2020 Division I Schedules

EagleFan

Fan of Eagle
DIVISION I​

REGION 1​

Berea-Midpark
08/28 H Ashland L 18-19
09/04 H Avon Lake L 14-63
09/11 H Amherst Steele L 24-28
09/18 A Grafton Midview W 28-24
09/25 A Avon L 12-63
10/02 H North Ridgeville W 54-14
10/09 A Canton McKinley L 32-54 (playoffs)
10/16 H Elyria W 51-48
10/24 H Solon L 19-34
10/30 A North Royalton W 41-35
Brunswick
08/28 H Euclid L 7-14
09/04 H Medina W 28-21
09/11 A Elyria W 44-19
09/18 H Mentor L 0-38
09/25 A Strongsville W 35-14
10/02 H Garfield Heights W 49-14
10/09 H Massillon Jackson W 42-28 (playoffs)
10/16 A Canton McKinley W 27-14 (playoffs)
10/24 A Mentor L 21-37 (playoffs)
Canton McKinley
08/28 H Massillon Jackson W 30-0
09/04 H North Canton Hoover W 40-28
09/11 A Uniontown Lake W 26-17
09/19 H Massillon Perry L 23-35
09/25 A Canton GlenOak W 26-0
10/03 A Massillon Washington L 7-35
10/09 H Berea-Midpark W 54-32 (playoffs)
10/16 H Brunswick L 14-27 (playoffs)
Cleveland Heights
09/04 H Maple Heights W 41-26
09/11 H Euclid L 7-34
09/18 A Garfield Heights W 39-0
09/25 A Bedford W 49-23
10/02 H Shaker Heights W 17-14
10/09 A Stow-Munroe Falls L 14-45 (playoffs)
10/16 A Canton GlenOak W 42-0
10/23 A Macedonia Nordonia L 26-42
Elyria
08/28 H Elyria Catholic W 27-7
09/04 H Strongsville L 12-21
09/11 H Brunswick L 19-44
09/18 A Medina L 6-61
09/25 A Mentor L 21-45
10/02 H Euclid L 20-42
10/09 A Euclid L 0-21 (playoffs)
10/16 A Berea-Midpark L 48-51
10/24 H Grafton Midview W 50-28
10/30 H Youngstown Chaney W 20-13
Euclid
08/28 A Brunswick W 14-7
09/04 H Mentor L 12-27
09/11 A Cleveland Heights W 34-7
09/18 H Strongsville L 26-35
09/25 H Medina W 31-28
10/02 A Elyria W 42-20
10/09 H Elyria W 21-0 (playoffs)
10/16 H Cleveland St. Ignatius L 20-30 (playoffs)
Canton GlenOak
08/28 A North Canton Hoover L 7-35
09/04 H Louisville L 14-17
09/11 A Massillon Jackson L 20-22
09/18 A Uniontown Lake L 0-35
09/25 H Canton McKinley L 0-26
10/02 H Massillon Perry L 0-42
10/09 A Lakewood St. Edward L 0-42 (playoffs)
10/16 H Cleveland Heights L 0-42
Massillon Jackson
08/28 A Canton McKinley L 0-30
09/04 H Uniontown Lake L 13-14
09/11 H Canton GlenOak W 22-20
09/18 H Canton Central Catholic W 35-3
09/25 A Massillon Perry L 13-14
10/02 H North Canton Hoover L 13-14
10/09 A Brunswick L 28-42 (playoffs)
10/23 A Uniontown Green W 34-14
10/30 A Louisville W 42-14
11/06 H Macedonia Nordonia W 40-7
Medina
08/28 H Mentor L 19-37
09/04 A Brunswick L 21-28
09/11 A Strongsville W 34-7
09/18 H Elyria W 61-6
09/25 A Euclid L 28-31
10/02 H Solon W 24-20
10/09 H Strongsville W 37-7 (playoffs)
10/16 A Lakewood St. Edward W 35-31 (playoffs)
10/24 A Cleveland St. Ignatius W 33-26 (playoffs)
10/30 A Mentor L 14-49 (playoffs)
Mentor
08/28 A Medina W 37-19
09/04 A Euclid W 27-12
09/11 H Lakewood St. Edward L 24-28
09/18 A Brunswick W 38-0
09/25 H Elyria W 45-21
10/02 H Strongsville W 41-7
10/09 H Shaker Heights W 69-13 (playoffs)
10/16 H Stow-Munroe Falls W 31-14 (playoffs)
10/24 H Brunswick W 37-21 (playoffs)
10/30 H Medina W 49-14 (playoffs)
11/06 N Pickerington Central L 31-38 (playoffs)
Lakewood St. Edward
08/28 A Massillon Washington W 24-23
09/05 H Akron Archbishop Hoban L 0-35
09/11 A Mentor W 28-24
09/19 A Cleveland St. Ignatius W 17-0
09/26 H Columbus Bishop Sycamore club W 35-8
10/02 A Cleveland Benedictine W 31-10
10/09 H Canton GlenOak W 42-0 (playoffs)
10/16 H Medina L 31-35 (playoffs)
Cleveland St. Ignatius
09/12 H Columbus Bishop Sycamore club W 33-6
09/19 H Lakewood St. Edward L 0-17
09/25 A Massillon Washington L 14-21
10/03 A Cincinnati St. Xavier L 37-62
10/09 H Solon W 42-14 (playoffs)
10/16 A Euclid W 30-20 (playoffs)
10/24 H Medina L 26-33 (playoffs)
Shaker Heights
09/05 H Kirtland L 10-35
09/11 A Garfield Heights W 49-6
09/17 A Bedford L 16-21
09/26 A Cleveland Heights Lutheran East L 21-26
10/02 A Cleveland Heights L 14-17
10/09 A Mentor L 13-69 (playoffs)
10/16 A Solon L 27-28 OT
Solon
09/17 A Akron St. Vincent-St. Mary L 7-28
09/25 H Kirtland L 7-27
10/02 A Medina L 20-24
10/09 A Cleveland St. Ignatius L 14-42 (playoffs)
10/16 H Shaker Heights W 28-27 OT
10/24 A Berea-Midpark W 34-19
Stow-Munroe Falls
08/29 A Barberton W 16-8
09/11 H Medina Highland W 31-7
09/18 A North Royalton W 21-14
09/25 H Brecksville-Broadview Heights L 13-15
10/02 A Macedonia Nordonia W 53-47
10/09 H Cleveland Heights W 45-14 (playoffs)
10/16 A Mentor L 14-31 (playoffs)
Strongsville
09/04 A Elyria W 21-12
09/11 H Medina L 7-34
09/18 A Euclid W 35-26
09/25 H Brunswick L 14-35
10/02 A Mentor L 7-41
10/09 A Medina L 7-37 (playoffs)

REGION 2​

Beavercreek
08/28 A Miamisburg L 8-37
09/04 A Springboro L 16-77
09/11 H Clayton Northmont L 8-42
09/18 A Huber Heights Wayne L 8-70
09/25 H Centerville L 10-49
10/02 H Springfield L 0-76
10/09 A Dublin Coffman L 7-56 (playoffs)
10/16 H Dayton Ponitz W 53-6
10/24 A Kettering Fairmont L 0-24
10/30 H Xenia W 27-14
Centerville
08/28 A Kettering Fairmont W 21-20
09/04 H Springfield L 24-31 OT
09/11 H Huber Heights Wayne L 23-28
09/18 A Springboro L 22-35
09/25 A Beavercreek W 49-10
10/02 H Miamisburg W 42-0
10/09 A Huber Heights Wayne L 10-20 (playoffs)
10/16 H Fairfield W 40-28
Dublin Coffman
08/28 A Dublin Jerome W 41-6
09/04 A Powell Olentangy Liberty W 24-17
09/11 H Olentangy Orange W 28-7
09/18 H Hilliard Davidson W 49-0
09/25 A Upper Arlington W 24-14
10/02 H Hilliard Bradley W 28-14
10/09 H Beavercreek W 56-7 (playoffs)
10/16 H Springboro W 45-35 (playoffs)
10/24 H Powell Olentangy Liberty L 15-18 (playoffs)
Dublin Jerome
08/28 H Dublin Coffman L 6-41
09/04 H Worthington Thomas Worthington W 56-21
09/11 A Marysville L 12-31
09/18 H Delaware Olentangy Berlin L 27-38
09/25 A Lewis Center Olentangy W 27-16
10/02 H Hilliard Darby L 27-28
10/09 A Marysville L 14-35 (playoffs)
Findlay
08/28 A Toledo Whitmer W 31-21
09/04 A Fremont Ross W 31-18
09/11 H Toledo St. John's Jesuit L 24-25
10/02 H Lima Senior W 31-6
10/09 A Springboro L 19-28 (playoffs)
Kettering Fairmont
08/28 H Centerville L 20-21
09/04 A Clayton Northmont L 6-20
09/11 A Springfield L 21-27
09/18 H Miamisburg W 21-7
09/25 A Huber Heights Wayne L 24-31
10/02 H Springboro W 10-7
10/09 A Perrysburg W 41-14 (playoffs)
10/16 A Powell Olentangy Liberty L 7-35 (playoffs)
10/24 H Beavercreek W 24-0
Marysville
08/28 H Hilliard Bradley W 17-0
09/04 A Hilliard Darby L 28-31
09/11 H Dublin Jerome W 31-12
09/18 H Worthington Thomas Worthington W 31-0
09/25 A Delaware Olentangy Berlin W 28-0
10/02 H Lewis Center Olentangy W 28-7
10/09 H Dublin Jerome W 35-14 (playoffs)
10/16 A Clayton Northmont L 41-48 (playoffs)
Miamisburg
08/28 H Beavercreek W 37-8
09/04 A Huber Heights Wayne L 24-35
09/18 A Kettering Fairmont L 7-21
09/25 H Clayton Northmont L 34-40
10/02 A Centerville L 0-42
10/09 A Powell Olentangy Liberty L 0-35 (playoffs)
10/16 H Lebanon L 21-42
10/24 H Springboro L 7-37
10/30 A West Carrollton W 44-27
Middletown
09/04 A Fairfield L 13-35
09/11 H Kings Mills Kings L 13-34
09/18 A Cincinnati Colerain L 6-42
09/25 A Cincinnati Princeton L 24-56
10/02 H Cincinnati Walnut Hills W 33-26
10/09 A Clayton Northmont L 0-35 (playoffs)
10/16 H Cincinnati Oak Hills L 20-29
Clayton Northmont
08/28 A Springboro W 40-36
09/04 H Kettering Fairmont W 20-6
09/11 A Beavercreek W 42-8
09/18 H Springfield W 38-35 OT
09/25 A Miamisburg W 40-34
10/02 H Huber Heights Wayne W 28-27
10/09 H Middletown W 35-0 (playoffs)
10/16 H Marysville W 48-41 (playoffs)
Powell Olentangy Liberty
08/28 A Delaware Olentangy Berlin W 35-21
09/04 H Dublin Coffman L 17-24
09/11 A Upper Arlington W 21-14
09/18 H Hilliard Bradley W 38-17
09/25 H Hilliard Davidson W 45-7
10/02 A Olentangy Orange W 42-21
10/09 H Miamisburg W 35-0 (playoffs)
10/16 H Kettering Fairmont W 35-7 (playoffs)
10/24 A Dublin Coffman W 18-15 (playoffs)
10/30 A Springfield L 0-19 (playoffs)
Perrysburg
08/28 A Holland Springfield W 45-18
09/04 A Whitehouse Anthony Wayne W 27-24
09/11 H Sylvania Southview W 54-0
09/18 A Napoleon W 31-14
09/25 H Bowling Green W 49-14
10/02 H Maumee W 44-0
10/09 H Kettering Fairmont L 14-41 (playoffs)
10/16 A Avon L 20-42
10/23 H Sylvania Northview W 55-7
Springboro
08/28 H Clayton Northmont L 36-40
09/04 H Beavercreek W 77-16
09/18 H Centerville W 35-22
09/25 A Springfield L 0-41
10/02 A Kettering Fairmont L 7-10
10/09 H Findlay W 28-19 (playoffs)
10/16 A Dublin Coffman L 35-45 (playoffs)
10/24 A Miamisburg W 37-7
Springfield
08/28 H Huber Heights Wayne W 21-14
09/04 A Centerville W 31-24 OT
09/11 H Kettering Fairmont W 27-21
09/18 A Clayton Northmont L 35-38 OT
09/25 H Springboro W 41-0
10/02 A Beavercreek W 76-0
10/09 H Toledo Whitmer W 27-17 (playoffs)
10/16 H Huber Heights Wayne W 31-19 (playoffs)
10/30 H Powell Olentangy Liberty W 19-0 (playoffs)
11/06 N Cincinnati St. Xavier L 10-12 (playoffs)
Huber Heights Wayne
08/28 A Springfield L 14-21
09/04 H Miamisburg W 35-24
09/11 A Centerville W 28-23
09/18 H Beavercreek W 70-8
09/25 H Kettering Fairmont W 31-24
10/02 A Clayton Northmont L 27-28
10/09 H Centerville W 20-10 (playoffs)
10/16 A Springfield L 19-31 (playoffs)
Toledo Whitmer
08/28 H Findlay L 21-31
09/04 H Toledo St. Francis de Sales L 8-31
09/11 A Oregon Clay W 21-7
09/18 A Fremont Ross L 33-35
10/02 A Toledo St. John's Jesuit L 14-37
10/09 A Springfield L 17-27 (playoffs)
 
Last edited:
 
REGION 3​

Grove City Central Crossing
08/28 H Grove City L 6-7
09/04 H Lancaster W 21-18
09/11 A Pickerington Central L 0-47
09/18 A Newark W 32-7
09/25 H Reynoldsburg L 10-34
10/02 A Groveport Madison L 24-28
10/16 H Westerville North L 12-28
10/23 H Hamilton L 0-14
10/30 A Sunbury Big Walnut L 0-28
Grove City
08/28 A Grove City Central Crossing W 7-6
09/04 A New Albany L 7-23
09/11 H Westerville Central L 0-34
09/18 H Pickerington North L 24-47
09/25 A Gahanna Lincoln L 0-41
10/02 H Galloway Westland W 48-12
10/09 A Pickerington Central L 0-49 (playoffs)
10/16 A Worthington Thomas Worthington L 13-14
10/24 H Hilliard Davidson L 14-35
10/30 A Westerville North W 10-0
Groveport Madison
08/28 H Galloway Westland W 38-0
09/04 H Reynoldsburg W 45-14
09/11 A Lancaster W 16-13
09/18 H Pickerington Central L 3-43
10/02 H Grove City Central Crossing W 28-24
10/09 H Hilliard Bradley L 7-28 (playoffs)
10/16 H Columbus Independence W 17-14
10/24 H Canal Winchester L 26-29
Hilliard Bradley
08/28 A Marysville L 0-17
09/04 H Upper Arlington L 6-7
09/11 A Hilliard Davidson W 22-17
09/18 A Powell Olentangy Liberty L 17-38
09/25 H Olentangy Orange L 34-37
10/02 A Dublin Coffman L 14-28
10/09 A Groveport Madison W 28-7 (playoffs)
10/16 A Reynoldsburg W 31-30 (playoffs)
10/23 A Pickerington Central L 7-34 (playoffs)
Hilliard Davidson
08/27 A Hilliard Darby W 17-13
09/04 A Olentangy Orange L 7-20
09/11 H Hilliard Bradley L 17-22
09/18 A Dublin Coffman L 0-49
09/25 A Powell Olentangy Liberty L 7-45
10/02 H Upper Arlington L 0-35
10/09 A Pickerington North L 22-35 (playoffs)
10/24 A Grove City W 35-14
10/30 H Canal Winchester L 17-42
Hilliard Darby
08/27 H Hilliard Davidson L 13-17
09/04 H Marysville W 31-28
09/11 A Delaware Olentangy Berlin L 41-48
09/18 H Lewis Center Olentangy L 6-37
09/25 H Worthington Thomas Worthington W 35-14
10/02 A Dublin Jerome W 28-27
10/09 A Gahanna Lincoln W 21-7 (playoffs)
10/16 A Pickerington Central L 16-35 (playoffs)
Lancaster
08/28 A New Albany L 13-20
09/04 A Grove City Central Crossing L 18-21
09/11 H Groveport Madison L 13-16
09/18 H Reynoldsburg W 41-40
09/25 A Pickerington Central L 0-35
10/02 H Newark W 46-15
10/09 A Reynoldsburg L 19-53 (playoffs)
10/16 H Gahanna Lincoln L 14-31
10/23 A Ashville Teays Valley W 24-0
Gahanna Lincoln
08/28 A Reynoldsburg L 14-48
09/04 A Galloway Westland W 49-7
09/11 H New Albany W 42-41 OT
09/18 A Westerville Central L 0-43
09/25 H Grove City W 41-0
10/02 A Pickerington North L 6-31
10/09 H Hilliard Darby L 7-21 (playoffs)
10/16 A Lancaster W 31-14
New Albany
08/28 H Lancaster W 20-13
09/04 H Grove City W 23-7
09/11 A Gahanna Lincoln L 41-42 OT
09/18 H Galloway Westland W 49-0
09/25 H Pickerington North L 21-56
10/02 A Westerville Central L 7-42
10/09 A Westerville North W 34-3 (playoffs)
10/16 A Pickerington North W 44-20 (playoffs)
10/23 A Westerville Central L 7-50 (playoffs)
Olentangy Orange
08/28 H Lewis Center Olentangy L 3-7
09/04 H Hilliard Davidson W 20-7
09/11 A Dublin Coffman L 7-28
09/18 H Upper Arlington W 31-14
09/25 A Hilliard Bradley W 37-34
10/02 H Powell Olentangy Liberty L 21-42
10/09 H Upper Arlington L 10-17 (playoffs)
10/23 A Westerville North W 13-10
Pickerington Central
08/30 H Pickerington North W 35-9
09/04 A Newark W 49-0
09/11 H Grove City Central Crossing W 47-0
09/18 A Groveport Madison W 43-3
09/25 H Lancaster W 35-0
10/01 A Reynoldsburg W 38-13
10/09 H Grove City W 49-0 (playoffs)
10/16 H Hilliard Darby W 35-16 (playoffs)
10/23 H Hilliard Bradley W 34-7 (playoffs)
10/30 H Westerville Central W 38-7 (playoffs)
11/06 N Mentor W 38-31 (playoffs)
11/13 N Cincinnati St. Xavier L 3-44 (playoffs)
Pickerington North
08/30 A Pickerington Central L 9-35
09/04 A Westerville Central W 34-20
09/11 H Galloway Westland W 59-6
09/18 A Grove City W 47-24
09/25 A New Albany W 56-21
10/02 H Gahanna Lincoln W 31-6
10/09 H Hilliard Davidson W 35-22 (playoffs)
10/16 H New Albany L 20-44 (playoffs)
Reynoldsburg
08/28 H Gahanna Lincoln W 48-14
09/04 A Groveport Madison L 14-45
09/11 H Newark W 48-14
09/18 A Lancaster L 40-41
09/25 A Grove City Central Crossing W 34-10
10/01 H Pickerington Central L 13-38
10/09 H Lancaster W 53-19 (playoffs)
10/16 H Hilliard Bradley L 30-31 (playoffs)
Upper Arlington
08/28 H Westerville Central L 23-28
09/04 A Hilliard Bradley W 7-6
09/11 H Powell Olentangy Liberty L 14-21
09/18 A Olentangy Orange L 14-31
09/25 H Dublin Coffman L 14-24
10/02 A Hilliard Davidson W 35-0
10/09 A Olentangy Orange W 17-10 (playoffs)
10/16 A Westerville Central L 20-21 (playoffs)
Westerville Central
08/28 A Upper Arlington W 28-23
09/04 H Pickerington North L 20-34
09/11 A Grove City W 34-0
09/18 H Gahanna Lincoln W 43-0
09/25 A Galloway Westland W 56-7
10/02 H New Albany W 42-7
10/16 H Upper Arlington W 21-20 (playoffs)
10/23 H New Albany W 50-7 (playoffs)
10/30 A Pickerington Central L 7-38 (playoffs)
Westerville North
08/28 H Columbus Franklin Heights W 17-0
09/04 A Delaware Hayes W 24-7
09/11 H Westerville South L 28-32
09/18 A Canal Winchester W 21-7
09/25 H Sunbury Big Walnut W 20-17
10/02 A Columbus Worthington Kilbourne W 22-21
10/09 H New Albany L 3-34 (playoffs)
10/16 A Grove City Central Crossing W 28-12
10/23 H Olentangy Orange L 10-13
10/30 H Grove City L 0-10

REGION 4​

Cincinnati Colerain
08/28 H West Chester Lakota West L 0-10
09/04 A Cincinnati Oak Hills W 30-0
09/11 H Cincinnati Princeton L 37-41
09/18 H Middletown W 42-6
09/25 A Cincinnati Sycamore W 21-7
10/02 H Hamilton W 14-13
10/09 H Milford W 38-7 (playoffs)
10/16 A Mason W 28-7 (playoffs)
10/23 A West Chester Lakota West L 7-23 (playoffs)
Cincinnati Elder
08/28 H Cincinnati La Salle L 52-53 2OT
09/04 H Floyd Central (IN) W 42-14
09/11 H Cincinnati St. Xavier L 24-38
09/18 H Cincinnati Archbishop Moeller W 35-22
09/25 A Cincinnati Walnut Hills W 35-7
10/02 A Indianapolis Cathedral (IN) L 14-36
10/09 H Fairfield W 42-39 (playoffs)
10/16 A Cincinnati Princeton W 26-21 (playoffs)
10/23 A Cincinnati St. Xavier L 28-56 (playoffs)
Fairfield
08/28 A Mason L 12-24
09/04 H Middletown W 35-13
09/11 A Hamilton L 25-28
09/18 H West Chester Lakota West L 7-21
09/25 A Liberty Twp Lakota East L 21-23
10/02 H Cincinnati Princeton L 23-40
10/09 A Cincinnati Elder L 39-42 (playoffs)
10/16 A Centerville L 28-40
10/23 H Dayton Dunbar W 46-22
Hamilton
08/28 H Cincinnati Princeton L 28-33
09/04 A West Chester Lakota West L 13-40
09/11 H Fairfield W 28-25
09/18 A Cincinnati Oak Hills W 41-13
09/25 H Mason W 12-7
10/02 A Cincinnati Colerain L 13-14
10/09 H Cincinnati Archbishop Moeller L 27-43 (playoffs)
10/16 A Cincinnati Sycamore W 39-7
10/23 A Grove City Central Crossing W 14-0
10/30 A Batavia West Clermont W 41-7
Liberty Twp Lakota East
08/28 A Cincinnati Sycamore L 31-34
09/04 H Mason L 21-28
09/11 H Cincinnati La Salle L 13-35
09/18 A Cincinnati Princeton W 28-19
09/25 H Fairfield W 23-21
10/02 A Cincinnati Oak Hills W 42-20
10/09 H Cincinnati Sycamore W 28-10 (playoffs)
10/16 A West Chester Lakota West L 14-31 (playoffs)
West Chester Lakota West
08/28 A Cincinnati Colerain W 10-0
09/04 H Hamilton W 40-13
09/11 A Cincinnati Sycamore W 33-0
09/18 A Fairfield W 21-7
10/02 H Mason W 21-0
10/09 H Batavia West Clermont W 44-0 (playoffs)
10/16 H Liberty Twp Lakota East W 31-14 (playoffs)
10/23 H Cincinnati Colerain W 23-7 (playoffs)
10/30 H Cincinnati St. Xavier L 7-10 (playoffs)
Lebanon
08/28 H Batavia West Clermont W 21-13
09/04 A Cincinnati Winton Woods L 20-27
09/11 H Cincinnati Anderson L 20-38
09/18 A Kings Mills Kings L 20-41
09/25 A Cincinnati Turpin L 29-40
10/02 H Morrow Little Miami W 41-7
10/09 A Mason L 16-34 (playoffs)
10/16 A Miamisburg W 42-21
10/23 A Milford L 28-34
11/05 H Cincinnati Walnut Hills W 37-24
Mason
08/28 H Fairfield W 24-12
09/04 A Liberty Twp Lakota East W 28-21
09/11 H Cincinnati Oak Hills W 27-12
09/18 H Cincinnati Sycamore W 21-13
09/25 A Hamilton L 7-12
10/02 A West Chester Lakota West L 0-21
10/09 H Lebanon W 34-16 (playoffs)
10/16 H Cincinnati Colerain L 7-28 (playoffs)
Milford
08/28 H Cincinnati Oak Hills W 28-24
09/04 A Cincinnati Turpin L 14-49
09/19 H Cincinnati Winton Woods L 14-49
09/25 A Morrow Little Miami W 55-26
10/02 A Cincinnati Anderson L 13-42
10/09 A Cincinnati Colerain L 7-38 (playoffs)
10/16 H Loveland W 54-21
10/23 H Lebanon W 34-28
Cincinnati Archbishop Moeller
08/28 A Columbus Bishop Hartley W 34-17
09/04 A St. Leon East Central (IN) L 6-21
09/11 A Louisville Trinity (KY) L 7-44
09/18 A Cincinnati Elder L 22-35
09/25 A Cincinnati St. Xavier L 14-43
10/02 A Cincinnati La Salle L 25-27
10/09 A Hamilton W 43-27 (playoffs)
10/16 A Cincinnati St. Xavier L 14-45 (playoffs)
10/30 A Fort Thomas Highlands (KY) W 50-14
Cincinnati Oak Hills
08/28 A Milford L 24-28
09/04 H Cincinnati Colerain L 0-30
09/11 A Mason L 12-27
09/18 H Hamilton L 13-41
10/02 H Liberty Twp Lakota East L 20-42
10/09 A Cincinnati Princeton L 0-55 (playoffs)
10/16 A Middletown W 29-20
10/24 H Harrison W 35-9
10/30 A Cincinnati Walnut Hills L 27-30
Cincinnati Princeton
08/28 A Hamilton W 33-28
09/04 H Cincinnati Sycamore W 27-22
09/11 A Cincinnati Colerain W 41-37
09/18 H Liberty Twp Lakota East L 19-28
09/25 H Middletown W 56-24
10/02 A Fairfield W 40-23
10/09 H Cincinnati Oak Hills W 55-0 (playoffs)
10/16 H Cincinnati Elder L 21-26 (playoffs)
Cincinnati St. Xavier
08/29 A Brownsburg (IN) L 24-30 OT
09/04 A Cincinnati La Salle W 24-10
09/11 A Cincinnati Elder W 38-24
09/18 A Indianapolis Cathedral (IN) L 22-25
09/25 H Cincinnati Archbishop Moeller W 43-14
10/03 H Cleveland St. Ignatius W 62-37
10/09 H Cincinnati Walnut Hills W 49-13 (playoffs)
10/16 H Cincinnati Archbishop Moeller W 45-14 (playoffs)
10/23 H Cincinnati Elder W 56-28 (playoffs)
10/30 A West Chester Lakota West W 10-7 (playoffs)
11/06 N Springfield W 12-10 (playoffs)
11/13 N Pickerington Central W 44-3 (playoffs)
Cincinnati Sycamore
08/28 H Liberty Twp Lakota East W 34-31
09/04 A Cincinnati Princeton L 22-27
09/11 H West Chester Lakota West L 0-33
09/18 A Mason L 13-21
09/25 H Cincinnati Colerain L 7-21
10/02 A Ironton L 11-33
10/09 A Liberty Twp Lakota East L 10-28 (playoffs)
10/16 H Hamilton L 7-39
Cincinnati Walnut Hills
09/18 A Cincinnati Withrow W 24-6
09/25 H Cincinnati Elder L 7-35
10/02 A Middletown L 26-33
10/09 A Cincinnati St. Xavier L 13-49 (playoffs)
10/16 H Batavia West Clermont L 14-21
10/30 H Cincinnati Oak Hills W 30-27
11/05 A Lebanon L 24-37
Batavia West Clermont
08/28 A Lebanon L 13-21
09/04 A Loveland W 13-7
09/11 H Cincinnati Winton Woods L 13-28
09/18 A Cincinnati Anderson L 0-42
10/09 A West Chester Lakota West L 0-44 (playoffs)
10/16 A Cincinnati Walnut Hills W 21-14
10/24 H Morrow Little Miami W 20-14
10/30 H Hamilton L 7-41
 
Last edited:
DIVISION I - Opted Out of Playoffs​

Toledo Bowsher
10/01 A Toledo Scott W 20-0
10/09 A Toledo Woodward L 0-24
10/16 H Toledo Rogers L 8-40
10/23 A Toledo Start L 23-24
10/30 H Toledo Waite L 14-18
Delaware Hayes
08/28 A Sunbury Big Walnut L 6-14
09/04 H Westerville North L 7-24
09/11 A Columbus Worthington Kilbourne L 17-31
09/18 H Westerville South L 20-59
09/25 H Dublin Scioto L 0-28
10/02 A Canal Winchester L 28-49
10/09 A Newark W 17-7
10/16 H Mount Vernon L 14-20
10/24 A Pataskala Licking Heights L 7-17
10/30 A Delaware Buckeye Valley W 21-14
Lorain
No Season ()
Newark
08/28 A Worthington Thomas Worthington L 0-30
09/04 H Pickerington Central L 0-49
09/11 A Reynoldsburg L 14-48
09/18 H Grove City Central Crossing L 7-32
09/25 A Columbus Hamilton Township L 13-35
10/02 A Lancaster L 15-46
10/09 H Delaware Hayes L 7-17
10/23 H Zanesville L 6-28
10/30 A Mount Vernon L 0-27
Toledo Start
10/02 H Toledo Woodward L 12-16
10/08 H Toledo Waite W 13-2
10/16 A Toledo Scott W 33-0
10/23 H Toledo Bowsher W 24-23
10/29 A Toledo Rogers W 25-19
11/06 H Toledo Rogers W 16-13
11/12 H Toledo Woodward W 20-14 OT
Cincinnati Western Hills
09/19 A Cincinnati Hughes L 7-20
09/25 A Cincinnati Taft L 0-36
10/03 A Cincinnati Shroder L 12-14 2OT
10/10 H Cincinnati Dohn Community W 27-0
10/16 H Cincinnati Clark Montessori W 34-8
10/29 A Cincinnati Gamble Montessori W 26-2
11/06 H Cincinnati Woodward W 35-0
11/13 A Cincinnati Gamble Montessori W 20-0
Galloway Westland
08/28 A Groveport Madison L 0-38
09/04 H Gahanna Lincoln L 7-49
09/11 A Pickerington North L 6-59
09/18 A New Albany L 0-49
09/25 H Westerville Central L 7-56
10/02 A Grove City L 12-48
Worthington Thomas Worthington
08/28 H Newark W 30-0
09/04 A Dublin Jerome L 21-56
09/11 H Lewis Center Olentangy L 7-43
09/18 A Marysville L 0-31
09/25 A Hilliard Darby L 14-35
10/02 H Delaware Olentangy Berlin L 21-28
10/16 H Grove City W 14-13
10/23 A Marion Harding L 0-13
10/30 A Columbus Worthington Kilbourne L 7-29
 
Last edited:
I noticed that all 6 of Cincinnati Moeller's games are away...somewhat unusual. Their fans must be very unhappy, especially members of players' family.
 
Top