunter Kromrey (Team Bro Red(WI)) TF 15-0 2:13
60: Win over Colin Broxterman (Dynamite USA (TX)) DQ 3:11
60: Win over (Team Bro Black (WI)) FOR
60: Win over Scotty Fuller (Edison Club (OH)) DEC 8-4

Austin Grzywinski of Wayzata Wrestling (MN) went 7-1
60: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
60: Win over Cole Hagerty (Buxton Extreme(NJ)) DEC 5-2
60: Win over Hudson Chittum (Team Minion Green) DEC 8-3
60: Win over Jaxon Randle (Okie Boys (OK)) DEC 4-2
60: Win over Bailey Casey (Badgerway (WI)) F 1:29
60: Win over Charles Hutchison (Elite Athletic Club (IN)) F 2:56
60: Win over logan sell (216 Wrestling(OH)) F 1:06
60: Loss to Grey Burnett (Burnett Trained (OH)) F 4:10

Colin Broxterman of Dynamite USA (TX) went 7-1
60: Win over Jayden Grijalva (Dynasty Praedo(NJ)) F 3:44
60: Win over Charles Hutchison (Elite Athletic Club (IN)) F 1:10
60: Win over Thomas Lindsay (Ohio Nat Scarlet ) DEC 2-0
60: Win over Hunter Kromrey (Team Bro Red(WI)) F 0:39
60: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
60: Win over Scotty Fuller (Edison Club (OH)) DEC 4-3
60: Win over (Team Bro Black (WI)) FOR
60: Loss to mason haines (Dundee Wrestling (MI)) DQ 3:11

Shamus Regan of Buxton Intense (NJ) went 7-1
60: Win over (Team Bro Black (WI)) FOR
60: Win over Ashton Charmoli (Pinnacle (MN)) F 0:48
60: Win over Elijah Ogle (Ohio Natl Gray ) F 1:15
60: Win over Hudson Chittum (Team Minion Green) TF 16-1 4:21
60: Win over Jayden Grijalva (Dynasty Praedo(NJ)) F 0:54
60: Win over Caeleb Hutchinson (Kansas Marshals) DEC 4-0
60: Win over Ignacio Villasenor (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 4-3
60: Loss to Grey Burnett (Burnett Trained (OH)) DEC 9-7

Ignacio Villasenor of Dynasty Gravitas(NJ) went 6-2
60: Win over Haydn Nutt (Dundee Wrestling (MI)) DEC 4-2 SV
60: Win over logan sell (216 Wrestling(OH)) MD 14-3
60: Win over Elijah Ogle (Ohio Natl Gray ) F 0:53
60: Win over Hudson Chittum (Team Minion Green) DEC 6-1
60: Win over Jayden Grijalva (Dynasty Praedo(NJ)) F 0:18
60: Win over Caeleb Hutchinson (Kansas Marshals) DEC 2-0
60: Loss to Roman Belardo (Team Minions Black(GA)) MD 11-2
60: Loss to Shamus Regan (Buxton Intense (NJ)) DEC 4-3

Roman Belardo of Team Minions Black(GA) went 6-2
60: Win over Ignacio Villasenor (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 11-2
60: Win over logan sell (216 Wrestling(OH)) F 2:22
60: Win over Cole Hagerty (Buxton Extreme(NJ)) MD 10-1
60: Win over Thomas Lindsay (Ohio Nat Scarlet ) F 0:22
60: Win over Ashton Charmoli (Pinnacle (MN)) F 2:15
60: Win over Conner Whitely (Young Guns (PA)) MD 13-0
60: Loss to Haydn Nutt (Dundee Wrestling (MI)) DEC 6-2
60: Loss to Charles Esposito (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 6-0

Aydan Thomas of Dynasty Veritas(NJ) went 8-0
65: Win over Alijah Mohanna (Team Bro Red(WI)) F 4:04
65: Win over Jarrett Smith (Okie Boys (OK)) MD 9-1
65: Win over Dominic Prosperi (Ohio Natl Gray ) F 2:42
65: Win over Ty Murray (Team Minions Black(GA)) DEC 3-1
65: Win over Talan Parsons (Buxton Extreme(NJ)) DEC 4-2
65: Win over Konner Lambers (Ohio Nat Scarlet ) MD 8-0
65: Win over Gigi Bragg (Pinnacle (MN)) DEC 8-2
65: Win over Keegan Bassett (Young Guns (PA)) DEC 4-0

Nathan Rioux of Kansas Marshals went 8-0
65: Win over Jack Mulnix (Badgerway (WI)) F 1:20
65: Win over Keegan Bassett (Young Guns (PA)) DEC 3-0
65: Win over Ethan Powell (Edison Club (OH)) F 1:26
65: Win over Dominic Prosperi (Ohio Natl Gray ) F 0:11
65: Win over James Sievers (Team Minion Green) F 3:23
65: Win over Chazz Robinson (Dynasty Praedo(NJ)) F 3:46
65: Win over Karson Jenkins (Buxton Intense (NJ)) F 0:44
65: Win over Dalton Weber (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 13-1

Logan Davis of Wayzata Wrestling (MN) went 7-1
65: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
65: Win over James Sievers (Team Minion Green) DEC 11-7
65: Win over Jarrett Smith (Okie Boys (OK)) DEC 5-4
65: Win over Jack Mulnix (Badgerway (WI)) MD 14-0
65: Win over Cameron Meier (Elite Athletic Club (IN)) DEC 9-4
65: Win over Urijah Lopez (Burnett Trained (OH)) F 4:00
65: Win over Braiden Weaver (216 Wrestling(OH)) DEC 3-2
65: Loss to Talan Parsons (Buxton Extreme(NJ)) DEC 3-0

Dalton Weber of Dynasty Gravitas(NJ) went 7-1
65: Win over Ty Murray (Team Minions Black(GA)) DEC 6-0
65: Win over Mason Katschor (Dundee Wrestling (MI)) DEC 7-0
65: Win over Braiden Weaver (216 Wrestling(OH)) MD 8-0
65: Win over Dominic Prosperi (Ohio Natl Gray ) TF 18-0 3:19
65: Win over James Sievers (Team Minion Green) DEC 9-2
65: Win over Chazz Robinson (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 4-0
65: Win over Karson Jenkins (Buxton Intense (NJ)) F 3:50
65: Loss to Nathan Rioux (Kansas Marshals) MD 13-1

Jarrett Smith of Okie Boys (OK) went 6-2
65: Win over Alijah Mohanna (Okie Boys (OK)) DEC 6-2
65: Win over Dominic Prosperi (Ohio Natl Gray ) F 0:54
65: Win over Jack Mulnix (Badgerway (WI)) F 0:22
65: Win over Cameron Meier (Elite Athletic Club (IN)) DEC 5-0
65: Win over Urijah Lopez (Burnett Trained (OH)) TF 15-0 4:12
65: Win over Braiden Weaver (216 Wrestling(OH)) DEC 7-2
65: Loss to Aydan Thomas (Dynasty Veritas(NJ)) MD 9-1
65: Loss to Logan Davis (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 5-4

Ty Murray of Team Minions Black(GA) went 6-2
65: Win over Mason Katschor (Dundee Wrestling (MI)) DEC 6-1
65: Win over Braiden Weaver (216 Wrestling(OH)) DEC 7-0
65: Win over Talan Parsons (Buxton Extreme(NJ)) DEC 6-4 SV
65: Win over Konner Lambers (Ohio Nat Scarlet ) MD 11-2
65: Win over Gigi Bragg (Pinnacle (MN)) MD 12-2
65: Win over Keegan Bassett (Young Guns (PA)) MD 10-2
65: Loss to Dalton Weber (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 6-0
65: Loss to Aydan Thomas (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-1

Cameron Meier of Elite Athletic Club (IN) went 6-2
65: Win over joey esparza (Dynamite USA (TX)) F 0:50
65: Win over Chazz Robinson (Dynasty Praedo(NJ)) F 1:14
65: Win over Konner Lambers (Ohio Nat Scarlet ) DEC 5-0
65: Win over Jack Mulnix (Badgerway (WI)) MD 10-0
65: Win over Urijah Lopez (Burnett Trained (OH)) DEC 7-2 SV
65: Win over Braiden Weaver (216 Wrestling(OH)) DEC 8-1
65: Loss to Jarrett Smith (Okie Boys (OK)) DEC 5-0
65: Loss to Logan Davis (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 9-4

Talan Parsons of Buxton Extreme(NJ) went 6-2
65: Win over Logan Davis (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 3-0
65: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
65: Win over James Sievers (Team Minion Green) F 3:43
65: Win over Konner Lambers (Ohio Nat Scarlet ) MD 9-0
65: Win over Zack Carr (Pinnacle (MN)) DEC 9-3
65: Win over Keegan Bassett (Young Guns (PA)) DEC 8-2
65: Loss to Aydan Thomas (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 4-2
65: Loss to Ty Murray (Team Minions Black(GA)) DEC 6-4 SV

Alijah Mohanna of Team Bro Red(WI) went 6-2
65: Win over Dominic Prosperi (Ohio Natl Gray ) DEC 6-1
65: Win over Ethan Powell (Edison Club (OH)) MD 12-3
65: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
65: Win over joey esparza (Dynamite USA (TX)) F 0:54
65: Win over Archer Olson (Team Bro Black (WI)) F 1:05
65: Win over Mason Katschor (Dundee Wrestling (MI)) MD 10-1
65: Loss to Aydan Thomas (Dynasty Veritas(NJ)) F 4:04
65: Loss to Jarrett Smith (Team Bro Red(WI)) DEC 6-2

Grayson Fuchs of Burnett Trained (OH) went 8-0
70: Win over Carson Taylor (Team Bro Black (WI)) TF 17-0 4:21
70: Win over Shane McFillin (Buxton Intense (NJ)) DEC 7-4
70: Win over Brandon Morvari (Pinnacle (MN)) DEC 5-0
70: Win over (Okie Boys (OK)) FOR
70: Win over Lawson Eller (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 6-2
70: Win over Landen Haines (Elite Athletic Club (IN)) DEC 4-3
70: Win over Brayten Casey (Badgerway (WI)) MD 9-1
70: Win over Adam Mattin (216 Wrestling(OH)) DEC 6-3

Zeno Moore of Dynasty Praedo(NJ) went 7-0
70: Win over ivan lopez (Dynamite USA (TX)) DEC 4-2
70: Win over Landen Haines (Elite Athletic Club (IN)) MD 10-0
70: Win over Neal Krysty (Ohio Nat Scarlet ) DEC 9-4
70: Win over (Ohio Natl Gray ) FOR
70: Win over Johnathan Moder (Team Minion Green) DEC 6-2
70: Win over Miles Anderson (Kansas Marshals) DEC 5-3
70: Win over Shane McFillin (Buxton Intense (NJ)) DEC 5-4

Canon Acklin of Dynasty Veritas(NJ) went 7-1
70: Win over Joseph Dauffenbach (Team Bro Red(WI)) TF 16-1 3:17
70: Win over (Okie Boys (OK)) FOR
70: Win over Alexander Williams (Ohio Natl Gray ) DEC 7-1
70: Win over Rylan Ibold (Team Minions Black(GA)) MD 9-0
70: Win over Neal Krysty (Ohio Nat Scarlet ) DEC 3-2
70: Win over Brandon Morvari (Pinnacle (MN)) DEC 7-0
70: Win over Tyler Kapusta (Young Guns (PA)) DEC 1-0
70: Loss to Wyatt Lees (Buxton Extreme(NJ)) DEC 7-0

Wyatt Lees of Buxton Extreme(NJ) went 6-2
70: Win over Lawson Eller (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 6-2
70: Win over Marshall Morency (Ohio Nat Black ) F 2:48
70: Win over Johnathan Moder (Team Minion Green) DEC 5-4
70: Win over Canon Acklin (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 7-0
70: Win over Rylan Ibold (Team Minions Black(GA)) DEC 3-1 SV
70: Win over Brandon Morvari (Pinnacle (MN)) DEC 5-0
70: Loss to Neal Krysty (Ohio Nat Scarlet ) DEC 5-2
70: Loss to Tyler Kapusta (Young Guns (PA)) DEC 6-2

Tyler Kapusta of Young Guns (PA) went 6-2
70: Win over Brayten Casey (Badgerway (WI)) DEC 5-3 SV
70: Win over Miles Anderson (Kansas Marshals) DEC 6-3
70: Win over Joshua Medina (Edison Club (OH)) F 2:28
70: Win over Wyatt Lees (Buxton Extreme(NJ)) DEC 6-2
70: Win over Neal Krysty (Ohio Nat Scarlet ) DEC 6-0
70: Win over Rylan Ibold (Team Minions Black(GA)) DEC 6-2
70: Loss to Canon Acklin (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 1-0
70: Loss to Brandon Morvari (Pinnacle (MN)) DEC 2-1

Dale Corbin of Dynasty Gravitas(NJ) went 5-2
70: Win over Ashton Viers (Dundee Wrestling (MI)) F 0:51
70: Win over Adam Mattin (216 Wrestling(OH)) DEC 7-1
70: Win over (Ohio Natl Gray ) FOR
70: Win over Johnathan Moder (Team Minion Green) DEC 9-2
70: Win over Shane McFillin (Buxton Intense (NJ)) DEC 2-1
70: Loss to Rylan Ibold (Team Minions Black(GA)) DEC 4-3 SV
70: Loss to Miles Anderson (Kansas Marshals) DEC 4-3

JayVeon Clinton of Burnett Trained (OH) went 8-0
75: Win over Michael Hagan (Team Bro Black (WI)) F 0:52
75: Win over Eren Sement (Buxton Intense (NJ)) MD 9-1
75: Win over Tyson Charmoli (Pinnacle (MN)) DEC 3-1
75: Win over Matthew Patton (Okie Boys (OK)) MD 16-4
75: Win over Logan Swensen (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 3-3 UTB
75: Win over Nathan Payton (Elite Athletic Club (IN)) F 1:07
75: Win over Elijah Campbell (Badgerway (WI)) DEC 6-0
75: Win over Christian Fried (216 Wrestling(OH)) DEC 7-5

Bo Bassett of Young Guns (PA) went 7-1
75: Win over Elijah Campbell (Badgerway (WI)) DEC 7-2
75: Win over Hunter Taylor (Kansas Marshals) MD 13-4
75: Win over Abe Hermes (Edison Club (OH)) TF 20-2 1:53
75: Win over Leo DeLuca (Buxton Extreme(NJ)) DEC 5-3
75: Win over Javaan Yarbrough (Young Guns (PA)) MD 9-0
75: Win over Tyson Charmoli (Pinnacle (MN)) DEC 3-0
75: Win over Drew Gorman (Team Minions Black(GA)) MD 9-1
75: Loss to Nathan Desmund (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 2-0

Nathan Desmund of Dynasty Veritas(NJ) went 7-1
75: Win over Marco Cartella (Team Bro Red(WI)) F 1:07
75: Win over Matthew Patton (Okie Boys (OK)) F 1:00
75: Win over JARED JOHNSTON (Ohio Natl Gray ) TF 19-4 3:54
75: Win over Drew Gorman (Team Minions Black(GA)) DEC 4-3
75: Win over Javaan Yarbrough (Ohio Nat Scarlet ) F 3:57
75: Win over Parker Lyden (Pinnacle (MN)) MD 12-0
75: Win over Bo Bassett (Young Guns (PA)) DEC 2-0
75: Loss to Leo DeLuca (Buxton Extreme(NJ)) DEC 4-2 SV

Leo DeLuca of Buxton Extreme(NJ) went 7-1
75: Win over Logan Swensen (Wayzata Wrestling (MN)) MD 14-5
75: Win over Mason Kelsch (Ohio Nat Black ) F 0:23
75: Win over Sebastian Degennaro (Team Minion Green) MD 14-3
75: Win over Nathan Desmund (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 4-2 SV
75: Win over Drew Gorman (Team Minions Black(GA)) MD 11-1
75: Win over Javaan Yarbrough (Ohio Nat Scarlet ) F 1:20
75: Win over Tyson Charmoli (Pinnacle (MN)) MD 9-1
75: Loss to Bo Bassett (Young Guns (PA)) DEC 5-3

Hunter Taylor of Kansas Marshals went 6-2
75: Win over Elijah Campbell (Badgerway (WI)) DEC 2-0
75: Win over Abe Hermes (Edison Club (OH)) F 4:10
75: Win over JARED JOHNSTON (Ohio Natl Gray ) DEC 10-3 SV
75: Win over Sebastian Degennaro (Team Minion Green) DEC 5-3
75: Win over Seth Syra (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 2-0
75: Win over Preston Haines (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 2-1
75: Loss to Bo Bassett (Young Guns (PA)) MD 13-4
75: Loss to Eren Sement (Buxton Intense (NJ)) DEC 1-0 UTB

Logan Swensen of Wayzata Wrestling (MN) went 6-2
75: Win over Mason Kelsch (Ohio Nat Black ) F 0:23
75: Win over Sebastian Degennaro (Team Minion Green) DEC 7-3
75: Win over Matthew Patton (Okie Boys (OK)) MD 10-2
75: Win over Elijah Campbell (Badgerway (WI)) DEC 4-2
75: Win over Nathan Payton (Elite Athletic Club (IN)) DEC 5-3 SV
75: Win over Christian Fried (216 Wrestling(OH)) MD 9-0
75: Loss to Leo DeLuca (Buxton Extreme(NJ)) MD 14-5
75: Loss to JayVeon Clinton (Burnett Trained (OH)) DEC 3-3 UTB

Preston Haines of Dynasty Gravitas(NJ) went 5-2
75: Win over Blake Cosby (Dundee Wrestling (MI)) DEC 2-1
75: Win over Christian Fried (216 Wrestling(OH)) DEC 8-1
75: Win over JARED JOHNSTON (Ohio Natl Gray ) F 0:55
75: Win over Sebastian Degennaro (Team Minion Green) DEC 5-0
75: Win over Eren Sement (Buxton Intense (NJ)) DEC 2-0 SV
75: Loss to Drew Gorman (Team Minions Black(GA)) DEC 4-1
75: Loss to Hunter Taylor (Kansas Marshals) DEC 2-1

Seth Mendoza of Buxton Intense (NJ) went 8-0
80: Win over Gunner Andrick (Team Bro Black (WI)) TF 16-1 4:06
80: Win over Jack Nelson (Pinnacle (MN)) F 0:00
80: Win over Kaiyon McKinney (Burnett Trained (OH)) DEC 7-2
80: Win over Trevor Wilcox (Ohio Natl Gray ) MD 13-4
80: Win over Noah Danforth (Team Minion Green) TF 23-6 1:30
80: Win over Mark Cardenas (Dynasty Praedo(NJ)) TF 20-2 4:10
80: Win over Zan Fugitt (Kansas Marshals) MD 14-5
80: Win over Ethan Rivera (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 9-1

Braeden Davis of Team Minions Black(GA) went 7-0
80: Win over Ethan Rivera (Dynasty Gravitas(NJ)) TF 17-2 4:11
80: Win over Cameron Chinavare (Dundee Wrestling (MI)) TF 18-2 2:54
80: Win over Morgan Johnson (216 Wrestling(OH)) MD 10-1
80: Win over Kollin Rath (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 5-1
80: Win over Vince Bouzakis (Buxton Extreme(NJ)) DEC 10-6
80: Win over Liam Neitzel (Pinnacle (MN)) F 2:23
80: Win over Vincent Kilkeary (Young Guns (PA)) DEC 7-3

Vince Bouzakis of Buxton Extreme(NJ) went 7-1
80: Win over Luke Koenen (Wayzata Wrestling (MN)) F 1:17
80: Win over kaden soto (Ohio Nat Black ) F 0:13
80: Win over Noah Danforth (Team Minion Green) TF 16-1 3:46
80: Win over Kollin Rath (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 10-3
80: Win over Ryan Bennett (Ohio Nat Scarlet ) MD 11-2
80: Win over Jack Nelson (Pinnacle (MN)) TF 20-1 4:03
80: Win over Vincent Kilkeary (Young Guns (PA)) DEC 17-10
80: Loss to Braeden Davis (Team Minions Black(GA)) DEC 10-6

Gunner Andrick of Team Bro Black (WI) went 7-1
80: Win over Liam Neitzel (Pinnacle (MN)) MD 9-0
80: Win over Kaiyon McKinney (Burnett Trained (OH)) DEC 6-3
80: Win over Michel Soto (Team Bro Red(WI)) M FOR 2-0 0:27
80: Win over kaden soto (Ohio Nat Black ) F 0:52
80: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
80: Win over cole evans (Edison Club (OH)) F 4:26
80: Win over Cameron Chinavare (Dundee Wrestling (MI)) MD 12-0
80: Loss to Seth Mendoza (Buxton Intense (NJ)) TF 16-1 4:06

Kollin Rath of Dynasty Veritas(NJ) went 6-2
80: Win over Michel Soto (Team Bro Red(WI)) F 0:31
80: Win over Dylan Bratt (Okie Boys (OK)) F 1:04
80: Win over Trevor Wilcox (Ohio Natl Gray ) DEC 12-6
80: Win over Ryan Bennett (Ohio Nat Scarlet ) MD 8-0
80: Win over Liam Neitzel (Pinnacle (MN)) TF 20-5 4:08
80: Win over Vincent Kilkeary (Young Guns (PA)) DEC 4-0
80: Loss to Braeden Davis (Team Minions Black(GA)) DEC 5-1
80: Loss to Vince Bouzakis (Buxton Extreme(NJ)) DEC 10-3

Morgan Johnson of 216 Wrestling(OH) went 6-2
80: Win over Cameron Chinavare (Dundee Wrestling (MI)) F 0:40
80: Win over Dylan Bratt (Okie Boys (OK)) F 1:52
80: Win over Luke Koenen (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 6-0
80: Win over Hayden Demarco (Elite Athletic Club (IN)) TF 16-0 4:26
80: Win over Kaiyon McKinney (Burnett Trained (OH)) F 2:42
80: Win over Benjamin Bast (Badgerway (WI)) DEC 7-3
80: Loss to Ethan Rivera (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 6-0
80: Loss to Braeden Davis (Team Minions Black(GA)) MD 10-1

Ethan Rivera of Dynasty Gravitas(NJ) went 6-2
80: Win over Cameron Chinavare (Dundee Wrestling (MI)) F 2:09
80: Win over Morgan Johnson (216 Wrestling(OH)) DEC 6-0
80: Win over Trevor Wilcox (Ohio Natl Gray ) DEC 7-2
80: Win over Noah Danforth (Team Minion Green) TF 18-1 3:57
80: Win over Mark Cardenas (Dynasty Praedo(NJ)) TF 15-0 2:47
80: Win over Zan Fugitt (Kansas Marshals) DEC 2-1
80: Loss to Braeden Davis (Team Minions Black(GA)) TF 17-2 4:11
80: Loss to Seth Mendoza (Buxton Intense (NJ)) MD 9-1

Zan Fugitt of Kansas Marshals went 6-2
80: Win over Benjamin Bast (Badgerway (WI)) MD 15-3
80: Win over Vincent Kilkeary (Young Guns (PA)) DEC 6-2
80: Win over cole evans (Edison Club (OH)) DEC 10-3
80: Win over Trevor Wilcox (Ohio Natl Gray ) DEC 5-3 SV
80: Win over Noah Danforth (Team Minion Green) DEC 7-1
80: Win over Mark Cardenas (Dynasty Praedo(NJ)) F 3:37
80: Loss to Seth Mendoza (Buxton Intense (NJ)) MD 14-5
80: Loss to Ethan Rivera (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 2-1

Brady Roark of Kansas Marshals went 7-1
85: Win over Ian Radintz (Badgerway (WI)) MD 11-3
85: Win over Benjamin James (Edison Club (OH)) TF 15-0 3:09
85: Win over Ty Wilson (Ohio Natl Gray ) DEC 4-2
85: Win over Logan Rubinstein (Kansas Marshals) MD 9-0
85: Win over Leonard Ashley (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 8-3
85: Win over Jack Nauta (Buxton Intense (NJ)) DEC 4-0
85: Win over Michael Craft (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 10-2
85: Loss to Ethan Lebin (Young Guns (PA)) DEC 2-0

Alessandro Nini of Buxton Extreme(NJ) went 7-1
85: Win over Tyler Vivanco (Wayzata Wrestling (MN)) F 2:12
85: Win over Lucan Obrien (Ohio Nat Black ) F 0:42
85: Win over Logan Rubinstein (Team Minion Green) MD 12-1
85: Win over Justin Gates (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 5-0
85: Win over Drew Heethuis (Team Minions Black(GA)) DEC 9-2
85: Win over Dillon Campbell (Ohio Nat Scarlet ) DEC 7-5
85: Win over Ethan Lebin (Young Guns (PA)) DEC 6-1
85: Loss to Tyler Wells (Pinnacle (MN)) DEC 6-2

landen duncan of 216 Wrestling(OH) went 7-1
85: Win over Michael Craft (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 4-0
85: Win over Joseph Brink (Dundee Wrestling (MI)) MD 13-0
85: Win over Mitchell Smith (Okie Boys (OK)) MD 9-0
85: Win over Tyler Vivanco (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 10-3
85: Win over Ashton Jackson (Elite Athletic Club (IN)) DEC 8-1
85: Win over William Stanley (Burnett Trained (OH)) DEC 9-2
85: Win over Ian Radintz (Badgerway (WI)) MD 9-0
85: Loss to Drew Heethuis (Team Minions Black(GA)) DEC 7-2

Lucan Obrien of Ohio Nat Black went 7-1
85: Win over Daniel Gunlogson (Wayzata Wrestling (MN)) MD 9-1
85: Win over Logan Rubinstein (Team Minion Green) DEC 7-3
85: Win over Ryan Sabrowsky (Team Bro Red(WI)) F 0:20
85: Win over Benjamin James (Edison Club (OH)) F 0:33
85: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
85: Win over Jericho Quinter (Team Bro Black (WI)) DEC 2-0
85: Win over Joseph Brink (Dundee Wrestling (MI)) F 1:01
85: Loss to Alessandro Nini (Buxton Extreme(NJ)) F 0:42

Dillon Campbell of Ohio Nat Scarlet went 6-2
85: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
85: Win over Ashton Jackson (Elite Athletic Club (IN)) F 2:46
85: Win over Leonard Ashley (Dynasty Praedo(NJ)) F 0:39
85: Win over Justin Gates (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 4-2
85: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
85: Win over Ethan Lebin (Young Guns (PA)) MD 8-0
85: Loss to Alessandro Nini (Buxton Extreme(NJ)) DEC 7-5
85: Loss to Tyler Wells (Pinnacle (MN)) DEC 4-2

Jericho Quinter of Team Bro Black (WI) went 6-2
85: Win over Jack Nauta (Buxton Intense (NJ)) F 4:02
85: Win over William Stanley (Burnett Trained (OH)) MD 13-0
85: Win over Ryan Sabrowsky (Team Bro Red(WI)) F 0:25
85: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
85: Win over Benjamin James (Edison Club (OH)) F 0:42
85: Win over Joseph Brink (Dundee Wrestling (MI)) F 1:12
85: Loss to Alan Koehler (Pinnacle (MN)) DEC 6-0
85: Loss to Lucan Obrien (Ohio Nat Black ) DEC 2-0

Drew Heethuis of Team Minions Black(GA) went 5-2
85: Win over Michael Craft (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 14-2
85: Win over Joseph Brink (Dundee Wrestling (MI)) F 0:36
85: Win over landen duncan (216 Wrestling(OH)) DEC 7-2
85: Win over Justin Gates (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 5-1
85: Win over Alan Koehler (Pinnacle (MN)) DEC 6-4 SV
85: Loss to Alessandro Nini (Buxton Extreme(NJ)) DEC 9-2
85: Loss to Ethan Lebin (Young Guns (PA)) FOR

Leonard Ashley of Dynasty Praedo(NJ) went 5-2
85: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
85: Win over Ashton Jackson (Elite Athletic Club (IN)) F 1:18
85: Win over Ty Wilson (Ohio Natl Gray ) DEC 4-3 UTB
85: Win over Logan Rubinstein (Team Minion Green) DEC 6-2
85: Win over Jack Nauta (Buxton Intense (NJ)) DEC 4-2 SV
85: Loss to Dillon Campbell (Ohio Nat Scarlet ) F 0:39
85: Loss to Brady Roark (Kansas Marshals) DEC 8-3

Christopher Coates of Kansas Marshals went 8-0
90: Win over Andrew Barbosa (Badgerway (WI)) DEC 4-1
90: Win over Devon Magro (Young Guns (PA)) F 0:57
90: Win over Micah Medina (Edison Club (OH)) TF 16-1 4:30
90: Win over Omar Ayoub (Ohio Natl Gray ) DEC 5-0
90: Win over Alexander (AJ) Rallo (Team Minion Green) F 1:09
90: Win over Louden Stradling (Dynasty Praedo(NJ)) MD 13-4
90: Win over justin holly (Buxton Intense (NJ)) F 2:34
90: Win over Tucker Cell (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 12-0

Tyler Vazquez of Dynasty Veritas(NJ) went 7-1
90: Win over Tyler Ueberroth (Team Bro Red(WI)) F 2:34
90: Win over Rhett Peak (Okie Boys (OK)) DEC 4-0
90: Win over Paul Kelly (Team Minions Black(GA)) F 3:34
90: Win over Ryan Ford (Buxton Extreme(NJ)) DEC 6-2
90: Win over Ashton Homan (Ohio Nat Scarlet ) MD 12-1
90: Win over Cash Raymond (Pinnacle (MN)) MD 14-2
90: Win over Devon Magro (Young Guns (PA)) F 0:42
90: Loss to Omar Ayoub (Ohio Natl Gray ) DEC 3-2

Omar Ayoub of Ohio Natl Gray went 7-1
90: Win over Tyler Vazquez (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-2
90: Win over Rhett Peak (Okie Boys (OK)) DEC 6-4
90: Win over Phoenix Contos (Team Bro Red(WI)) MD 14-3
90: Win over Alexander (AJ) Rallo (Team Minion Green) DEC 3-1
90: Win over Louden Stradling (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 4-2
90: Win over justin holly (Buxton Intense (NJ)) F 4:20
90: Win over Tucker Cell (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 8-6
90: Loss to Christopher Coates (Kansas Marshals) DEC 5-0

Austin McBurney of Ohio Nat Black went 7-1
90: Win over Aidan Fartaczek (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 6-2
90: Win over Alexander (AJ) Rallo (Team Minion Green) DEC 5-1
90: Win over Tyler Ueberroth (Team Bro Red(WI)) DEC 8-4
90: Win over Micah Medina (Edison Club (OH)) DEC 9-2
90: Win over Coen Bainey (Dynamite USA (TX)) DEC 4-0
90: Win over Sullivan Ramos (Team Bro Black (WI)) MD 16-3
90: Win over kade kluce (Dundee Wrestling (MI)) DEC 11-5
90: Loss to Ryan Ford (Buxton Extreme(NJ)) DEC 6-1

Andrew Barbosa of Badgerway (WI) went 7-1
90: Win over Devon Magro (Young Guns (PA)) DEC 2-0
90: Win over Micah Medina (Edison Club (OH)) DEC 9-5
90: Win over Rhett Peak (Okie Boys (OK)) MD 11-3
90: Win over Cohen Hoffman (Wayzata Wrestling (MN)) MD 12-1
90: Win over Hayden Brady (Elite Athletic Club (IN)) DEC 9-2
90: Win over Vinnie D`Alessandro (Burnett Trained (OH)) DEC 3-1
90: Win over Matthew Hart (216 Wrestling(OH)) DEC 5-0
90: Loss to Christopher Coates (Kansas Marshals) DEC 4-1

Vinnie D`Alessandro of Burnett Trained (OH) went 6-2
90: Win over Sullivan Ramos (Team Bro Black (WI)) MD 14-2
90: Win over justin holly (Buxton Intense (NJ)) DEC 7-2
90: Win over Rhett Peak (Okie Boys (OK)) DEC 3-0
90: Win over Cohen Hoffman (Wayzata Wrestling (MN)) F 1:56
90: Win over Hayden Brady (Elite Athletic Club (IN)) DEC 6-0
90: Win over Matthew Hart (216 Wrestling(OH)) DEC 1-0
90: Loss to Koy Buesgens (Pinnacle (MN)) DEC 2-1
90: Loss to Andrew Barbosa (Badgerway (WI)) DEC 3-1

Paul Kelly of Team Minions Black(GA) went 6-2
90: Win over Tucker Cell (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 9-5
90: Win over kade kluce (Dundee Wrestling (MI)) F 1:00
90: Win over Matthew Hart (216 Wrestling(OH)) DEC 4-0
90: Win over Ryan Ford (Buxton Extreme(NJ)) DEC 4-1
90: Win over Ashton Homan (Ohio Nat Scarlet ) DEC 3-0
90: Win over Cash Raymond (Pinnacle (MN)) DEC 3-1
90: Loss to Tyler Vazquez (Dynasty Veritas(NJ)) F 3:34
90: Loss to Devon Magro (Young Guns (PA)) DEC 4-0

Matthew Henrich of Dynasty Veritas(NJ) went 8-0
95: Win over Avery Young-Mohanna (Team Bro Red(WI)) F 0:51
95: Win over Jude Randall (Okie Boys (OK)) F 2:42
95: Win over Andrew Barford (Ohio Natl Gray ) F 2:30
95: Win over Dylan Gilcher (Team Minions Black(GA)) DEC 3-1
95: Win over Joe Davi (Buxton Extreme(NJ)) DEC 1-0
95: Win over Anwar Alli (Ohio Nat Scarlet ) MD 9-0
95: Win over Zach Hanson (Pinnacle (MN)) DEC 1-0
95: Win over Symon Sadler (Young Guns (PA)) F 2:26

Dylan Gilcher of Team Minions Black(GA) went 7-1
95: Win over Giovanni Scafidi (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 6-3
95: Win over Kole Katschor (Dundee Wrestling (MI)) F 4:21
95: Win over Terry Langley Jr (216 Wrestling(OH)) TF 22-5 3:26
95: Win over Joe Davi (Buxton Extreme(NJ)) DEC 5-3
95: Win over Anwar Alli (Ohio Nat Scarlet ) TF 17-1 3:59
95: Win over Zach Hanson (Pinnacle (MN)) DEC 3-2
95: Win over Symon Sadler (Young Guns (PA)) DEC 6-4
95: Loss to Matthew Henrich (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-1

Carter McCallister of Kansas Marshals went 7-1
95: Win over Royce Nilo (Badgerway (WI)) F 2:34
95: Win over Symon Sadler (Young Guns (PA)) F 3:47
95: Win over marcus medina (Edison Club (OH)) F 0:15
95: Win over Andrew Barford (Ohio Natl Gray ) TF 19-1 1:57
95: Win over Peyton Shepard (Team Minion Green) DEC 4-1
95: Win over Austin Craft (Dynasty Praedo(NJ)) F 0:37
95: Win over Logan Rozynski (Kansas Marshals) DEC 4-1
95: Loss to Giovanni Scafidi (Dynasty Gravitas(NJ)) DEF 4:13

Royce Nilo of Badgerway (WI) went 7-1
95: Win over Symon Sadler (Young Guns (PA)) DEC 9-2
95: Win over marcus medina (Edison Club (OH)) MD 10-0
95: Win over Jude Randall (Okie Boys (OK)) DEC 7-2
95: Win over Charles Petit (Wayzata Wrestling (MN)) F 2:32
95: Win over Reese Courtney (Elite Athletic Club (IN)) F 2:58
95: Win over Connor Holm (Burnett Trained (OH)) F 3:32
95: Win over Terry Langley Jr (216 Wrestling(OH)) F 1:20
95: Loss to Carter McCallister (Kansas Marshals) F 2:34

Logan Rozynski of Buxton Intense (NJ) went 7-1
95: Win over Cayden Brandenburg (Team Bro Black (WI)) F 0:53
95: Win over Zach Hanson (Pinnacle (MN)) DEC 2-0
95: Win over Connor Holm (Burnett Trained (OH)) TF 15-0 3:42
95: Win over Andrew Barford (Ohio Natl Gray ) F 0:43
95: Win over Peyton Shepard (Team Minion Green) DEC 8-1
95: Win over Austin Craft (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 11-4
95: Win over Giovanni Scafidi (Dynasty Gravitas(NJ)) DQ 2:54
95: Loss to Carter McCallister (Buxton Intense (NJ)) DEC 4-1

Joe Davi of Buxton Extreme(NJ) went 6-2
95: Win over Charles Petit (Wayzata Wrestling (MN)) MD 11-0
95: Win over Jeremy Cox (Ohio Nat Black ) F 0:44
95: Win over Peyton Shepard (Team Minion Green) DEC 7-5
95: Win over Anwar Alli (Ohio Nat Scarlet ) MD 10-1
95: Win over Zach Hanson (Pinnacle (MN)) DEC 1-0
95: Win over Symon Sadler (Young Guns (PA)) DEC 7-6 UTB
95: Loss to Matthew Henrich (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 1-0
95: Loss to Dylan Gilcher (Team Minions Black(GA)) DEC 5-3

Jude Randall of Okie Boys (OK) went 6-2
95: Win over Avery Young-Mohanna (Team Bro Red(WI)) MD 15-2
95: Win over Andrew Barford (Ohio Natl Gray ) DEC 4-3
95: Win over Charles Petit (Wayzata Wrestling (MN)) MD 14-2
95: Win over Reese Courtney (Elite Athletic Club (IN)) MD 9-1
95: Win over Connor Holm (Burnett Trained (OH)) F 1:11
95: Win over Terry Langley Jr (216 Wrestling(OH)) DEC 6-2
95: Loss to Matthew Henrich (Dynasty Veritas(NJ)) F 2:42
95: Loss to Royce Nilo (Badgerway (WI)) DEC 7-2

Giovanni Scafidi of Dynasty Gravitas(NJ) went 5-2
95: Win over Kole Katschor (Dundee Wrestling (MI)) F 0:33
95: Win over Terry Langley Jr (216 Wrestling(OH)) MD 9-0
95: Win over Andrew Barford (Ohio Natl Gray ) MD 16-3
95: Win over Peyton Shepard (Team Minion Green) DEC 4-2 SV
95: Win over Carter McCallister (Kansas Marshals) DEF 4:13
95: Loss to Dylan Gilcher (Team Minions Black(GA)) DEC 6-3
95: Loss to Logan Rozynski (Buxton Intense (NJ)) DQ 2:54

Marc-anthony Mcgowan of Buxton Extreme(NJ) went 8-0
100: Win over Calvin Lonnquist (Wayzata Wrestling (MN)) MD 15-3
100: Win over Mark Ellis (Ohio Nat Black ) F 4:10
100: Win over (Team Minion Green) FOR
100: Win over Hudson Rogers (Dynasty Veritas(NJ)) F 4:08
100: Win over Cooper Davidson-haase (Team Minions Black(GA)) F 2:42
100: Win over Kamden Hughes (Ohio Nat Scarlet ) F 1:17
100: Win over Cael Robb (Pinnacle (MN)) TF 19-3 4:24
100: Win over Michael Church (Young Guns (PA)) DEC 3-0

Hayden Kuhn of Burnett Trained (OH) went 7-1
100: Win over Matthew Haldiman (Team Bro Black (WI)) F 0:55
100: Win over Mason Stewart (Buxton Intense (NJ)) MD 14-0
100: Win over Cael Robb (Pinnacle (MN)) DEC 2-0
100: Win over Joseph Jernegan (Okie Boys (OK)) MD 9-0
100: Win over Calvin Lonnquist (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 9-5
100: Win over Brayden Sonnentag (Badgerway (WI)) DEC 1-0
100: Win over Adam Ramsey (216 Wrestling(OH)) MD 13-0
100: Loss to David McClelland (Elite Athletic Club (IN)) DEC 8-6 SV

Michael Church of Young Guns (PA) went 7-1
100: Win over Brayden Sonnentag (Badgerway (WI)) DEC 3-0
100: Win over Brock Woodcock (Kansas Marshals) DEC 3-2
100: Win over Max Hermes (Edison Club (OH)) DEC 2-1
100: Win over Hudson Rogers (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-0
100: Win over Kamden Hughes (Ohio Nat Scarlet ) F 3:30
100: Win over Cael Robb (Pinnacle (MN)) DEC 6-0
100: Win over Cooper Davidson-haase (Team Minions Black(GA)) MD 10-1
100: Loss to Marc-anthony Mcgowan (Buxton Extreme(NJ)) DEC 3-0

Brock Woodcock of Kansas Marshals went 7-1
100: Win over Brayden Sonnentag (Badgerway (WI)) DEC 5-0
100: Win over Max Hermes (Edison Club (OH)) F 2:26
100: Win over Brodie Dominique (Ohio Natl Gray ) TF 15-0 4:28
100: Win over (Team Minion Green) FOR
100: Win over Tristan Corbin (Dynasty Praedo(NJ)) F 1:57
100: Win over Mason Stewart (Buxton Intense (NJ)) F 0:51
100: Win over Samuel Goin (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 10-0
100: Loss to Michael Church (Young Guns (PA)) DEC 3-2

Samuel Goin of Dynasty Gravitas(NJ) went 6-2
100: Win over Kaden Chinavare (Dundee Wrestling (MI)) F 1:12
100: Win over Adam Ramsey (216 Wrestling(OH)) F 1:23
100: Win over Brodie Dominique (Ohio Natl Gray ) F 0:38
100: Win over (Team Minion Green) FOR
100: Win over Tristan Corbin (Dynasty Praedo(NJ)) F 1:17
100: Win over Mason Stewart (Buxton Intense (NJ)) F 1:10
100: Loss to Cooper Davidson-haase (Team Minions Black(GA)) DEC 2-1
100: Loss to Brock Woodcock (Kansas Marshals) MD 10-0

Calvin Lonnquist of Wayzata Wrestling (MN) went 6-2
100: Win over Mark Ellis (Ohio Nat Black ) F 2:05
100: Win over (Team Minion Green) FOR
100: Win over Joseph Jernegan (Okie Boys (OK)) F 3:18
100: Win over Brayden Sonnentag (Badgerway (WI)) DEC 3-0
100: Win over David McClelland (Elite Athletic Club (IN)) DEC 7-5 SV
100: Win over Adam Ramsey (216 Wrestling(OH)) F 1:30
100: Loss to Marc-anthony Mcgowan (Buxton Extreme(NJ)) MD 15-3
100: Loss to Hayden Kuhn (Burnett Trained (OH)) DEC 9-5

Tristan Corbin of Dynasty Praedo(NJ) went 6-2
100: Win over David Backus (Dynamite USA (TX)) MD 9-0
100: Win over David McClelland (Elite Athletic Club (IN)) DEC 4-2
100: Win over Kamden Hughes (Ohio Nat Scarlet ) DEC 6-3
100: Win over Brodie Dominique (Ohio Natl Gray ) DEC 7-0
100: Win over (Team Minion Green) FOR
100: Win over Mason Stewart (Buxton Intense (NJ)) MD 13-1
100: Loss to Brock Woodcock (Kansas Marshals) F 1:57
100: Loss to Samuel Goin (Dynasty Gravitas(NJ)) F 1:17

Max Hermes of Edison Club (OH) went 5-2
100: Win over Cooper Shore (Team Bro Red(WI)) MD 9-1
100: Win over Mark Ellis (Ohio Nat Black ) TF 20-4 4:30
100: Win over David Backus (Dynamite USA (TX)) F 2:53
100: Win over Matthew Haldiman (Team Bro Black (WI)) MD 12-4
100: Win over Kaden Chinavare (Dundee Wrestling (MI)) MD 10-2
100: Loss to Brock Woodcock (Kansas Marshals) F 2:26
100: Loss to Michael Church (Young Guns (PA)) DEC 2-1

Simon Ruiz of Buxton Extreme(NJ) went 8-0
105: Win over Elijah Wald (Wayzata Wrestling (MN)) TF 20-5 4:03
105: Win over Jackson Turner (Ohio Nat Black ) F 2:02
105: Win over Gavin Linsman (Team Minion Green) MD 8-0
105: Win over Eligh Rivera (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 5-0
105: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
105: Win over Chase Vanderhorst (Ohio Nat Scarlet ) F 3:37
105: Win over Joseph Novak (Pinnacle (MN)) DEC 6-1
105: Win over Mason Gibson (Young Guns (PA)) DEC 8-4

Kayd Craig of Kansas Marshals went 7-1
105: Win over Chance Suddeth (Badgerway (WI)) F 2:21
105: Win over Kohen Horvath (Edison Club (OH)) MD 9-0
105: Win over Logan Montoya (Ohio Natl Gray ) F 2:30
105: Win over Gavin Linsman (Team Minion Green) MD 14-5
105: Win over Latrell Schafer (Dynasty Praedo(NJ)) F 0:39
105: Win over MATTHEW MCAFEE (Buxton Intense (NJ)) F 1:00
105: Win over Brayden Brown (Dynasty Gravitas(NJ)) F 4:23
105: Loss to Mason Gibson (Young Guns (PA)) F 2:16

Samuel Cartella of 216 Wrestling(OH) went 7-1
105: Win over Brayden Brown (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 13-1
105: Win over Jacob Fenbert (Dundee Wrestling (MI)) F 4:18
105: Win over Jayce Caviness (Okie Boys (OK)) F 3:53
105: Win over Elijah Wald (Wayzata Wrestling (MN)) F 2:24
105: Win over Noah Clouser (Elite Athletic Club (IN)) F 1:40
105: Win over Luke Tucholski (Burnett Trained (OH)) F 0:26
105: Win over Chance Suddeth (Badgerway (WI)) F 1:17
105: Loss to Meyer Shapiro (Team Minions Black(GA)) DEC 6-0

Mason Gibson of Young Guns (PA) went 7-1
105: Win over Chance Suddeth (Badgerway (WI)) TF 21-6 3:14
105: Win over Kayd Craig (Kansas Marshals) F 2:16
105: Win over Kohen Horvath (Edison Club (OH)) MD 15-4
105: Win over Eligh Rivera (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 11-4
105: Win over Chase Vanderhorst (Ohio Nat Scarlet ) F 4:08
105: Win over Joseph Novak (Pinnacle (MN)) DEC 6-5
105: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
105: Loss to Simon Ruiz (Buxton Extreme(NJ)) DEC 8-4

Gavin Linsman of Team Minion Green went 6-2
105: Win over Elijah Wald (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 9-2
105: Win over Jackson Turner (Ohio Nat Black ) F 2:19
105: Win over Logan Montoya (Ohio Natl Gray ) DEC 6-2
105: Win over Latrell Schafer (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 4-2
105: Win over MATTHEW MCAFEE (Buxton Intense (NJ)) DEC 5-2
105: Win over Brayden Brown (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 6-2
105: Loss to Simon Ruiz (Buxton Extreme(NJ)) MD 8-0
105: Loss to Kayd Craig (Kansas Marshals) MD 14-5

Jayce Caviness of Okie Boys (OK) went 6-2
105: Win over devin farley (Team Bro Red(WI)) F 0:41
105: Win over Logan Montoya (Ohio Natl Gray ) DEC 2-1
105: Win over Chance Suddeth (Badgerway (WI)) MD 9-0
105: Win over Elijah Wald (Wayzata Wrestling (MN)) MD 13-4
105: Win over Noah Clouser (Elite Athletic Club (IN)) F 2:15
105: Win over Luke Tucholski (Burnett Trained (OH)) TF 17-1 3:43
105: Loss to Eligh Rivera (Dynasty Veritas(NJ)) MD 15-2
105: Loss to Samuel Cartella (216 Wrestling(OH)) F 3:53

Jacob Fenbert of Dundee Wrestling (MI) went 6-2
105: Win over Brayden Brown (Dynasty Gravitas(NJ)) F 1:09
105: Win over devin farley (Team Bro Red(WI)) F 0:56
105: Win over Jackson Turner (Ohio Nat Black ) DEC 8-3
105: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
105: Win over Cameron Mink (Team Bro Black (WI)) F 1:06
105: Win over Kohen Horvath (Edison Club (OH)) DEC 7-6
105: Loss to Meyer Shapiro (Team Minions Black(GA)) F 2:13
105: Loss to Samuel Cartella (216 Wrestling(OH)) F 4:18

Joseph Novak of Pinnacle (MN) went 6-2
105: Win over Cameron Mink (Team Bro Black (WI)) F 1:30
105: Win over MATTHEW MCAFEE (Buxton Intense (NJ)) DEC 3-1
105: Win over Luke Tucholski (Burnett Trained (OH)) F 3:24
105: Win over Eligh Rivera (Dynasty Veritas(NJ)) F 0:53
105: Win over Chase Vanderhorst (Ohio Nat Scarlet ) F 3:50
105: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
105: Loss to Simon Ruiz (Buxton Extreme(NJ)) DEC 6-1
105: Loss to Mason Gibson (Young Guns (PA)) DEC 6-5

Christopher Bacchioni of Dynasty Gravitas(NJ) went 8-0
112: Win over Christian Moder (Team Minions Black(GA)) MD 8-0
112: Win over shane cheatham (Dundee Wrestling (MI)) DEC 2-0
112: Win over Hunter Andel (216 Wrestling(OH)) MD 8-0
112: Win over Patrick Androsik (Ohio Natl Gray ) TF 15-0 4:03
112: Win over Ethan Cooper (Team Minion Green) MD 8-0
112: Win over Lonzy Vielma (Dynasty Praedo(NJ)) MD 10-0
112: Win over Cody Ueberroth (Buxton Intense (NJ)) TF 17-1 4:30
112: Win over Cole Brooks (Kansas Marshals) DEC 7-1

Nasir Bailey of Dynamite USA (TX) went 8-0
112: Win over Lonzy Vielma (Dynasty Praedo(NJ)) TF 20-5 3:44
112: Win over Aidan Torres (Elite Athletic Club (IN)) TF 17-2 4:30
112: Win over Conner Kleinberg (Ohio Nat Scarlet ) DEC 2-0
112: Win over keegan sell (Team Bro Red(WI)) F 2:32
112: Win over Darius Marines (Edison Club (OH)) TF 16-1 4:30
112: Win over Logan Besecker (Team Bro Black (WI)) F 2:51
112: Win over shane cheatham (Dundee Wrestling (MI)) DEC 7-1
120: Win over Maclain Morency (Ohio Nat Black ) MD 9-1

Corbin Ramos of Badgerway (WI) went 7-1
112: Win over Cole Brooks (Kansas Marshals) MD 12-1
112: Win over Darius Marines (Edison Club (OH)) MD 10-0
112: Win over Jim Mullin (Okie Boys (OK)) TF 15-0 4:03
112: Win over Adam Cherne (Wayzata Wrestling (MN)) MD 8-0
112: Win over Aidan Torres (Elite Athletic Club (IN)) MD 11-2
112: Win over Kaden King (Burnett Trained (OH)) F 1:07
112: Win over Hunter Andel (216 Wrestling(OH)) F 0:00
112: Loss to Nathan Roth (Young Guns (PA)) FOR

Brock Zurawski of Dynasty Veritas(NJ) went 7-1
112: Win over keegan sell (Team Bro Red(WI)) F 0:49
112: Win over Jim Mullin (Okie Boys (OK)) MD 14-2
112: Win over Patrick Androsik (Ohio Natl Gray ) F 1:19
112: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
112: Win over Jeremy Ginter (Buxton Extreme(NJ)) DEC 5-3 SV
112: Win over Jed Wester (Pinnacle (MN)) F 1:12
112: Win over Nathan Roth (Young Guns (PA)) DEC 7-5 SV
112: Loss to Conner Kleinberg (Ohio Nat Scarlet ) DEC 4-1

Nathan Roth of Young Guns (PA) went 6-2
112: Win over Corbin Ramos (Badgerway (WI)) FOR
112: Win over Cole Brooks (Kansas Marshals) MD 9-1
112: Win over Darius Marines (Edison Club (OH)) DEC 12-6
112: Win over Jeremy Ginter (Buxton Extreme(NJ)) DEC 7-2
112: Win over Jed Wester (Pinnacle (MN)) F 1:21
112: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
112: Loss to Brock Zurawski (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 7-5 SV
112: Loss to Conner Kleinberg (Ohio Nat Scarlet ) DEC 10-5

Aidan Torres of Elite Athletic Club (IN) went 6-2
112: Win over Lonzy Vielma (Dynasty Praedo(NJ)) MD 11-3
112: Win over Conner Kleinberg (Ohio Nat Scarlet ) DEC 6-2
112: Win over Jim Mullin (Okie Boys (OK)) MD 10-2
112: Win over Adam Cherne (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 7-3
112: Win over Kaden King (Burnett Trained (OH)) MD 10-2
112: Win over Hunter Andel (216 Wrestling(OH)) F 2:46
112: Loss to Nasir Bailey (Dynamite USA (TX)) TF 17-2 4:30
112: Loss to Corbin Ramos (Badgerway (WI)) MD 11-2

Conner Kleinberg of Ohio Nat Scarlet went 6-2
112: Win over Lonzy Vielma (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 6-1
112: Win over Brock Zurawski (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 4-1
112: Win over Jeremy Ginter (Buxton Extreme(NJ)) DEC 2-0 UTB
112: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
112: Win over Jed Wester (Pinnacle (MN)) F 0:00
112: Win over Nathan Roth (Young Guns (PA)) DEC 10-5
112: Loss to Nasir Bailey (Dynamite USA (TX)) DEC 2-0
112: Loss to Aidan Torres (Elite Athletic Club (IN)) DEC 6-2

shane cheatham of Dundee Wrestling (MI) went 5-2
112: Win over Christian Moder (Team Minions Black(GA)) F 0:55
112: Win over Hunter Andel (216 Wrestling(OH)) DEC 4-0
112: Win over keegan sell (Team Bro Red(WI)) F 0:42
112: Win over Logan Besecker (Team Bro Black (WI)) F 1:27
112: Win over Darius Marines (Edison Club (OH)) DEC 5-0
112: Loss to Christopher Bacchioni (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 2-0
112: Loss to Nasir Bailey (Dynamite USA (TX)) DEC 7-1

Christian Moder of Team Minions Black(GA) went 3-2
112: Win over Hunter Andel (216 Wrestling(OH)) DEC 5-0
112: Win over Jeremy Ginter (Buxton Extreme(NJ)) DEC 2-1
112: Win over Jed Wester (Pinnacle (MN)) DEC 11-4
112: Loss to Christopher Bacchioni (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 8-0
112: Loss to shane cheatham (Dundee Wrestling (MI)) F 0:55

Vincent Robinson of Dynasty Veritas(NJ) went 8-0
120: Win over donovan farley (Team Bro Red(WI)) F 2:05
120: Win over (Okie Boys (OK)) FOR
120: Win over Boede Campbell (Ohio Natl Gray ) DEC 4-1
120: Win over Paul Ognissanti (Team Minions Black(GA)) DEC 4-2
120: Win over Antonio Alvarado (Buxton Extreme(NJ)) MD 10-2
120: Win over Dy’Vaire VanDyke (Ohio Nat Scarlet ) DEC 5-2
120: Win over Marco Christiansen (Pinnacle (MN)) F 3:39
120: Win over rocco welsh (Young Guns (PA)) DEC 3-0

Braxton Strick of Kansas Marshals went 7-1
120: Win over Jayme Zvolena (Badgerway (WI)) F 2:12
120: Win over Duke HERMES (Edison Club (OH)) F 2:11
120: Win over Boede Campbell (Ohio Natl Gray ) MD 8-0
120: Win over Brayden Shelton (Team Minion Green) TF 16-0 3:00
120: Win over Harvey Ludington (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 7-1
120: Win over Chris Karr (Buxton Intense (NJ)) F 0:51
120: Win over Liam Conway (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 9-0
120: Loss to rocco welsh (Young Guns (PA)) DEC 3-0

James Chance of 216 Wrestling(OH) went 7-1
120: Win over Liam Conway (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 11-2
120: Win over Aiden Davis (Dundee Wrestling (MI)) DEC 7-4
120: Win over (Okie Boys (OK)) FOR
120: Win over Kyler Wong (Wayzata Wrestling (MN)) MD 13-4
120: Win over Anthony Pena (Elite Athletic Club (IN)) F 1:02
120: Win over Hunter Vogus (Burnett Trained (OH)) DEC 11-4
120: Win over Jayme Zvolena (Badgerway (WI)) MD 14-2
120: Loss to Paul Ognissanti (Team Minions Black(GA)) DEC 5-0

rocco welsh of Young Guns (PA) went 6-2
120: Win over Jayme Zvolena (Badgerway (WI)) DEC 5-1
120: Win over Braxton Strick (Kansas Marshals) DEC 3-0
120: Win over Duke HERMES (Edison Club (OH)) TF 23-6 4:30
120: Win over Dy’Vaire VanDyke (Ohio Nat Scarlet ) DEC 4-1
120: Win over Travis Smith (Pinnacle (MN)) DEC 5-0
120: Win over Paul Ognissanti (Team Minions Black(GA)) DEC 1-0
120: Loss to Vincent Robinson (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-0
120: Loss to Antonio Alvarado (Buxton Extreme(NJ)) DEC 4-3

Paul Ognissanti of Team Minions Black(GA) went 6-2
120: Win over Liam Conway (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 7-1
120: Win over Aiden Davis (Dundee Wrestling (MI)) DEC 7-5 SV
120: Win over James Chance (216 Wrestling(OH)) DEC 5-0
120: Win over Antonio Alvarado (Buxton Extreme(NJ)) DEC 2-0
120: Win over Dy’Vaire VanDyke (Ohio Nat Scarlet ) DEC 3-0
120: Win over Marco Christiansen (Pinnacle (MN)) F 2:34
120: Loss to Vincent Robinson (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 4-2
120: Loss to rocco welsh (Young Guns (PA)) DEC 1-0

Aiden Davis of Dundee Wrestling (MI) went 6-2
120: Win over Liam Conway (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 8-3
120: Win over donovan farley (Team Bro Red(WI)) F 1:52
120: Win over Maclain Morency (Ohio Nat Black ) DEC 3-0
120: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
120: Win over Hunter Martin (Team Bro Black (WI)) F 2:31
120: Win over Duke HERMES (Edison Club (OH)) F 4:25
120: Loss to Paul Ognissanti (Team Minions Black(GA)) DEC 7-5 SV
120: Loss to James Chance (216 Wrestling(OH)) DEC 7-4

Maclain Morency of Ohio Nat Black went 6-2
120: Win over Kyler Wong (Wayzata Wrestling (MN)) MD 11-3
120: Win over Antonio Alvarado (Buxton Extreme(NJ)) DEC 7-4
120: Win over Ethan Cooper (Team Minion Green) F 0:48
120: Win over donovan farley (Team Bro Red(WI)) F 0:41
120: Win over Duke HERMES (Edison Club (OH)) F 1:24
120: Win over Hunter Martin (Team Bro Black (WI)) TF 16-1 2:23
120: Loss to Nasir Bailey (Dynamite USA (TX)) MD 9-1
120: Loss to Aiden Davis (Dundee Wrestling (MI)) DEC 3-0

Harvey Ludington of Dynasty Praedo(NJ) went 6-2
120: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
120: Win over Anthony Pena (Elite Athletic Club (IN)) F 3:17
120: Win over Boede Campbell (Ohio Natl Gray ) F 1:30
120: Win over Brayden Shelton (Team Minion Green) DEC 4-2
120: Win over Chris Karr (Buxton Intense (NJ)) MD 9-1
120: Win over Liam Conway (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 3-1
120: Loss to Dy’Vaire VanDyke (Ohio Nat Scarlet ) DEC 5-1
120: Loss to Braxton Strick (Kansas Marshals) DEC 7-1

Aidan Hernandez of Kansas Marshals went 8-0
128: Win over Hoyt Blaskowski (Badgerway (WI)) F 1:56
128: Win over Nathan Stone (Young Guns (PA)) MD 12-1
128: Win over Luke James (Edison Club (OH)) F 1:03
128: Win over (Ohio Natl Gray ) FOR
128: Win over (Team Minion Green) FOR
128: Win over Jaydon Robinson (Dynasty Praedo(NJ)) F 4:05
128: Win over Johnathen Segura (Buxton Intense (NJ)) F 2:37
128: Win over Brock Kehler (Dynasty Gravitas(NJ)) TF 15-0 2:59

Jayden Colon of Elite Athletic Club (IN) went 8-0
128: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
128: Win over Jaydon Robinson (Dynasty Praedo(NJ)) F 1:20
128: Win over nick hart (Ohio Nat Scarlet ) DEC 3-1
128: Win over (Okie Boys (OK)) FOR
128: Win over Dominic Heim (Wayzata Wrestling (MN)) MD 15-4
128: Win over Hoyt Blaskowski (Badgerway (WI)) DEC 7-6
128: Win over Maddox Simcoe (Burnett Trained (OH)) DEC 6-0
128: Win over Tyler Lintner (216 Wrestling(OH)) DEC 13-9

Anthony Mannella of Team Minions Black(GA) went 7-0
128: Win over Brock Kehler (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 5-2
128: Win over Calix Campbell (Dundee Wrestling (MI)) F 1:00
128: Win over Tyler Lintner (216 Wrestling(OH)) F 2:57
128: Win over isaiah Fenton (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 3-2
128: Win over (Buxton Extreme(NJ)) FOR
128: Win over (Pinnacle (MN)) FOR
128: Win over Nathan Stone (Young Guns (PA)) MD 12-0

nick hart of Ohio Nat Scarlet went 7-1
128: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
128: Win over Jaydon Robinson (Dynasty Praedo(NJ)) F 3:52
128: Win over isaiah Fenton (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 4-3
128: Win over (Buxton Extreme(NJ)) FOR
128: Win over (Team Minions Black(GA)) FOR
128: Win over Aj Smith (Pinnacle (MN)) DEC 11-9 SV
128: Win over Nathan Stone (Young Guns (PA)) DEC 8-3
128: Loss to Jayden Colon (Elite Athletic Club (IN)) DEC 3-1

Maddox Simcoe of Burnett Trained (OH) went 6-2
128: Win over Jackson Henderson (Team Bro Black (WI)) DEC 6-2
128: Win over Johnathen Segura (Buxton Intense (NJ)) MD 9-0
128: Win over Marco Christiansen (Pinnacle (MN)) F 2:54
128: Win over (Okie Boys (OK)) FOR
128: Win over Dominic Heim (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 8-2
128: Win over Tyler Lintner (216 Wrestling(OH)) DEC 5-0
128: Loss to Jayden Colon (Elite Athletic Club (IN)) DEC 6-0
128: Loss to Hoyt Blaskowski (Badgerway (WI)) F 4:22

Jackson Henderson of Team Bro Black (WI) went 6-2
128: Win over Johnathen Segura (Buxton Intense (NJ)) F 4:06
128: Win over Blake Steele (Team Bro Red(WI)) F 1:15
128: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
128: Win over (Dynamite USA (TX)) FOR
128: Win over Luke James (Edison Club (OH)) F 1:12
128: Win over Calix Campbell (Dundee Wrestling (MI)) F 0:36
128: Loss to Aj Smith (Pinnacle (MN)) DEC 9-2
128: Loss to Maddox Simcoe (Burnett Trained (OH)) DEC 6-2

isaiah Fenton of Dynasty Veritas(NJ) went 6-2
128: Win over Blake Steele (Team Bro Red(WI)) TF 16-0 2:57
128: Win over (Okie Boys (OK)) FOR
128: Win over (Ohio Natl Gray ) FOR
128: Win over (Buxton Extreme(NJ)) FOR
128: Win over (Pinnacle (MN)) FOR
128: Win over Nathan Stone (Young Guns (PA)) F 1:24
128: Loss to Anthony Mannella (Team Minions Black(GA)) DEC 3-2
128: Loss to nick hart (Ohio Nat Scarlet ) DEC 4-3

Braeden Scoles of Dynasty Praedo(NJ) went 8-0
136: Win over Julius Alfaro (Dynamite USA (TX)) DEC 9-3
136: Win over De'Alcapon Veazy (Elite Athletic Club (IN)) F 1:21
136: Win over Connor Havill (Ohio Nat Scarlet ) F 4:06
136: Win over (Ohio Natl Gray ) FOR
136: Win over Cole Williams (Team Minion Green) MD 12-1
136: Win over Connor Padgett (Kansas Marshals) MD 8-0
136: Win over Dylan Newsome (Buxton Intense (NJ)) DEC 7-0
136: Win over Connor Mirasola (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 12-0

Brayden Thompson of Dynasty Veritas(NJ) went 7-1
136: Win over Wyatt Walker (Team Bro Red(WI)) TF 18-3 3:53
136: Win over Ethan White (Okie Boys (OK)) F 3:41
136: Win over (Dynasty Veritas(NJ)) FOR
136: Win over Lorenzo Norman (Buxton Extreme(NJ)) DEC 4-0
136: Win over Connor Havill (Ohio Nat Scarlet ) MD 16-4
136: Win over Tyson Ricker (Pinnacle (MN)) F 2:43
136: Win over gavyn Beck (Young Guns (PA)) DEC 10-4
136: Loss to Cody Chittum (Team Minions Black(GA)) DEC 7-4

Julius Alfaro of Dynamite USA (TX) went 7-1
136: Win over De'Alcapon Veazy (Elite Athletic Club (IN)) F 3:36
136: Win over Connor Havill (Ohio Nat Scarlet ) DEC 4-2
136: Win over Wyatt Walker (Team Bro Red(WI)) F 0:57
136: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
136: Win over Antonio Torres (Edison Club (OH)) F 1:20
136: Win over Seth Niday (Team Bro Black (WI)) MD 14-2
136: Win over aden barrett (Dundee Wrestling (MI)) TF 16-0 3:12
136: Loss to Braeden Scoles (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 9-3

Dylan Newsome of Buxton Intense (NJ) went 7-1
136: Win over Seth Niday (Team Bro Black (WI)) DEC 5-2
136: Win over Tyson Ricker (Pinnacle (MN)) F 0:18
136: Win over ERICH TRINSKI (Burnett Trained (OH)) DEC 8-4
136: Win over (Ohio Natl Gray ) FOR
136: Win over Cole Williams (Team Minion Green) DEC 8-1
136: Win over Connor Padgett (Kansas Marshals) DEC 3-1
136: Win over Connor Mirasola (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 7-5
136: Loss to Braeden Scoles (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 7-0

Cody Chittum of Team Minions Black(GA) went 6-0
136: Win over Connor Mirasola (Dynasty Gravitas(NJ)) MD 18-4
136: Win over Brayden Thompson (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 7-4
136: Win over Lorenzo Norman (Buxton Extreme(NJ)) TF 16-1 3:53
136: Win over Connor Havill (Ohio Nat Scarlet ) TF 20-5 4:13
136: Win over Tyson Ricker (Pinnacle (MN)) F 0:45
136: Win over gavyn Beck (Young Guns (PA)) F 4:08

Jacob Ward of Badgerway (WI) went 6-1
136: Win over gavyn Beck (Young Guns (PA)) DEC 7-3
136: Win over Antonio Torres (Edison Club (OH)) F 0:08
136: Win over Ethan White (Okie Boys (OK)) F 3:31
136: Win over (Wayzata Wrestling (MN)) FOR
136: Win over De'Alcapon Veazy (Elite Athletic Club (IN)) F 3:49
136: Win over Jake Starkey (216 Wrestling(OH)) F 3:42
136: Loss to ERICH TRINSKI (Burnett Trained (OH)) DEC 6-5 UTB

Lorenzo Norman of Buxton Extreme(NJ) went 6-2
136: Win over Ryder Rogotzke (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 10-7
136: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
136: Win over Cole Williams (Team Minion Green) F 4:05
136: Win over Connor Havill (Ohio Nat Scarlet ) F 3:31
136: Win over Tyson Ricker (Pinnacle (MN)) F 0:34
136: Win over gavyn Beck (Young Guns (PA)) MD 12-0
136: Loss to Brayden Thompson (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 4-0
136: Loss to Cody Chittum (Team Minions Black(GA)) TF 16-1 3:53

Wyatt Walker of Team Bro Red(WI) went 6-2
136: Win over Ethan White (Okie Boys (OK)) F 3:52
136: Win over (Ohio Natl Gray ) FOR
136: Win over Antonio Torres (Edison Club (OH)) F 1:03
136: Win over (Ohio Nat Black ) FOR
136: Win over Seth Niday (Team Bro Black (WI)) DEC 9-7
136: Win over aden barrett (Dundee Wrestling (MI)) F 0:15
136: Loss to Brayden Thompson (Dynasty Veritas(NJ)) TF 18-3 3:53
136: Loss to Julius Alfaro (Dynamite USA (TX)) F 0:57
Justin Onello of Dynasty Veritas(NJ) went 8-0
155: Win over Aaron Steenbeke (Team Bro Red(WI)) DEC 5-3
155: Win over Jackson Wilkins (Okie Boys (OK)) DEC 8-1
155: Win over Manny Aller (Ohio Natl Gray ) F 0:17
155: Win over carter neves (Team Minions Black(GA)) DEC 7-3
155: Win over Carson Miller (Buxton Extreme(NJ)) DEC 6-2
155: Win over Max Shulaw (Ohio Nat Scarlet ) FOR
155: Win over Gavin Nelson (Pinnacle (MN)) DEC 5-3
155: Win over (Young Guns (PA)) FOR

Aaron Steenbeke of Team Bro Red(WI) went 7-1
155: Win over Jackson Wilkins (Okie Boys (OK)) F 2:53
155: Win over Manny Aller (Ohio Natl Gray ) TF 17-2 4:20
155: Win over Landon Cook (Edison Club (OH)) F 1:02
155: Win over Waylon West (Ohio Nat Black ) F 1:02
155: Win over Alec Lentz (Dynamite USA (TX)) F 0:30
155: Win over Hayden Randolph (Team Bro Black (WI)) F 0:57
155: Win over (Dundee Wrestling (MI)) FOR
155: Loss to Justin Onello (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 5-3

CHANCE COLE of Kansas Marshals went 7-1
155: Win over Cole Mirasola (Badgerway (WI)) F 0:41
155: Win over Erick Brothers (Young Guns (PA)) DEC 5-2
155: Win over Landon Cook (Edison Club (OH)) DEC 12-5
155: Win over Manny Aller (Ohio Natl Gray ) F 1:13
155: Win over Seth Willems (Team Minion Green) DEC 1-0
155: Win over Ryan Nichols (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 6-3
155: Win over Dylan Russo (Buxton Intense (NJ)) DEC 2-1 SV
155: Loss to Camden McDanel (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 1-0 UTB

Gavin Nelson of Pinnacle (MN) went 7-1
155: Win over Hayden Randolph (Team Bro Black (WI)) F 0:52
155: Win over Dylan Russo (Buxton Intense (NJ)) DEC 2-1
155: Win over Charlie Wells (Burnett Trained (OH)) F 2:14
155: Win over Carson Miller (Buxton Extreme(NJ)) DEC 1-0
155: Win over Max Shulaw (Pinnacle (MN)) FOR
155: Win over carter neves (Team Minions Black(GA)) DEC 8-3
155: Win over (Young Guns (PA)) FOR
155: Loss to Justin Onello (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 5-3

Jackson Wilkins of Okie Boys (OK) went 6-2
155: Win over Manny Aller (Ohio Natl Gray ) MD 14-0
155: Win over Cole Mirasola (Badgerway (WI)) DEC 3-1
155: Win over Tate Hermes (Wayzata Wrestling (MN)) DEC 6-3
155: Win over Hondo Melchor (Elite Athletic Club (IN)) F 1:23
155: Win over Charlie Wells (Burnett Trained (OH)) F 2:27
155: Win over Benjamin DiMarco (216 Wrestling(OH)) TF 16-1 3:52
155: Loss to Justin Onello (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 8-1
155: Loss to Aaron Steenbeke (Team Bro Red(WI)) F 2:53

Carson Miller of Buxton Extreme(NJ) went 6-2
155: Win over Tate Hermes (Wayzata Wrestling (MN)) F 0:45
155: Win over Waylon West (Ohio Nat Black ) F 0:45
155: Win over Seth Willems (Team Minion Green) F 1:12
155: Win over carter neves (Team Minions Black(GA)) DEC 7-2
155: Win over (Ohio Nat Scarlet ) FOR
155: Win over Erick Brothers (Young Guns (PA)) DEC 9-7
155: Loss to Justin Onello (Dynasty Veritas(NJ)) DEC 6-2
155: Loss to Gavin Nelson (Pinnacle (MN)) DEC 1-0

Seth Willems of Team Minion Green went 6-2
155: Win over Tate Hermes (Wayzata Wrestling (MN)) F 0:58
155: Win over Waylon West (Ohio Nat Black ) F 1:06
155: Win over Manny Aller (Ohio Natl Gray ) DEC 9-4
155: Win over Ryan Nichols (Dynasty Praedo(NJ)) DEC 7-0
155: Win over Dylan Russo (Buxton Intense (NJ)) DEC 4-2
155: Win over Camden McDanel (Dynasty Gravitas(NJ)) DEC 7-5
155: Loss to Carson Miller (Buxton Extreme(NJ)) F 1:12
155: Loss to CHANCE COLE (Kansas Marshals) DEC 1-0

Erick Brothers of Young Guns (PA) went 3-2
155: Win over Cole Mirasola (Badgerway (WI)) F 0:43
155: Win over Landon Cook (Edison Club (OH)) F 0:38
155: Win over Max Shulaw (Ohio Nat Scarlet ) DEC 12-5
155: Loss to CHANCE COLE (Kansas Marshals) DEC 5-2
155: Loss to Carson Miller (Buxton Extreme(NJ)) DEC 9-7
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
GS VA National Duals Weights Needed jct Wrestling 3 04-14-18 12:04 PM
Baldwin Wallace 5th at National Duals Yellow Jackets Wrestling 2 01-07-18 09:35 AM
Mount Duals Saturday, Nov 18 MountUnionWrestling Wrestling 2 11-18-17 09:22 PM
National Middle School Duals mataddict Wrestling 8 10-06-17 09:42 AM
Looking for wrestlers for National Duals in Virginia Beach kidwrestle Wrestling 3 05-22-17 08:00 AM


All times are GMT -5. The time now is 03:51 PM.




Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions, Inc.
Registration Booster - Powered By Dirt RIF CustUmz