View Single Post
  #6  
Old 06-09-14, 03:12 PM
keithcarter keithcarter is offline
All Ohio
 
Join Date: 04-08-11
Posts: 835
keithcarter is on a distinguished road
Pool A - Team Ohio G is guaranteed 2nd place
Match #1 Champ. Round 1: Team Ohio G received a Bye

Match #2 Quarterfinal: Team Ohio G defeated Team Georgia Red G 53-21
70 - Larry Oliver (Team Georgia Red G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - Caden Mccrary (Team Georgia Red G) over Lucas Byrd (Team Ohio G) TF 8-0
84 - Jedidiah Marlow (Team Ohio G) over Nicholas Masters (Team Georgia Red G) Dec 9-9
91 - Andrew Pace (Team Georgia Red G) over Seth Lambers (Team Ohio G) Fall 1:33
98 - Jordan Ward (Team Ohio G) over Daniel Byers (Team Georgia Red G) TF 16-6
105 - Addison Fogle (Team Ohio G) over Paul Watkins (Team Georgia Red G) TF 10-1
112 - Andrew Garr (Team Ohio G) over Drew Risley (Team Georgia Red G) TF 10-0
120 - Farouq Muhammed (Team Ohio G) over Dylan Deaton (Team Georgia Red G) TF 10-0
128 - Kevin Contos (Team Ohio G) over Ryan Hurd (Team Georgia Red G) TF 11-0
136 - Hunter Thornsberry (Team Ohio G) over Daniel Hadjuk (Team Georgia Red G) Fall 1:37
144 - Michael Baker (Team Ohio G) over Thomas Gilliam (Team Georgia Red G) TF 12-0
152 - Matthew Cover (Team Ohio G) over Kaemon Echols (Team Georgia Red G) Dec 5-2
160 - Cameron Sauerwein (Team Ohio G) over Kyle Hobdy (Team Georgia Red G) Fall 1:44
175 - David Munisteri (Team Georgia Red G) over Garrett Bledsoe (Team Ohio G) Dec 12-9
190 - Bradley Smith (Team Ohio G) over Ryan Crump (Team Georgia Red G) TF 10-0
210 - Derik Bowman (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf
265 - Travis Kuttler (Team Ohio G) over Garett Thompson (Team Georgia Red G) Dec 4-0

Match #3 Semifinal: Team Ohio G defeated Team Idaho G 58-20
70 - Kase Mauger (Team Idaho G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - William Edelblute (Team Idaho G) over Lucas Byrd (Team Ohio G) Dec 14-8
84 - Ridge Lovett (Team Idaho G) over Jedidiah Marlow (Team Ohio G) TF 10-0
91 - Cade Krishnek (Team Idaho G) over Seth Lambers (Team Ohio G) Dec 17-16
98 - Jordan Ward (Team Ohio G) over Braeden Dickinson (Team Idaho G) TF 10-0
105 - Addison Fogle (Team Ohio G) over Jaegar Rose (Team Idaho G) TF 10-0
112 - Andrew Garr (Team Ohio G) over Joey Park (Team Idaho G) Fall 0:14
120 - Farouq Muhammed (Team Ohio G) over Tyler Clements (Team Idaho G) Dec 8-6
128 - Kevin Contos (Team Ohio G) over Ezekial Williamson (Team Idaho G) TF 11-0
136 - Jason Burchell (Team Idaho G) over Hunter Thornsberry (Team Ohio G) TF 15-3
144 - Michael Baker (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf
152 - Matthew Cover (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf
160 - Cameron Sauerwein (Team Ohio G) over Todd Payne (Team Idaho G) Fall 1:36
175 - Garrett Bledsoe (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf
190 - Bradley Smith (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf
210 - Derik Bowman (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf
265 - Travis Kuttler (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 1st Place Match: Pennsylvania Blue G defeated Team Ohio G 52-26
70 - Jj White (Pennsylvania Blue G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - Lucas Byrd (Team Ohio G) over Dillon Murphy (Pennsylvania Blue G) TF 12-2
84 - Connor Kievman (Pennsylvania Blue G) over Jedidiah Marlow (Team Ohio G) Fall 1:39
91 - Joe Klock (Pennsylvania Blue G) over Seth Lambers (Team Ohio G) Fall 1:10
98 - Jordan Ward (Team Ohio G) over Lj Kahn (Pennsylvania Blue G) TF 11-0
105 - Tommy Traver (Pennsylvania Blue G) over Addison Fogle (Team Ohio G) TF 10-0
112 - Justin Mccoy (Pennsylvania Blue G) over Andrew Garr (Team Ohio G) TF 15-2
120 - Carnell Andrews (Pennsylvania Blue G) over Farouq Muhammed (Team Ohio G) TF 8-0
128 - Josh Stillings (Pennsylvania Blue G) over Kevin Contos (Team Ohio G) TF 12-0
136 - Jake Hendrick (Pennsylvania Blue G) over Hunter Thornsberry (Team Ohio G) Fall 1:26
144 - Michael Baker (Team Ohio G) over Ben Root (Pennsylvania Blue G) Fall 0:34
152 - Matthew Cover (Team Ohio G) over Colin Fegley (Pennsylvania Blue G) Dec 8-2
160 - Gavin Hoffman (Pennsylvania Blue G) over Cameron Sauerwein (Team Ohio G) TF 10-0
175 - Garrett Bledsoe (Team Ohio G) over Michael Leyland (Pennsylvania Blue G) TF 17-4
190 - Ian Malesiewski (Pennsylvania Blue G) over Bradley Smith (Team Ohio G) TF 10-0
210 - Mike Slivinski (Pennsylvania Blue G) over Derik Bowman (Team Ohio G) Fall 1:38
265 - Travis Kuttler (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #5 2nd Place Match: Team Ohio G defeated Team Michigan Blue G 50-27
70 - Andrew Chambal (Team Michigan Blue G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - Lucas Byrd (Team Ohio G) over Nick Alayan (Team Michigan Blue G) Dec 15-8
84 - Jedidiah Marlow (Team Ohio G) over Derek Gilcher (Team Michigan Blue G) TF 12-0
91 - Jordan Hamden (Team Michigan Blue G) over Seth Lambers (Team Ohio G) Fall 1:09
98 - Jordan Ward (Team Ohio G) over Kaleob Whitford (Team Michigan Blue G) TF 10-0
105 - Cameron Amine (Team Michigan Blue G) over Addison Fogle (Team Ohio G) Fall 1:50
112 - Andrew Garr (Team Ohio G) over Karson Kost-herald (Team Michigan Blue G) Fall 0:50
120 - Farouq Muhammed (Team Ohio G) over Logan Palshan (Team Michigan Blue G) TF 10-0
128 - Kevin Contos (Team Ohio G) over Braxton Parks (Team Michigan Blue G) TF 12-2
136 - Brian Case (Team Michigan Blue G) over Hunter Thornsberry (Team Ohio G) TF 11-0
144 - Michael Baker (Team Ohio G) over Honour Kline (Team Michigan Blue G) Fall 0:35
152 - Matthew Cover (Team Ohio G) over Nick Onwenu (Team Michigan Blue G) Dec 6-6
160 - Cameron Sauerwein (Team Ohio G) over Clay Shaeffer (Team Michigan Blue G) Fall 2:33
175 - Tyler Moore (Team Michigan Blue G) over Garrett Bledsoe (Team Ohio G) Fall 1:08
190 - Bradley Smith (Team Ohio G) over Trent Sexton (Team Michigan Blue G) Fall 0:29
210 - Derik Bowman (Team Ohio G) over Blake Wingate (Team Michigan Blue G) Fall 0:58
265 - Travis Kuttler (Team Ohio G) over Brent Booth (Team Michigan Blue G) Dec 7-0

Gold /Silver Pool - Team Ohio G is guaranteed 7th place
Match #1 Round 1: Illinois G defeated Team Ohio G 45-24
70 - Brody Norman (Illinois G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - Dylan Ragusin (Illinois G) over Lucas Byrd (Team Ohio G) TF 12-1
84 - Jedidiah Marlow (Team Ohio G) over Justin Cardani (Illinois G) Dec 8-0
91 - Travis Ford-melton (Illinois G) over Seth Lambers (Team Ohio G) Fall 1:26
98 - Jordan Ward (Team Ohio G) over Juan Bazaldua (Illinois G) Dec 6-4
105 - Will Lewan (Illinois G) over Addison Fogle (Team Ohio G) TF 10-0
112 - Matt Ortiz (Illinois G) over Andrew Garr (Team Ohio G) Dec 8-2
120 - Michael Gunther (Illinois G) over Farouq Muhammed (Team Ohio G) Dec 6-0
128 - Dalton Jensen (Illinois G) over Kevin Contos (Team Ohio G) Dec 7-7
136 - Max Fritz (Illinois G) over Hunter Thornsberry (Team Ohio G) Dec 13-6
144 - Michael Baker (Team Ohio G) over Drew Hoselton (Illinois G) TF 10-0
152 - Danny Benoit (Illinois G) over Matthew Cover (Team Ohio G) Dec 6-0
160 - Cameron Sauerwein (Team Ohio G) over Yousif Salah (Illinois G) Fall 1:34
175 - Nate Jimenez (Illinois G) over Garrett Bledsoe (Team Ohio G) Dec 8-6
190 - Jayce Punke (Illinois G) over Bradley Smith (Team Ohio G) Fall 2:47
210 - Derik Bowman (Team Ohio G) over Taylor Fleetwood (Illinois G) TF 12-0
265 - Ronald Tucker (Illinois G) over Travis Kuttler (Team Ohio G) Dec 5-0

Match #2 Round 2: Wisconsin Red G defeated Team Ohio G 53-25
70 - Tyler Srp (Wisconsin Red G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - Eric Barnett (Wisconsin Red G) over Lucas Byrd (Team Ohio G) Dec 12-8
84 - Keegan O`toole (Wisconsin Red G) over Jedidiah Marlow (Team Ohio G) TF 12-2
91 - Benji Peak (Wisconsin Red G) over Seth Lambers (Team Ohio G) TF 11-0
98 - Aaron Schulist (Wisconsin Red G) over Jordan Ward (Team Ohio G) Fall 2:22
105 - Aaron Bahr (Wisconsin Red G) over Addison Fogle (Team Ohio G) TF 11-0
112 - Derek Marten (Wisconsin Red G) over Andrew Garr (Team Ohio G) TF 13-3
120 - Val Kochiu (Wisconsin Red G) over Farouq Muhammed (Team Ohio G) Dec 7-6
128 - Brock Schlough (Wisconsin Red G) over Kevin Contos (Team Ohio G) TF 16-6
136 - Zach Lee (Wisconsin Red G) over Hunter Thornsberry (Team Ohio G) TF 10-0
144 - Tyler Dow (Wisconsin Red G) over Michael Baker (Team Ohio G) Fall 2:15
152 - Justin Malean (Wisconsin Red G) over Matthew Cover (Team Ohio G) Dec 12-9
160 - Cameron Sauerwein (Team Ohio G) over Noah Friedl (Wisconsin Red G) Fall 4:38
175 - Garrett Bledsoe (Team Ohio G) over Nate Lloyd (Wisconsin Red G) TF 11-0
190 - Bradley Smith (Team Ohio G) over Boyd Biggs (Wisconsin Red G) Fall 1:12
210 - Derik Bowman (Team Ohio G) over Braden Lange (Wisconsin Red G) Fall 1:46
265 - Tyson Sommer (Wisconsin Red G) over Travis Kuttler (Team Ohio G) Fall 1:47

Match #3 Round 3: Minnesota 1 G defeated Team Ohio G 47-31
70 - Tyson Peitz (Minnesota 1 G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - Max Crowe (Minnesota 1 G) over Lucas Byrd (Team Ohio G) TF 10-0
84 - Emily Shilson (Minnesota 1 G) over Jedidiah Marlow (Team Ohio G) Fall 2:24
91 - Jeron Mattson (Minnesota 1 G) over Seth Lambers (Team Ohio G) Fall 0:00
98 - Jordan Ward (Team Ohio G) over Colby Njos (Minnesota 1 G) Dec 11-3
105 - Peyton Robb (Minnesota 1 G) over Addison Fogle (Team Ohio G) TF 11-0
112 - Andrew Garr (Team Ohio G) over Brady Gross (Minnesota 1 G) TF 15-5
120 - Farouq Muhammed (Team Ohio G) over Dylan Fudge (Minnesota 1 G) TF 10-0
128 - Patrick Kennedy (Minnesota 1 G) over Kevin Contos (Team Ohio G) Fall 2:42
136 - Anthony Jackson (Minnesota 1 G) over Hunter Thornsberry (Team Ohio G) Dec 8-2
144 - Michael Baker (Team Ohio G) over Zach Peterson (Minnesota 1 G) TF 10-0
152 - Cody Dravis (Minnesota 1 G) over Matthew Cover (Team Ohio G) TF 13-3
160 - Christian Kurth (Minnesota 1 G) over Cameron Sauerwein (Team Ohio G) TF 12-0
175 - Garrett Bledsoe (Team Ohio G) over Bryce Benhart (Minnesota 1 G) Fall 2:52
190 - Keegan Cavallero (Minnesota 1 G) over Bradley Smith (Team Ohio G) Fall 2:36
210 - Derik Bowman (Team Ohio G) over Manuel Alvarez (Minnesota 1 G) TF 14-3
265 - Travis Kuttler (Team Ohio G) over Unknown (Unattached) Forf

Match #4 7th Place Match: Team Ohio G defeated Team Kansas Gold G 41-34
70 - Lucas Glover (Team Kansas Gold G) over Unknown (Unattached) Forf
77 - Lucas Byrd (Team Ohio G) over Noah Bowden (Team Kansas Gold G) TF 12-2
84 - Gabe Buckbee (Team Kansas Gold G) over Jedidiah Marlow (Team Ohio G) Dec 12-8
91 - Grant Treaster (Team Kansas Gold G) over Seth Lambers (Team Ohio G) TF 10-0
98 - Dayton Porsch (Team Kansas Gold G) over Jordan Ward (Team Ohio G) Dec 8-7
105 - Joseph Hancock (Team Kansas Gold G) over Addison Fogle (Team Ohio G) TF 10-0
112 - Anthony Gould (Team Kansas Gold G) over Andrew Garr (Team Ohio G) TF 17-6
120 - Farouq Muhammed (Team Ohio G) over Gad Huseman (Team Kansas Gold G) Dec 5-0
128 - Kevin Contos (Team Ohio G) over Jarrett Bendure (Team Kansas Gold G) Dec 15-11
136 - Hunter Thornsberry (Team Ohio G) over Isaiah Luellen (Team Kansas Gold G) Dec 7-4
144 - Michael Baker (Team Ohio G) over Joey Ewalt (Team Kansas Gold G) Fall 0:26
152 - Matthew Cover (Team Ohio G) over Mikey Waggoner (Team Kansas Gold G) Dec 7-6
160 - Caleb Willis (Team Kansas Gold G) over Cameron Sauerwein (Team Ohio G) Dec 13-4
175 - Garrett Bledsoe (Team Ohio G) over Jake Miller (Team Kansas Gold G) Fall 2:36
190 - Bradley Smith (Team Ohio G) over Mario Perez (Team Kansas Gold G) Fall 0:43
210 - Derik Bowman (Team Ohio G) over Walker Atkinson (Team Kansas Gold G) Fall 0:47
265 - Taye Washington (Team Kansas Gold G) over Travis Kuttler (Team Ohio G) TF 11-1


Greco match by match
Reply With Quote