2020 Division VI Schedules

EagleFan

Fan of Eagle
DIVISION VI​

REGION 21​

Sullivan Black River
08/28 A Wellington L 7-17
09/04 A Oberlin Firelands L 3-26
09/11 A LaGrange Keystone L 3-34
09/18 H Oberlin W 49-8
09/25 H Sheffield Brookside W 42-13
10/02 H Lorain Clearview W 40-14
10/10 A Columbia Station Columbia L 7-47 (playoffs)
10/16 H Galion Northmor W 27-7
10/23 H Lodi Cloverleaf L 14-20 OT
10/30 A West Salem Northwestern W 28-25
Brookfield
08/29 H Youngstown Liberty W 35-12
09/04 A Leavittsburg LaBrae W 35-7
09/11 H Garrettsville Garfield L 7-46
09/18 A Newton Falls W 23-15
10/02 H Campbell Memorial W 35-0
10/10 H Oberlin W 57-22 (playoffs)
10/17 H Leavittsburg LaBrae L 54-55 (playoffs)
10/23 A Warren Champion W 28-0
10/30 A Girard L 21-27 OT
11/06 H Columbiana Crestview L 12-44
Middlefield Cardinal
08/28 A Berkshire L 21-27 OT
09/04 H Independence L 6-36
09/11 A Kirtland L 0-55
09/17 H Beachwood L 17-28
09/25 A Grand Valley W 56-13
10/02 A Brooklyn W 33-14
10/10 A Leavittsburg LaBrae L 14-48 (playoffs)
10/16 H Conneaut L 25-42
10/24 H Mineral Ridge L 22-51
10/30 H Berkshire L 0-19
Canton Central Catholic
08/28 H New Philadelphia L 7-40
09/04 A Massillon Perry L 0-28
09/11 H Pataskala Licking Heights W 28-21
09/18 A Massillon Jackson L 3-35
09/25 H Louisville L 20-34
10/02 H Louisville St. Thomas Aquinas L 10-26
10/10 H Zoarville Tuscarawas Valley W 49-7 (playoffs)
10/17 A Hanoverton United Local W 24-14 (playoffs)
10/24 A Creston Norwayne L 22-51 (playoffs)
Columbia Station Columbia
08/28 H Oberlin Firelands L 0-9
09/04 H LaGrange Keystone L 28-53
09/12 A Oberlin W 43-6
09/18 H Wellington W 30-12
09/25 A Lorain Clearview W 22-0
10/02 A Sheffield Brookside W 31-0
10/10 H Sullivan Black River W 47-7 (playoffs)
10/17 A Mogadore L 7-28 (playoffs)
10/23 H Genoa Area W 14-7
10/30 H Apple Creek Waynedale W 33-7
Columbiana
08/29 H Hanoverton United Local L 20-31
09/04 A East Palestine W 34-0
09/11 H Youngstown Valley Christian W 16-6
09/18 A Salineville Southern L 14-33
09/25 H Wellsville L 0-3
10/02 A Lisbon David Anderson W 34-21
10/10 A Berlin Center Western Reserve L 14-37 (playoffs)
10/23 A Cortland Lakeview W 16-10
10/30 H North Jackson Jackson-Milton L 13-38
East Canton
08/29 A Sugarcreek Garaway L 0-35
09/04 H Newcomerstown W 20-14
09/11 A Strasburg-Franklin L 6-28
09/19 A New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic L 14-41
09/25 H Lore City Buckeye Trail W 28-22
10/02 A Malvern L 8-27
10/10 A Smithville L 6-12 (playoffs)
Jeromesville Hillsdale
08/28 H Creston Norwayne L 20-54
09/04 A Doylestown Chippewa W 48-27
09/11 H Dalton L 20-33
09/18 A Smithville W 31-7
09/24 H Apple Creek Waynedale W 25-17
10/02 A West Salem Northwestern L 15-22
10/10 H Campbell Memorial W 51-0 (playoffs)
10/17 A Andover Pymatuning Valley L 8-18 (playoffs)
Leavittsburg LaBrae
08/29 A Campbell Memorial W 42-21
09/04 H Brookfield L 7-35
09/11 A Columbiana Crestview L 7-42
09/18 H Warren Champion W 27-13
09/25 H Youngstown Liberty W 54-20
10/02 A Conneaut W 38-6
10/10 H Middlefield Cardinal W 48-14 (playoffs)
10/17 A Brookfield W 55-54 (playoffs)
10/24 A Wickliffe L 16-21 (playoffs)
10/30 H Berlin Center Western Reserve L 27-30
Campbell Memorial
08/29 H Leavittsburg LaBrae L 21-42
09/04 A Columbiana Crestview L 0-59
09/11 H Newton Falls W 20-7
09/18 A Youngstown Liberty W 14-12
09/25 H Toronto L 13-26
10/02 A Brookfield L 0-35
10/10 A Jeromesville Hillsdale L 0-51 (playoffs)
Mineral Ridge
08/29 H New Middletown Springfield L 7-45
09/04 A Sebring McKinley W 53-14
09/11 H Berlin Center Western Reserve L 6-22
09/18 A McDonald L 14-35
09/25 A North Jackson Jackson-Milton W 45-0
10/02 H Lowellville W 48-8
10/10 H Wellington W 40-8 (playoffs)
10/17 A Creston Norwayne L 14-55 (playoffs)
10/24 A Middlefield Cardinal W 51-22
10/30 A Lisbon David Anderson W 34-0
Mogadore
08/29 H Hunting Valley University School W 46-13
09/04 H Wooster Triway W 52-28
09/18 H Ravenna Southeast W 29-7
09/25 H Garrettsville Garfield L 21-28
10/02 H Rootstown W 28-7
10/17 H Columbia Station Columbia W 28-7 (playoffs)
10/24 H Andover Pymatuning Valley W 32-14 (playoffs)
10/31 A New Middletown Springfield L 0-21 (playoffs)
Newton Falls
09/04 A Youngstown Liberty L 14-25
09/11 A Campbell Memorial L 7-20
09/18 H Brookfield L 15-23
10/10 A Louisville St. Thomas Aquinas L 0-48 (playoffs)
10/16 H Sebring McKinley W 38-20
10/23 A North Jackson Jackson-Milton L 20-22
10/30 A Atwater Waterloo L 12-35
Creston Norwayne
08/28 A Jeromesville Hillsdale W 54-20
09/04 H West Salem Northwestern W 50-7
09/11 A Rittman W 47-0
09/18 A Apple Creek Waynedale W 35-0
09/25 H Doylestown Chippewa W 62-7
10/02 H Dalton W 21-7
10/17 H Mineral Ridge W 55-14 (playoffs)
10/24 H Canton Central Catholic W 51-22 (playoffs)
10/31 A Wickliffe W 20-13 (playoffs)
11/07 A New Middletown Springfield L 48-52 (playoffs)
Oberlin
09/05 H Lorain Clearview L 12-42
09/12 H Columbia Station Columbia L 6-43
09/18 A Sullivan Black River L 8-49
09/25 H Wellington L 26-53
10/02 A Oberlin Firelands L 0-51
10/10 A Brookfield L 22-57 (playoffs)
10/16 A Sheffield Brookside L 26-42
Andover Pymatuning Valley
08/29 H Windham W 32-0
09/04 A Ashtabula St. John W 66-0
09/11 H Southington Chalker W 56-0
09/18 A Fairport Harding W 42-7
09/25 H Vienna Mathews W 48-0
10/02 H Fairport Harding W 38-7
10/17 H Jeromesville Hillsdale W 18-8 (playoffs)
10/24 A Mogadore L 14-32 (playoffs)
10/30 A Ashtabula Edgewood W 38-27
Rittman
08/28 A West Salem Northwestern L 7-27
09/04 A Apple Creek Waynedale L 0-28
09/11 H Creston Norwayne L 0-47
09/18 A Doylestown Chippewa L 14-17
09/25 H Dalton L 13-28
10/02 H Smithville W 10-6
10/10 A Garfield Heights Trinity L 7-25 (playoffs)
10/16 H Akron Springfield W 52-34
Louisville St. Thomas Aquinas
08/29 H Canton South L 0-20
09/05 A Warren John F. Kennedy L 7-37
09/18 A Rootstown W 21-0
09/25 A Ravenna Southeast W 9-7
10/02 A Canton Central Catholic W 26-10
10/10 H Newton Falls W 48-0 (playoffs)
10/17 A Garfield Heights Trinity W 42-26 (playoffs)
10/24 A New Middletown Springfield L 8-44 (playoffs)
Smithville
08/29 H Doylestown Chippewa W 29-15
09/04 A Dalton L 8-35
09/11 H Apple Creek Waynedale W 35-7
09/18 H Jeromesville Hillsdale L 7-31
09/25 A West Salem Northwestern L 7-40
10/02 A Rittman L 6-10
10/10 H East Canton W 12-6 (playoffs)
10/17 A Wickliffe L 0-41 (playoffs)
New Middletown Springfield
08/29 A Mineral Ridge W 45-7
09/04 A Berlin Center Western Reserve W 31-0
09/11 H McDonald W 49-13
09/18 H Lowellville W 62-18
09/25 H Atwater Waterloo W 56-6
10/02 A North Jackson Jackson-Milton W 44-8
10/17 H Berlin Center Western Reserve W 35-7 (playoffs)
10/24 H Louisville St. Thomas Aquinas W 44-8 (playoffs)
10/31 H Mogadore W 21-0 (playoffs)
11/07 H Creston Norwayne W 52-48 (playoffs)
11/14 N Beverly Fort Frye W 16-13 (playoffs)
11/22 N Coldwater L 35-38 (playoffs)
Garfield Heights Trinity
08/28 H Brooklyn W 25-14
09/04 A Wickliffe L 7-48
09/11 A Gates Mills Gilmour W 42-34
09/18 A Cuyahoga Heights W 35-3
09/25 A Mantua Crestwood W 41-21
10/02 A Independence L 0-31
10/10 H Rittman W 25-7 (playoffs)
10/17 H Louisville St. Thomas Aquinas L 26-42 (playoffs)
Zoarville Tuscarawas Valley
08/28 H Malvern L 0-15
09/04 A West Lafayette Ridgewood L 12-42
09/11 H Uhrichsville Claymont W 14-13
09/18 H Sugarcreek Garaway L 21-48
09/25 A Gnadenhutten Indian Valley L 13-42
10/02 A Magnolia Sandy Valley L 13-55
10/10 A Canton Central Catholic L 7-49 (playoffs)
10/16 A Massillon Tuslaw L 42-48
10/23 H Strasburg-Franklin W 41-12
10/30 H Navarre Fairless L 7-40
Hanoverton United Local
08/29 A Columbiana W 31-20
09/04 A Lisbon David Anderson W 47-13
09/11 H Wellsville W 49-21
09/18 H Youngstown Valley Christian W 21-0
09/25 A Salineville Southern L 21-34
10/02 H Leetonia W 41-8
10/17 H Canton Central Catholic L 14-24 (playoffs)
10/23 A East Palestine W 62-7
10/30 A Minerva L 14-21
11/06 H Salem W 45-35
Wellington
08/28 H Sullivan Black River W 17-7
09/04 A Sheffield Brookside L 26-28
09/11 H Lorain Clearview L 20-26 OT
09/18 A Columbia Station Columbia L 12-30
09/25 A Oberlin W 53-26
10/02 H LaGrange Keystone L 12-42
10/10 A Mineral Ridge L 8-40 (playoffs)
10/16 H Vermilion W 35-21
10/23 A Milan Edison L 7-34
Berlin Center Western Reserve
08/28 A Atwater Waterloo W 36-8
09/04 H New Middletown Springfield L 0-31
09/11 A Mineral Ridge W 22-6
09/18 H North Jackson Jackson-Milton L 38-46
09/25 H McDonald L 16-23
10/02 A Sebring McKinley W 39-18
10/10 H Columbiana W 37-14 (playoffs)
10/17 A New Middletown Springfield L 7-35 (playoffs)
10/23 H Lowellville W 46-29
10/30 A Leavittsburg LaBrae W 30-27
Wickliffe
08/28 A Rocky River Lutheran West W 41-0
09/04 H Garfield Heights Trinity W 48-7
09/11 H Cuyahoga Heights W 45-13
09/17 H Pepper Pike Orange W 48-12
09/25 A Independence W 41-2
10/02 H Cleveland Heights Lutheran East W 54-14
10/17 H Smithville W 41-0 (playoffs)
10/24 H Leavittsburg LaBrae W 21-16 (playoffs)
10/31 H Creston Norwayne L 13-20 (playoffs)

REGION 22​

Archbold
08/28 H Bryan W 37-8
09/04 A Liberty Center W 42-35
09/11 H Delta W 35-0
09/18 A Metamora Evergreen W 44-0
09/25 A Swanton W 45-7
10/02 H Wauseon W 36-35
10/17 H Gibsonburg W 42-0 (playoffs)
10/24 H Carey W 35-28 (playoffs)
10/31 H Columbus Grove L 20-34 (playoffs)
Bluffton
08/28 H Columbus Grove L 7-41
09/04 H Harrod Allen East L 22-46
09/11 A Ada W 48-46
09/25 H Delphos Jefferson W 62-56
10/02 A Paulding W 27-24
10/10 A Mount Blanchard Riverdale W 55-27 (playoffs)
10/17 A Sherwood Fairview L 6-67 (playoffs)
10/30 A Rawson Cory-Rawson W 50-14
Oregon Cardinal Stritch
08/28 A Fremont St. Joseph Central Catholic W 21-13
09/04 H Montpelier W 28-14
09/12 H Edon L 34-36
09/18 A Ottawa Hills L 14-32
09/25 A West Unity Hilltop W 21-0
10/02 A Northwood L 0-43
10/10 A Ottawa Hills L 13-32 (playoffs)
10/16 A Swanton L 13-27
Carey
08/28 A North Robinson Colonel Crawford L 7-16
09/04 A Sycamore Mohawk W 20-12
09/11 H Bucyrus W 69-0
09/18 H Upper Sandusky W 64-0
09/25 H Attica Seneca East W 49-0
10/02 A Bucyrus Wynford W 31-23
10/10 H Montpelier W 63-0 (playoffs)
10/17 H Ashland Crestview W 42-14 (playoffs)
10/24 A Archbold L 28-35 (playoffs)
10/30 A Defiance Tinora W 48-7
North Robinson Colonel Crawford
08/28 H Carey W 16-7
09/04 A Upper Sandusky W 54-19
09/11 A Bucyrus Wynford W 36-35
09/18 H Sycamore Mohawk W 20-14
09/25 H New Washington Buckeye Central W 55-8
10/02 A Bucyrus W 70-0
10/17 H Attica Seneca East W 44-6 (playoffs)
10/24 H Liberty Center W 34-28 OT (playoffs)
10/31 H Sherwood Fairview L 34-35 (playoffs)
Columbus Grove
08/28 A Bluffton W 41-7
09/04 H Ada W 54-18
09/11 A Harrod Allen East W 30-21
09/18 H Delphos Jefferson W 45-6
09/25 A Convoy Crestview W 38-31
10/02 H Harrod Allen East W 27-24
10/17 H Ottawa Hills W 59-0 (playoffs)
10/24 H Defiance Tinora W 41-35 (playoffs)
10/31 A Archbold W 34-20 (playoffs)
11/07 A Sherwood Fairview W 42-21 (playoffs)
11/14 N Coldwater L 27-41 (playoffs)
Ashland Crestview
08/29 H Ashland Mapleton W 48-14
09/05 A Norwalk St. Paul L 10-48
09/11 H Collins Western Reserve W 35-13
09/18 A New London W 62-14
09/25 H Greenwich South Central W 55-7
10/02 A Plymouth W 33-12
10/10 H Metamora Evergreen W 49-0 (playoffs)
10/17 A Carey L 14-42 (playoffs)
10/24 A Marion Elgin W 56-8
10/30 A Millbury Lake L 14-35
11/06 H Johnstown-Monroe W 42-24
Delta
08/28 A Metamora Evergreen W 35-7
09/04 H Bryan L 3-14
09/11 A Archbold L 0-35
09/18 H Swanton W 44-0
09/25 A Wauseon L 0-35
10/02 H Hamler Patrick Henry W 7-0
10/10 A Attica Seneca East L 28-32 (playoffs)
10/16 H Metamora Evergreen W 28-6
Metamora Evergreen
08/28 H Delta L 7-35
09/04 A Hamler Patrick Henry L 7-51
09/11 A Wauseon L 0-48
09/18 H Archbold L 0-44
09/25 H Bryan L 0-35
10/02 A Liberty Center L 21-48
10/10 A Ashland Crestview L 0-49 (playoffs)
10/16 A Delta L 6-28
10/23 H Swanton W 34-14
10/30 H Montpelier W 42-6
Sherwood Fairview
08/28 H Haviland Wayne Trace W 47-0
09/04 A Hicksville W 50-7
09/11 H Defiance Ayersville W 63-15
09/18 A Woodburn Woodlan (IN) W 69-0
09/25 A Antwerp W 56-6
10/02 H Edgerton W 44-6
10/17 H Bluffton W 67-6 (playoffs)
10/24 H Northwood W 38-36 (playoffs)
10/31 A North Robinson Colonel Crawford W 35-34 (playoffs)
11/07 H Columbus Grove L 21-42 (playoffs)
Gibsonburg
08/28 A Northwood L 22-42
09/07 A Bascom Hopewell-Loudon L 13-27
09/11 H Tiffin Calvert L 28-31 OT
09/18 A Castalia Margaretta W 54-7
09/25 H Fremont St. Joseph Central Catholic W 48-0
10/02 H Kansas Lakota W 41-34
10/10 H Haviland Wayne Trace W 38-30 (playoffs)
10/17 A Archbold L 0-42 (playoffs)
10/23 A Ottawa Hills W 41-0
10/30 A Elmore Woodmore L 13-21
Hicksville
08/28 A Edgerton W 22-14
09/04 H Sherwood Fairview L 7-50
09/11 H Defiance Tinora L 0-41
09/18 H Haviland Wayne Trace W 48-22
09/25 A Defiance Ayersville L 31-38
10/02 A Delphos Jefferson W 47-20
10/10 H Elmore Woodmore W 28-16 (playoffs)
10/17 A Defiance Tinora L 13-34 (playoffs)
10/23 A Edon L 36-56
10/30 A Antwerp W 33-20
Liberty Center
08/28 A Wauseon L 16-30
09/04 H Archbold L 35-42
09/11 H Swanton W 46-17
09/18 A Bryan W 36-18
09/25 A Hamler Patrick Henry W 35-21
10/02 H Metamora Evergreen W 48-21
10/10 H New London W 69-6 (playoffs)
10/17 H Collins Western Reserve W 42-18 (playoffs)
10/24 A North Robinson Colonel Crawford L 28-34 OT (playoffs)
10/30 A Harrod Allen East W 20-17
Castalia Margaretta
08/28 A Ottawa Hills L 36-40
09/04 A Kansas Lakota L 6-33
09/12 H Bascom Hopewell-Loudon L 21-42
09/18 H Gibsonburg L 7-54
09/25 H Tiffin Calvert L 12-35
10/02 A Fremont St. Joseph Central Catholic W 43-29
10/10 A Collins Western Reserve L 7-41 (playoffs)
10/16 H Willard W 27-14
10/23 A Elmore Woodmore L 34-46
10/30 H Attica Seneca East L 27-33
Montpelier
09/04 A Oregon Cardinal Stritch L 14-28
09/11 A Northwood L 0-44
09/18 H Edon L 20-46
09/25 H Ottawa Hills L 8-34
10/02 H West Unity Hilltop W 27-8
10/10 A Carey L 0-63 (playoffs)
10/16 A Defiance Ayersville L 0-41
10/30 A Metamora Evergreen L 6-42
New London
08/28 A Plymouth L 6-26
09/04 A Monroeville L 12-42
09/11 H Norwalk St. Paul L 0-51
09/18 H Ashland Crestview L 14-62
09/25 A Collins Western Reserve L 12-46
10/02 H Ashland Mapleton L 26-65
10/10 A Liberty Center L 6-69 (playoffs)
10/16 H Strasburg-Franklin W 39-14
10/24 H Bucyrus W 41-13
10/30 A Greenwich South Central L 13-41
11/06 H Vermilion L 13-49
Northwood
08/28 H Gibsonburg W 42-22
09/04 H Ottawa Hills W 43-14
09/11 H Montpelier W 44-0
09/18 A West Unity Hilltop W 52-0
09/25 A Edon W 62-20
10/02 H Oregon Cardinal Stritch W 43-0
10/17 H Van Buren W 43-10 (playoffs)
10/24 A Sherwood Fairview L 36-38 (playoffs)
Ottawa Hills
08/28 H Castalia Margaretta W 40-36
09/04 A Northwood L 14-43
09/11 A West Unity Hilltop W 27-0
09/18 H Oregon Cardinal Stritch W 32-14
09/25 A Montpelier W 34-8
10/02 H Edon L 37-42
10/10 H Oregon Cardinal Stritch W 32-13 (playoffs)
10/17 A Columbus Grove L 0-59 (playoffs)
10/23 H Gibsonburg L 0-41
Paulding
08/28 A Delphos Jefferson W 50-48 OT
09/04 H Convoy Crestview L 14-38
09/11 H Spencerville L 20-26
09/18 A Harrod Allen East L 14-50
09/25 H Edgerton L 0-49
10/02 H Bluffton L 24-27
10/10 A Van Buren L 0-16 (playoffs)
10/16 A Dola Hardin Northern W 31-21
10/23 A Haviland Wayne Trace L 14-22
10/30 H Edon W 56-50 2OT
Mount Blanchard Riverdale
08/28 A Leipsic L 6-34
09/04 H Vanlue W 58-8
09/11 A North Baltimore W 21-14
09/18 H Van Buren W 14-10
09/25 A Arcadia L 15-43
10/02 H Rawson Cory-Rawson W 47-8
10/10 H Bluffton L 27-55 (playoffs)
10/16 A Kansas Lakota L 0-40
Attica Seneca East
08/28 A New Washington Buckeye Central W 35-16
09/04 A Bucyrus W 42-0
09/11 H Sycamore Mohawk L 14-43
09/18 H Bucyrus Wynford L 7-40
09/25 A Carey L 0-49
10/02 H Upper Sandusky W 41-7
10/10 H Delta W 32-28 (playoffs)
10/17 A North Robinson Colonel Crawford L 6-44 (playoffs)
10/24 A Galion Northmor W 27-6
10/30 A Castalia Margaretta W 33-27
Defiance Tinora
09/04 A Edgerton W 24-0
09/11 A Hicksville W 41-0
09/18 H Antwerp W 54-0
09/25 A Haviland Wayne Trace W 41-20
10/02 H Defiance Ayersville W 39-21
10/17 H Hicksville W 34-13 (playoffs)
10/24 A Columbus Grove L 35-41 (playoffs)
10/30 H Carey L 7-48
11/06 A Millbury Lake W 29-25
Van Buren
08/28 H Lima Central Catholic L 7-46
09/04 H Arcadia W 33-14
09/11 A Rawson Cory-Rawson W 52-9
09/18 A Mount Blanchard Riverdale L 10-14
09/25 H North Baltimore W 56-13
10/02 A Vanlue W 40-20
10/10 H Paulding W 16-0 (playoffs)
10/17 A Northwood L 10-43 (playoffs)
10/23 A Hamler Patrick Henry W 18-15
10/30 H Kansas Lakota W 31-0
Haviland Wayne Trace
08/28 A Sherwood Fairview L 0-47
09/04 H Defiance Ayersville W 16-12
09/11 A Troy Christian W 41-7
09/18 A Hicksville L 22-48
09/25 H Defiance Tinora L 20-41
10/02 H Antwerp W 52-32
10/10 A Gibsonburg L 30-38 (playoffs)
10/16 H Maumee W 55-6
10/23 H Paulding W 22-14
10/30 H Edgerton L 32-56
Collins Western Reserve
08/28 H Monroeville L 21-28
09/04 A Ashland Mapleton W 36-34 OT
09/11 A Ashland Crestview L 13-35
09/19 A Norwalk St. Paul W 20-19
09/25 H New London W 46-12
10/02 H Greenwich South Central W 30-0
10/10 H Castalia Margaretta W 41-7 (playoffs)
10/17 A Liberty Center L 18-42 (playoffs)
10/24 H Plymouth W 29-20
Elmore Woodmore
08/28 A Tontogany Otsego L 13-42
09/04 H Genoa Area L 3-6
09/11 H Pemberville Eastwood L 7-45
09/18 A Fostoria W 43-36
09/25 A Bloomdale Elmwood L 7-48
10/01 H Rossford L 14-35
10/10 A Hicksville L 16-28 (playoffs)
10/16 A Millbury Lake L 0-37
10/23 H Castalia Margaretta W 46-34
10/30 H Gibsonburg W 21-13
 
Last edited:
 
REGION 23​

Columbus Africentric
09/18 A Columbus Mifflin W 20-8
09/24 A Columbus Briggs W 18-12
10/03 H Columbus Eastmoor Academy L 6-26
10/10 H KIPP Columbus W 36-14 (playoffs)
10/17 H Lore City Buckeye Trail W 28-22 OT (playoffs)
10/24 A Beverly Fort Frye L 12-51 (playoffs)
Barnesville
08/27 A Rayland Buckeye Local W 35-0
09/04 H East Liverpool Beaver Local L 15-36
09/11 H Richmond Edison W 38-10
09/18 H Sarahsville Shenandoah W 22-8
09/25 A Hannibal River L 0-27
10/02 H Belmont Union Local W 24-21
10/17 H Marion Elgin W 63-20 (playoffs)
10/24 H Lucasville Valley W 40-14 (playoffs)
10/31 A Beverly Fort Frye L 0-34 (playoffs)
Belpre
08/28 H Sarahsville Shenandoah L 7-48
09/04 H Racine Southern W 27-6
09/11 A Glouster Trimble L 0-41
09/18 A Crown City South Gallia W 26-14
09/25 H Reedsville Eastern L 7-34
10/02 A Waterford L 7-42
10/09 A Albany Alexander W 19-14
10/17 A Beverly Fort Frye L 0-54 (playoffs)
Lore City Buckeye Trail
08/29 A Gnadenhutten Indian Valley L 14-49
09/05 A New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic W 22-7
09/11 H Malvern L 8-24
09/18 H Strasburg-Franklin W 50-14
09/25 A East Canton L 22-28
10/17 A Columbus Africentric L 22-28 OT (playoffs)
10/23 H Sarahsville Shenandoah W 36-22
10/30 H Caldwell L 14-42
Centerburg
08/28 A Danville W 41-0
09/04 A Mantua Crestwood W 35-21
09/11 H Howard East Knox W 35-28 2OT
09/18 A Marengo Highland W 34-28
09/25 H Cardington-Lincoln W 35-6
10/02 H Fredericktown W 48-9
10/17 H Loudonville L 41-42 (playoffs)
Crooksville
08/28 H Zanesville Maysville L 0-20
09/04 A Byesville Meadowbrook L 0-51
09/11 A Coshocton L 21-49
09/18 H Zanesville West Muskingum W 47-6
09/25 A New Lexington L 0-28
10/02 H McConnelsville Morgan W 20-14
10/10 A Ironton Rock Hill L 10-26 (playoffs)
10/16 A Hebron Lakewood L 7-42
Coal Grove Dawson-Bryant
08/28 H Ironton Rock Hill W 20-6
09/04 A Proctorville Fairland L 21-27
09/11 A Ironton L 0-71
09/25 H Portsmouth W 66-63
10/02 A Chesapeake W 42-35
10/10 H Grandview Heights W 57-6 (playoffs)
10/17 A Sarahsville Shenandoah W 41-38 (playoffs)
10/24 H Loudonville W 35-28 (playoffs)
10/31 A Proctorville Fairland L 12-27 (playoffs)
Marion Elgin
08/28 H Lima Perry L 8-24
09/04 H McGuffey Upper Scioto Valley W 60-18
09/11 A De Graff Riverside L 32-34
09/18 A Mount Victory Ridgemont W 44-28
09/25 H Morral Ridgedale W 52-21
10/02 A Crestline W 55-41
10/10 H Fredericktown W 52-42 (playoffs)
10/17 A Barnesville L 20-63 (playoffs)
10/24 H Ashland Crestview L 8-56
10/30 H Cardington-Lincoln W 32-24
Proctorville Fairland
08/28 H Chesapeake W 28-13
09/04 H Coal Grove Dawson-Bryant W 27-21
09/11 A Portsmouth W 34-6
09/18 H South Point W 47-7
09/25 A Gallipolis Gallia Academy L 43-47
10/02 A Ironton Rock Hill W 42-6
10/17 H Ironton Rock Hill W 41-7 (playoffs)
10/24 H Nelsonville-York W 30-28 (playoffs)
10/31 H Coal Grove Dawson-Bryant W 27-12 (playoffs)
11/07 A Beverly Fort Frye L 7-47 (playoffs)
Beverly Fort Frye
08/28 H Waterford W 22-6
09/04 A Vincent Warren W 27-20
09/11 A Caldwell W 26-0
09/18 H Williamstown (WV) W 49-7
09/25 A Wellston W 28-6
10/02 A Wheeling Central Catholic (WV) W 33-0
10/17 H Belpre W 54-0 (playoffs)
10/24 H Columbus Africentric W 51-12 (playoffs)
10/31 H Barnesville W 34-0 (playoffs)
11/07 H Proctorville Fairland W 47-7 (playoffs)
11/14 N New Middletown Springfield L 13-16 (playoffs)
Fredericktown
08/29 H Howard East Knox L 7-34
09/04 A Marengo Highland L 0-28
09/11 A Danville L 13-22
09/18 H Mount Gilead W 28-22
09/25 H Galion Northmor L 13-34
10/02 A Centerburg L 9-48
10/10 A Marion Elgin L 42-52 (playoffs)
10/16 A Utica W 55-27
10/24 H Greenwich South Central L 12-33
10/30 H Johnstown Northridge W 42-19
Grandview Heights
08/28 A Galion Northmor L 0-34
09/04 H Whitehall-Yearling L 14-22
09/11 H Canal Winchester Harvest Preparatory L 13-64
09/18 A Baltimore Liberty Union L 6-77
09/25 A Delaware Buckeye Valley L 7-50
10/02 H Gahanna Columbus Academy L 0-49
10/10 A Coal Grove Dawson-Bryant L 6-57 (playoffs)
10/16 A Bexley L 0-27
10/24 H Lancaster Fisher Catholic L 23-24
Loudonville
08/27 H Wooster Triway L 21-28 OT
09/04 A Navarre Fairless L 13-35
09/11 H Massillon Tuslaw W 28-6
09/18 A Orrville L 14-27
09/25 A Cuyahoga Falls Cuyahoga Valley Christian Academy L 23-56
10/02 H Canal Fulton Northwest L 20-41
10/10 A Galion Northmor W 35-14 (playoffs)
10/17 A Centerburg W 42-41 (playoffs)
10/24 A Coal Grove Dawson-Bryant L 28-35 (playoffs)
Mount Gilead
09/11 H Marengo Highland L 6-40
09/18 A Fredericktown L 22-28
09/25 A Howard East Knox L 7-56
10/02 H Cardington-Lincoln L 6-28
Nelsonville-York
08/29 H Glouster Trimble L 28-34
09/04 A Wellston L 12-24
09/11 H Pomeroy Meigs W 42-16
09/18 A McArthur Vinton County W 17-14 2OT
09/25 A Bidwell River Valley W 51-7
10/02 H The Plains Athens W 36-6
10/17 H Willow Wood Symmes Valley W 41-6 (playoffs)
10/24 A Proctorville Fairland L 28-30 (playoffs)
Newcomerstown
08/29 A Uhrichsville Claymont W 28-14
09/04 A East Canton L 14-20
09/11 H New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic L 6-20
09/18 A Malvern L 28-39
09/25 H Strasburg-Franklin L 10-28
10/16 H Rayland Buckeye Local L 0-28
10/23 A Warsaw River View L 16-44
10/30 H Danville L 0-33
Galion Northmor
08/28 H Grandview Heights W 34-0
09/04 A Howard East Knox L 0-13
09/11 H Cardington-Lincoln L 12-20
09/18 H Danville L 12-14
09/25 A Fredericktown W 34-13
10/02 A Marengo Highland L 6-30
10/10 H Loudonville L 14-35 (playoffs)
10/16 A Sullivan Black River L 7-27
10/24 H Attica Seneca East L 6-27
10/30 A Plymouth L 23-28
Johnstown Northridge
08/28 A Hebron Lakewood L 20-34
09/04 H Heath L 7-55
09/11 A Utica W 20-15
09/19 A Newark Catholic L 0-35
09/25 A Sarahsville Shenandoah L 19-44
10/02 H Johnstown-Monroe L 7-35
10/10 A Lucasville Valley L 13-34 (playoffs)
10/16 H KIPP Columbus W 43-20
10/23 A Cardington-Lincoln L 13-54
10/30 A Fredericktown L 19-42
Ironton Rock Hill
08/28 A Coal Grove Dawson-Bryant L 6-20
09/04 H Chesapeake W 14-10
09/11 A Gallipolis Gallia Academy L 6-47
09/18 H Ironton L 0-41
09/25 A South Point W 34-28
10/02 H Proctorville Fairland L 6-42
10/10 H Crooksville W 26-10 (playoffs)
10/17 A Proctorville Fairland L 7-41 (playoffs)
Sarahsville Shenandoah
08/28 A Belpre W 48-7
09/04 H Caldwell W 14-6
09/11 H Cambridge L 8-35
09/18 A Barnesville L 8-22
09/25 H Johnstown Northridge W 44-19
10/02 A Rayland Buckeye Local W 16-8 OT
10/17 H Coal Grove Dawson-Bryant L 38-41 (playoffs)
10/23 A Lore City Buckeye Trail L 22-36
Chillicothe Southeastern
08/29 H Williamsport Westfall L 0-20
09/04 A Chillicothe Huntington W 44-28
09/11 H Piketon L 16-46
09/18 A Chillicothe Zane Trace L 22-36
09/25 A Chillicothe Unioto L 6-36
10/02 H Bainbridge Paint Valley L 0-40
10/10 A Willow Wood Symmes Valley L 14-36 (playoffs)
10/16 H Albany Alexander L 22-34
Willow Wood Symmes Valley
08/28 H Crown City South Gallia W 44-6
09/04 A Franklin Furnace Green W 51-0
09/11 H Beaver Eastern L 22-50
09/18 A Portsmouth Sciotoville Community (East) W 34-6
09/25 A Portsmouth Notre Dame W 24-16 OT
10/02 H McDermott Northwest L 8-10
10/10 H Chillicothe Southeastern W 36-14 (playoffs)
10/17 A Nelsonville-York L 6-41 (playoffs)
Lucasville Valley
08/28 H McDermott Northwest W 28-6
09/04 A Oak Hill L 28-42
09/11 H Waverly L 10-56
09/18 A West Portsmouth Portsmouth West L 14-28
09/25 A Wheelersburg L 14-63
10/02 H Minford W 15-14
10/10 H Johnstown Northridge W 34-13 (playoffs)
10/17 A Worthington Christian W 27-21 (playoffs)
10/24 A Barnesville L 14-40 (playoffs)
Worthington Christian
08/28 A Grove City Christian W 42-8
09/04 H Corning Miller W 31-0
09/10 H Lancaster Fisher Catholic W 38-17
09/18 A Miamisburg Dayton Christian W 40-14
09/25 H Lancaster Fairfield Christian W 31-0
10/02 A Sugar Grove Berne Union L 21-28
10/17 H Lucasville Valley L 21-27 (playoffs)
10/24 H South Charleston Southeastern W 21-20
11/05 H Zanesville Bishop Rosecrans W 44-12
KIPP Columbus
09/26 A Columbus Linden McKinley L 8-14
10/02 A Lima Perry L 8-50
10/10 A Columbus Africentric L 14-36 (playoffs)
10/16 A Johnstown Northridge L 20-43
10/24 H Bexley L 20-21
10/30 A Utica W 24-12

REGION 24​

Frankfort Adena
08/28 A Bainbridge Paint Valley W 50-28
09/04 A Chillicothe Unioto W 34-6
09/11 H Williamsport Westfall W 43-0
09/18 H Piketon W 64-30
09/25 A Chillicothe Huntington W 51-8
10/02 H Chillicothe Zane Trace W 46-0
10/17 H Rockford Parkway W 37-0 (playoffs)
10/24 H Minster W 28-0 (playoffs)
10/31 A Mechanicsburg L 14-42 (playoffs)
Harrod Allen East
08/28 H Ada W 41-14
09/04 A Bluffton W 46-22
09/11 H Columbus Grove L 21-30
09/18 H Paulding W 50-14
09/25 A Spencerville W 17-0
10/02 A Columbus Grove L 24-27
10/17 H Minster L 6-14 (playoffs)
10/23 H Bellefontaine Benjamin Logan W 43-6
10/30 H Liberty Center L 17-20
Anna
08/28 H Versailles L 14-34
09/04 A St. Henry L 13-44
09/11 H Rockford Parkway W 34-33
09/18 A Fort Recovery L 7-24
09/25 H New Bremen L 7-38
10/02 A Coldwater L 0-40
10/10 H Casstown Miami East W 40-7 (playoffs)
10/17 A West Jefferson L 35-36 (playoffs)
10/23 A Lewistown Indian Lake W 27-0
10/30 H Covington W 21-13
Arcanum
08/29 A New Madison Tri-Village L 19-50
09/04 H Union City Mississinawa Valley W 48-12
09/11 A Ansonia L 27-28
09/18 A New Paris National Trail W 42-25
09/25 H Bradford W 62-12
10/02 H Tipp City Bethel W 28-20
10/10 H New Lebanon Dixie W 57-39 (playoffs)
10/17 A Covington L 24-30 (playoffs)
10/24 H Springfield Northeastern L 17-49
10/29 H Lewisburg Tri-County North W 35-0
Coldwater
08/28 H St. Henry W 21-0
09/04 A Minster W 49-14
09/11 H Fort Recovery W 51-37
09/18 A New Bremen W 24-7
09/25 A Delphos St. John's W 57-13
10/02 H Anna W 40-0
10/17 H North Lewisburg Triad W 37-6 (playoffs)
10/24 H Fort Recovery W 28-26 (playoffs)
10/31 H West Jefferson W 42-7 (playoffs)
11/07 H Mechanicsburg W 35-14 (playoffs)
11/14 N Columbus Grove W 41-27 (playoffs)
11/22 N New Middletown Springfield W 38-35 (playoffs)
Covington
08/28 H Tipp City Bethel W 28-12
09/04 A Casstown Miami East W 43-14
09/11 A West Alexandria Twin Valley South W 40-0
09/17 H Fort Loramie L 7-41
09/25 A Lewisburg Tri-County North W 26-0
10/09 H Ansonia L 0-10 (playoffs)
10/17 H Arcanum W 30-24 (playoffs)
10/24 A West Jefferson L 20-55 (playoffs)
10/30 A Anna L 13-21
11/05 H Minster L 14-16
Deer Park
08/28 A Cincinnati Indian Hill L 0-42
09/04 H Cleves Taylor W 45-35
09/11 A Cincinnati Finneytown W 46-12
09/17 H Cincinnati Wyoming L 7-35
09/25 H Cincinnati Madeira L 0-44
10/02 A Cincinnati Mariemont W 25-21
10/10 H Springfield Northeastern W 31-14 (playoffs)
10/17 A Mechanicsburg L 0-34 (playoffs)
New Lebanon Dixie
08/28 H Carlisle L 7-28
09/04 H Dayton Northridge W 24-12
09/11 A Middletown Madison L 6-38
09/18 H Waynesville L 14-48
09/25 A Camden Preble Shawnee L 14-42
10/02 A West Milton Milton-Union L 15-48
10/10 A Arcanum L 39-57 (playoffs)
10/16 H West Alexandria Twin Valley South W 27-21
10/23 H Union City Mississinawa Valley W 35-0
10/30 A Eaton L 6-56
Milford Center Fairbanks
08/28 A Springfield Catholic Central W 50-6
09/04 H Springfield Northeastern W 35-20
09/11 A West Liberty-Salem W 49-48
09/18 H North Lewisburg Triad W 35-21
09/25 A Mechanicsburg L 14-62
10/02 H West Jefferson L 14-49
10/17 A Fort Recovery L 7-63 (playoffs)
Fort Recovery
08/28 H Maria Stein Marion Local L 14-23
09/04 A Rockford Parkway W 43-6
09/11 A Coldwater L 37-51
09/18 H Anna W 24-7
09/25 A Versailles L 28-49
10/02 H St. Henry L 21-22
10/17 H Milford Center Fairbanks W 63-7 (playoffs)
10/24 A Coldwater L 26-28 (playoffs)
Jamestown Greeneview
08/28 A West Liberty-Salem L 21-36
09/04 H South Charleston Southeastern W 34-0
09/11 H Cedarville W 32-7
09/18 A Springfield Catholic Central W 35-7
09/25 A London Madison-Plains W 41-14
10/02 H Springfield Greenon L 20-21
10/17 A Bainbridge Paint Valley L 7-42 (playoffs)
10/23 A Springfield Northwestern W 28-14
10/30 H Springfield Kenton Ridge L 0-16
Delphos Jefferson
08/28 H Paulding L 48-50 OT
09/04 H Spencerville L 8-41
09/11 A Convoy Crestview L 6-42
09/18 A Columbus Grove L 6-45
09/25 A Bluffton L 56-62
10/02 H Hicksville L 20-47
Mechanicsburg
08/28 A Springfield Greenon W 41-7
09/04 A West Jefferson W 37-29
09/11 H North Lewisburg Triad W 38-0
09/18 A Springfield Northeastern W 40-7
09/25 H Milford Center Fairbanks W 62-14
10/02 H West Liberty-Salem W 33-0
10/17 H Deer Park W 34-0 (playoffs)
10/24 H Bainbridge Paint Valley W 55-7 (playoffs)
10/31 H Frankfort Adena W 42-14 (playoffs)
11/07 A Coldwater L 14-35 (playoffs)
Casstown Miami East
08/28 H West Alexandria Twin Valley South W 7-6
09/04 H Covington L 14-43
09/11 A Fort Loramie L 0-47
09/18 H Lewisburg Tri-County North L 14-25
09/25 A Tipp City Bethel L 19-28
10/02 A Union City Mississinawa Valley W 14-6
10/10 A Anna L 7-40 (playoffs)
10/16 H New Paris National Trail W 35-28
Minster
08/28 A New Bremen L 0-20
09/04 H Coldwater L 14-49
09/11 A St. Henry L 7-28
09/18 H Delphos St. John's W 10-7
09/25 H Maria Stein Marion Local L 0-28
10/02 A Rockford Parkway W 62-20
10/09 A Pandora-Gilboa L 0-42
10/17 A Harrod Allen East W 14-6 (playoffs)
10/24 A Frankfort Adena L 0-28 (playoffs)
10/30 H Lima Shawnee W 27-21
11/05 A Covington W 16-14
New Paris National Trail
08/28 H Union City Mississinawa Valley W 37-0
09/04 A Bradford W 41-7
09/11 A New Madison Tri-Village L 19-34
09/18 H Arcanum L 25-42
10/09 H North Lewisburg Triad L 7-42 (playoffs)
10/16 A Casstown Miami East L 28-35
10/24 A Lewisburg Tri-County North W 21-0
10/30 H West Alexandria Twin Valley South W 33-14
Springfield Northeastern
08/28 A Cedarville W 48-7
09/04 A Milford Center Fairbanks L 20-35
09/11 H West Jefferson L 16-49
09/18 H Mechanicsburg L 7-40
09/25 A West Liberty-Salem L 40-41
10/02 H North Lewisburg Triad L 14-21
10/10 A Deer Park L 14-31 (playoffs)
10/16 A Bradford W 52-6
10/24 A Arcanum W 49-17
10/30 H Batavia Clermont Northeastern W 24-14
Bainbridge Paint Valley
08/28 H Frankfort Adena L 28-50
09/04 H Piketon W 56-19
09/11 A Chillicothe Huntington W 47-6
09/18 A Chillicothe Unioto W 55-29
09/25 H Chillicothe Zane Trace W 47-13
10/02 A Chillicothe Southeastern W 40-0
10/17 H Jamestown Greeneview W 42-7 (playoffs)
10/24 A Mechanicsburg L 7-55 (playoffs)
10/30 A Brookville L 12-42
Rockford Parkway
08/29 A Delphos St. John's L 20-29
09/04 H Fort Recovery L 6-43
09/11 A Anna L 33-34
09/18 H Versailles L 12-21
09/25 A St. Henry L 0-29
10/02 H Minster L 20-62
10/10 A St. Bernard-Elmwood Place W 36-6 (playoffs)
10/17 A Frankfort Adena L 0-37 (playoffs)
St. Bernard-Elmwood Place
08/29 H Cincinnati College Prep L 22-26
09/04 H Cincinnati Country Day W 26-0
09/12 H Cincinnati North College Hill W 14-6
09/18 A Hamilton New Miami L 8-14
09/25 A Cincinnati Miami Valley Christian Academy W 37-0
10/02 A Norwood L 30-36
10/10 H Rockford Parkway L 6-36 (playoffs)
10/16 A Williamsburg W 38-27
10/24 A Cincinnati Summit Country Day W 8-6
North Lewisburg Triad
08/28 A South Charleston Southeastern W 34-6
09/04 H West Liberty-Salem L 20-27
09/11 A Mechanicsburg L 0-38
09/18 A Milford Center Fairbanks L 21-35
09/25 H West Jefferson L 14-26
10/02 A Springfield Northeastern W 21-14
10/09 A New Paris National Trail W 42-7 (playoffs)
10/17 A Coldwater L 6-37 (playoffs)
10/24 H New Washington Buckeye Central W 37-8
10/30 H Cedarville W 41-13
West Jefferson
08/28 H London Madison-Plains W 42-0
09/04 H Mechanicsburg L 29-37
09/11 A Springfield Northeastern W 49-16
09/18 H West Liberty-Salem W 44-20
09/25 A North Lewisburg Triad W 26-14
10/02 A Milford Center Fairbanks W 49-14
10/17 H Anna W 36-35 (playoffs)
10/24 H Covington W 55-20 (playoffs)
10/31 A Coldwater L 7-42 (playoffs)
 
Last edited:
DIVISION 6 - Opted Out of Playoffs​

Bucyrus
08/28 H Bucyrus Wynford L 6-54
09/04 H Attica Seneca East L 0-42
09/11 A Carey L 0-69
09/18 A New Washington Buckeye Central L 10-54
09/25 A Sycamore Mohawk L 7-64
10/02 H North Robinson Colonel Crawford L 0-70
10/09 H Crestline W 28-27
10/16 A Upper Sandusky L 34-62
10/24 A New London L 13-41
10/30 H Morral Ridgedale W 31-6
Cincinnati Country Day
08/28 H Cincinnati Miami Valley Christian Academy W 41-0
09/04 A St. Bernard-Elmwood Place L 0-26
09/11 A Cincinnati Summit Country Day L 7-41
09/17 H Lockland L 20-47
09/25 H Hamilton New Miami L 10-35
10/03 A Cincinnati College Prep L 0-30
Miamisburg Dayton Christian
08/28 H Troy Christian L 6-42
09/04 A Cincinnati Landmark Christian club L 14-27
09/12 A Franklin Middletown Christian club L 23-30
09/18 H Worthington Christian L 14-40
09/25 A Troy Christian L 7-28
10/02 H Cincinnati Purcell Marian L 3-20
10/09 H Chillicothe Huntington W 34-31
10/17 H Cincinnati Dohn Community L 10-22
10/23 A Williamsburg L 0-14
East Palestine
08/29 A Youngstown Valley Christian L 0-39
09/04 H Columbiana L 0-34
09/11 A Salineville Southern L 6-54
09/18 H Lisbon David Anderson L 7-39
09/26 A Leetonia L 7-51
10/02 H Wellsville L 20-42
10/10 A Ashtabula St. John W 15-14
10/16 A Atwater Waterloo L 8-48
10/23 H Hanoverton United Local L 7-62
10/30 H Lowellville L 6-54
Stewart Federal Hocking
08/28 H Bridgeport L 6-15
09/04 H Paden City (WV) W 50-22
09/11 A Corning Miller L 0-39
10/02 A Ashton Hannan (WV) W 12-6
10/09 H Franklin Furnace Green L 14-40
Chillicothe Huntington
08/29 A Chillicothe Zane Trace L 0-25
09/04 H Chillicothe Southeastern L 28-44
09/11 H Bainbridge Paint Valley L 6-47
09/18 A Williamsport Westfall L 0-36
09/25 H Frankfort Adena L 8-51
10/02 A Piketon L 6-48
10/09 A Miamisburg Dayton Christian L 31-34
10/16 A Bidwell River Valley L 27-47
10/23 H South Point W 13-0
10/29 A Portsmouth Notre Dame L 21-41
Cincinnati Riverview East
09/24 H Cincinnati Clark Montessori L 8-50
10/01 H Cincinnati Dohn Community L 0-22
Cincinnati Gamble Montessori
09/18 A Cincinnati Clark Montessori L 14-22
09/26 H Cincinnati Shroder L 0-28
10/02 H Cincinnati Woodward W 34-20
10/08 H Williamsburg L 19-20
10/24 H Cincinnati Woodward W 12-8
10/29 H Cincinnati Western Hills L 2-26
11/13 H Cincinnati Western Hills L 0-20
 
Last edited:
Top