Final OHSVCA Volleyball Polls

Yappi

Go Buckeyes
Division I
1 Padua Franciscan (Parma) (30) [353]
2 Mount Notre Dame (Cincinnati) (1) [294]
3 Seton (Cincinnati) (5) [231]
4 Jackson (Massillon) [206]
5 Ursuline Academy (Cincinnati) [199]
6 Olentangy Orange (Lewis Center) [146]
7 St Ursula Academy (Cincinnati) [89]
8 Magnificat (Rocky River) [67]
9 St Joseph Academy (Cleveland) [60]
10 Avon (Avon) [54]
11 Bishop Watterson (Columbus) [52]
12 Nordonia (Macedonia) [48]
T13 Olmsted Falls (Olmsted Falls) [34]
T13 Dublin Scioto (Dublin) [34]
14 Anthony Wayne (Whitehouse) [21]
15 Lebanon (Lebanon) [20]
16 Mercy Mcauley (Cincinnati) [18]
17 Green (Uniontown) [12]
T18 Notre Dame Academy (Toledo) [7]
T18 Highland (Medina) [7]
19 Watkins Memorial (Pataskala) [6]
T20 Canfield (Canfield) [4]
T20 St Ursula Academy (Toledo) [4]

Division II
1 Gilmour Academy (Gates Mills) (21) [290]
2 Jonathan Alder (Plain City) (4) [228]
3 Bishop Hartley (Columbus) (2) [188]
4 Notre Dame-Cathedral Latin (Chardon) [144]
5 Highland (Marengo) (1) [142]
6 Tippecanoe (Tipp City) (4) [140]
7 Roger Bacon (St Bernard) [138]
8 Sheridan (Thornville) [119]
9 Holy Name (Parma Heights) [104]
10 Beaver (East Liverpool) (2) [102]
11 Lake Catholic (Mentor) [87]
12 Circleville (Circleville) (1) [64]
13 Bishop Fenwick (Franklin) [33]
14 Meadowbrook (Byesville) [31]
15 Perkins (Sandusky) (1) [28]
16 Revere (Richfield) [15]
17 Lakeview (Cortland) [13]
T18 Miami Trace (Washington Ch) [12]
T18 Beaumont School (Cleveland Hts.) [12]
19 Marlington (Alliance) [11]
20 Tallmadge (Tallmadge) [10]

Division III
1 Ottawa-Glandorf (Ottawa) (30) [387]
2 Huron (Huron) (7) [341]
3 Independence (Independence) (3) [257]
4 Tuscarawas Valley (Zoarville) [256]
5 Adena (Frankfort) [225]
6 Wheelersburg (Wheelersburg) [135]
7 Cincinnati Hills Christian Academy (Cincinnati) [121]
8 Liberty-Benton (Findlay) [98]
9 Union Local (Belmont) [64]
10 Smithville (Smithville) [56]
11 Westfall (Williamsport) [49]
12 Fairview (Sherwood) [44]
13 Northeastern (Springfield) [38]
14 North Union (Richwood) [34]
15 Crestview (Columbiana) [31]
16 Waynedale (Apple Creek) [20]
17 Berne Union (Sugar Grove) [16]
18 Zane Trace (Chillicothe) [12]
19 Eastwood (Pemberville) [11]
20 Cardington-Lincoln (Cardington) (1) [10]

Division IV
1 New Knoxville (New Knoxville) (24) [365]
2 Calvert (Tiffin) (11) [286]
3 New Bremen (New Bremen) (2) [269]
4 Fort Recovery (Fort Recovery) [244]
5 Fort Loramie (Fort Loramie) [211]
6 Monroeville (Monroeville) (3) [181]
7 Marion Local (Maria Stein) [168]
8 South Webster (South Webster) [107]
9 Lincolnview (Van Wert) [55]
10 St Henry (St Henry) [49]
11 Russia (Russia) [45]
12 Mineral Ridge (Mineral Ridge) [42]
13 Shadyside (Shadyside) [29]
T14 Leipsic (Leipsic) [28]
T14 Riverside (De Graff) [28]
15 Old Fort (Tiffin) [19]
16 Buckeye Central (New Washington) [17]
17 St Paul (Norwalk) [14]
18 Minster (Minster) [12]
T19 Badger (Kinsman) [11]
T19 Western Reserve (Berlin Center) (1) [11]
20 Jackson Center (Jackson Center) [8]

 
.
Top