2020 GIRLS BASKETBALL DIVISION II DISTRICT TOURNAMENT
REGION 5(BARBERTON)
@NORDONIA DISTRICT
(20-3)Shaker Heights Laurel 72 (15-9)Cleveland Heights Beaumont 58
(21-2)Cuyahoga Valley Christian Academy 47 (17-6)Cleveland Central Catholic 45
District Final: (21-3)Shaker Heights Laurel 56 (22-2)Cuyahoga Valley Christian Academy 42
@UNIONTOWN DISTRICT
(16-6)Norton 61 (17-5)Akron Buchtel 42
(18-5)Canal Fulton Northwest 50 (14-8)Tallmadge 30
District Final: (17-6)Norton 33 (19-5)Canal Fulton Northwest 25
@AUSTINTOWN DISTRICT
(20-3)Beloit West Branch 47 (14-9)Salem 19
(21-2)Poland Seminary 47 (18-5)Ravenna Southeast 36
District Final: (21-3)Beloit West Branch 44 (22-2)Poland Seminary 43
@ASHTABULA DISTRICT
(20-3)Chesterland West Geauga 48 (14-10)Chardon Notre Dame-Cathedral Latin 46
(18-5)Perry 46 (11-13)Gates Mills Gilmour Academy 39
District Final: (19-5)Perry 62 (21-3)Chesterland West Geauga 46
REGION 6(ADA/MANSFIELD)
@PAULDING DISTRICT
(22-0)Napoleon 70 (17-4)Wauseon 37
(18-5)St.Marys Memorial 43 (20-2)Lima Bath 35
District Final: (23-0)Napoleon 63 (19-5)St.Marys Memorial 16
@MILLBURY LAKE DISTRICT
(17-6)Toledo Rogers 53 (12-11)Clyde 37
(11-8)Rossford 52 (10-8)Toledo Central Catholic 42
District Final: (12-8)Rossford 44 (18-6)Toledo Rogers 41
@ELYRIA DISTRICT
(16-5)Bay Village Bay 54 (17-7)Lodi Cloverleaf 20
(18-5)Rocky River 57 (21-3)Oberlin Firelands 47
District Final: (17-5)Bay Village 54 (19-5)Rocky River 20
@ASHLAND DISTRICT
(19-4)Sandusky Perkins 63 (22-1)Bellevue 59
(19-4)Willard 49 (22-1)Shelby 44
District Final: (20-4)Willard 58 (20-4)Sandusky Perkins 50
REGION 7(ZANESVILLE)
@CHILLICOTHE #2 DISTRICT
(23-0)Circleville 47 (15-8)Circleville Logan Elm 38
(18-5)McArthur Vinton County 53 (19-4)Chillicothe Unioto 46
District Final: (24-0)Circleville 61 (19-5)McArtur Vinton County 45
@COLUMBUS #2 DISTRICT
(17-7)Hebron Lakewood 67 (15-8)London 57
(19-5)Whitehall-Yearling 55 (14-9)Sparta Highland 32
District Final: (18-7)Hebron Lakewood 60 (20-5)Whitehall-Yearling 47
@CHILLICOTHE #1 DISTRICT
(21-2)Thornville Sheridan 41 (17-6)Washington Court House Miami Trace 25
(22-1)Vincent Warren Local 53 (12-9)Washington Court House 36
District Final: (22-2)Thornville Sheridan 45 (23-1)Vincent Warren Local 39
@east DISTRICT
(22-3)Dresden Tri-Valley 64 (18-6)Dover 42
(20-4)Zanesville Maysville 48 (13-7)Warsaw River View 35
District Final: (23-3)Dresden Tri-Valley 44 (21-4)Zanesville Maysville 41
REGION 8(SPRINGFIELD)
@COLUMBUS #1
(21-3)Plain City Jonathan Alder 30 (13-10)Carroll Bloom Carroll 21
(16-6)Caledonia River Valley 61 (18-5)Granville 57
District Final: (22-3)Plain City Jonathan Alder 66 (17-6)Caledonia River Valley 42
@Mason #3
(19-4)Tipp City Tippecanoe 56 (14-10)Greenville 37
(17-7)St.Bernard Roger Bacon 52 (17-7)Cleves Taylor 22
District Final: (18-7)St.Bernard Roger Bacon 63 (20-4)Tipp City Tippecanoe 54
@Mason #2
(19-5)Dayton Carroll 40 (15-8)Hamilton Badin 22
(11-9)Trotwood Madison 51 (19-5)Eaton 38
District Final: (20-5)Dayton Carroll 57 (12-9)Trotwood Madison 25
@Mason #1
(19-4)Cincinnati Indian Hill 66 (14-5)Cincinnati Hughes 49
(20-3)Germantown Valley View 44 (16-8)Dayton Chaminade-Julienne 36
District Final: (21-3)Germantown Valley View 51 (20-4)Cincinnati Indian Hill 49
Looking for record corrections
REGION 5(BARBERTON)
@NORDONIA DISTRICT
(20-3)Shaker Heights Laurel 72 (15-9)Cleveland Heights Beaumont 58
(21-2)Cuyahoga Valley Christian Academy 47 (17-6)Cleveland Central Catholic 45
District Final: (21-3)Shaker Heights Laurel 56 (22-2)Cuyahoga Valley Christian Academy 42
@UNIONTOWN DISTRICT
(16-6)Norton 61 (17-5)Akron Buchtel 42
(18-5)Canal Fulton Northwest 50 (14-8)Tallmadge 30
District Final: (17-6)Norton 33 (19-5)Canal Fulton Northwest 25
@AUSTINTOWN DISTRICT
(20-3)Beloit West Branch 47 (14-9)Salem 19
(21-2)Poland Seminary 47 (18-5)Ravenna Southeast 36
District Final: (21-3)Beloit West Branch 44 (22-2)Poland Seminary 43
@ASHTABULA DISTRICT
(20-3)Chesterland West Geauga 48 (14-10)Chardon Notre Dame-Cathedral Latin 46
(18-5)Perry 46 (11-13)Gates Mills Gilmour Academy 39
District Final: (19-5)Perry 62 (21-3)Chesterland West Geauga 46
REGION 6(ADA/MANSFIELD)
@PAULDING DISTRICT
(22-0)Napoleon 70 (17-4)Wauseon 37
(18-5)St.Marys Memorial 43 (20-2)Lima Bath 35
District Final: (23-0)Napoleon 63 (19-5)St.Marys Memorial 16
@MILLBURY LAKE DISTRICT
(17-6)Toledo Rogers 53 (12-11)Clyde 37
(11-8)Rossford 52 (10-8)Toledo Central Catholic 42
District Final: (12-8)Rossford 44 (18-6)Toledo Rogers 41
@ELYRIA DISTRICT
(16-5)Bay Village Bay 54 (17-7)Lodi Cloverleaf 20
(18-5)Rocky River 57 (21-3)Oberlin Firelands 47
District Final: (17-5)Bay Village 54 (19-5)Rocky River 20
@ASHLAND DISTRICT
(19-4)Sandusky Perkins 63 (22-1)Bellevue 59
(19-4)Willard 49 (22-1)Shelby 44
District Final: (20-4)Willard 58 (20-4)Sandusky Perkins 50
REGION 7(ZANESVILLE)
@CHILLICOTHE #2 DISTRICT
(23-0)Circleville 47 (15-8)Circleville Logan Elm 38
(18-5)McArthur Vinton County 53 (19-4)Chillicothe Unioto 46
District Final: (24-0)Circleville 61 (19-5)McArtur Vinton County 45
@COLUMBUS #2 DISTRICT
(17-7)Hebron Lakewood 67 (15-8)London 57
(19-5)Whitehall-Yearling 55 (14-9)Sparta Highland 32
District Final: (18-7)Hebron Lakewood 60 (20-5)Whitehall-Yearling 47
@CHILLICOTHE #1 DISTRICT
(21-2)Thornville Sheridan 41 (17-6)Washington Court House Miami Trace 25
(22-1)Vincent Warren Local 53 (12-9)Washington Court House 36
District Final: (22-2)Thornville Sheridan 45 (23-1)Vincent Warren Local 39
@east DISTRICT
(22-3)Dresden Tri-Valley 64 (18-6)Dover 42
(20-4)Zanesville Maysville 48 (13-7)Warsaw River View 35
District Final: (23-3)Dresden Tri-Valley 44 (21-4)Zanesville Maysville 41
REGION 8(SPRINGFIELD)
@COLUMBUS #1
(21-3)Plain City Jonathan Alder 30 (13-10)Carroll Bloom Carroll 21
(16-6)Caledonia River Valley 61 (18-5)Granville 57
District Final: (22-3)Plain City Jonathan Alder 66 (17-6)Caledonia River Valley 42
@Mason #3
(19-4)Tipp City Tippecanoe 56 (14-10)Greenville 37
(17-7)St.Bernard Roger Bacon 52 (17-7)Cleves Taylor 22
District Final: (18-7)St.Bernard Roger Bacon 63 (20-4)Tipp City Tippecanoe 54
@Mason #2
(19-5)Dayton Carroll 40 (15-8)Hamilton Badin 22
(11-9)Trotwood Madison 51 (19-5)Eaton 38
District Final: (20-5)Dayton Carroll 57 (12-9)Trotwood Madison 25
@Mason #1
(19-4)Cincinnati Indian Hill 66 (14-5)Cincinnati Hughes 49
(20-3)Germantown Valley View 44 (16-8)Dayton Chaminade-Julienne 36
District Final: (21-3)Germantown Valley View 51 (20-4)Cincinnati Indian Hill 49
Looking for record corrections
Last edited: