soccerboy08
Active member
Not sure where the other thread went but here are my picks (though some are guesses).
Division I
Region 1
No. 7 Medina (15-2-2) vs. No. 8 (tie) Massillon Jackson (13-2-3) 2-1
Mayfield (13-4-3) vs. No. 5 Cuyahoga Falls Walsh Jesuit (16-0-3) 4-0
Region 2
Berea-Midpark (16-3-0) vs. No. 3 Strongsville (15-2-2) 3-0
Oregon Clay (13-6-2) vs. No. 2 Whitehouse Anthony Wayne (19-0-0) 1-0
Region 3
No. 8 (tie) Dublin Coffman (16-5-1) vs. Westerville North (14-3-1) 3-1
Marysville (18-2-3) vs. No. 12 Lewis Center Olentangy Orange (17-2-4) 1-0
Region 4
No. 4 West Chester Lakota West (18-0-2) vs. Cincinnati Seton (17-3-2) 3-0
Loveland (15-3-0) vs. No. 1 Beavercreek m (19-0-0) 2-0
Division II
Region 5
No. 4 Canfield (15-2-0) vs. Chagrin Falls (16-2-1) 2-1
Chardon Notre Dame-Cathedral Latin (11-7-1) vs. No. 3 Copley (14-4-1) 2-0
Region 6
No. 2 Mansfield Madison Comprehensive (15-1-4) vs. Rocky River (11-6-1) 3-0
No. 15 Celina (15-2-4) vs. Oak Harbor (13-4-1) 4-1
Region 7
No. 12 Lancaster Fairfield Union (18-2-0) vs. No. 14 Granville (11-4-5) 3-1
Creston Norwayne (15-4-0) vs. Dover (13-4-3) 2-1
Region 8
Tipp City Tippecanoe (11-4-4) vs No. 6 Monroe (19-0-0) 3-2
No. 1 Kettering Archbishop Alter (18-1-1) vs. Dayton Oakwood (12-6-1) 5-0
Division III
Region 9
No. 4 Kirtland (15-4-0) vs. No. 15 Doylestown Chippewa (16-2-1) 4-2
Independence (13-3-3) vs. Warren John F. Kennedy (11-7-0) 2-1
Region 10
Archbold (15-1-3) vs. Spencerville (16-3-0) 4-0
No. 11 Findlay Liberty-Benton (17-1-1) vs. No. 3 Pemberville Eastwood (20-0-0) 1-0
Region 11
No. 8 Gahanna Columbus Academy (14-3-2) vs. Lynchburg-Clay (14-2-3) 3-1
New Middletown Springfield (18-1-0) vs. Zanesville Bishop Rosecrans (9-7-2) 2-1
Region 12
No. 13 Cincinnati Madeira (14-8-4) vs. No. 9 Cincinnati Mariemont (10-3-6) 1-0
No. 1 Cincinnati Country Day (16-0-2) vs. No. 2 Sidney Lehman Catholic (11-1-2) 5-0
Division I
Region 1
No. 7 Medina (15-2-2) vs. No. 8 (tie) Massillon Jackson (13-2-3) 2-1
Mayfield (13-4-3) vs. No. 5 Cuyahoga Falls Walsh Jesuit (16-0-3) 4-0
Region 2
Berea-Midpark (16-3-0) vs. No. 3 Strongsville (15-2-2) 3-0
Oregon Clay (13-6-2) vs. No. 2 Whitehouse Anthony Wayne (19-0-0) 1-0
Region 3
No. 8 (tie) Dublin Coffman (16-5-1) vs. Westerville North (14-3-1) 3-1
Marysville (18-2-3) vs. No. 12 Lewis Center Olentangy Orange (17-2-4) 1-0
Region 4
No. 4 West Chester Lakota West (18-0-2) vs. Cincinnati Seton (17-3-2) 3-0
Loveland (15-3-0) vs. No. 1 Beavercreek m (19-0-0) 2-0
Division II
Region 5
No. 4 Canfield (15-2-0) vs. Chagrin Falls (16-2-1) 2-1
Chardon Notre Dame-Cathedral Latin (11-7-1) vs. No. 3 Copley (14-4-1) 2-0
Region 6
No. 2 Mansfield Madison Comprehensive (15-1-4) vs. Rocky River (11-6-1) 3-0
No. 15 Celina (15-2-4) vs. Oak Harbor (13-4-1) 4-1
Region 7
No. 12 Lancaster Fairfield Union (18-2-0) vs. No. 14 Granville (11-4-5) 3-1
Creston Norwayne (15-4-0) vs. Dover (13-4-3) 2-1
Region 8
Tipp City Tippecanoe (11-4-4) vs No. 6 Monroe (19-0-0) 3-2
No. 1 Kettering Archbishop Alter (18-1-1) vs. Dayton Oakwood (12-6-1) 5-0
Division III
Region 9
No. 4 Kirtland (15-4-0) vs. No. 15 Doylestown Chippewa (16-2-1) 4-2
Independence (13-3-3) vs. Warren John F. Kennedy (11-7-0) 2-1
Region 10
Archbold (15-1-3) vs. Spencerville (16-3-0) 4-0
No. 11 Findlay Liberty-Benton (17-1-1) vs. No. 3 Pemberville Eastwood (20-0-0) 1-0
Region 11
No. 8 Gahanna Columbus Academy (14-3-2) vs. Lynchburg-Clay (14-2-3) 3-1
New Middletown Springfield (18-1-0) vs. Zanesville Bishop Rosecrans (9-7-2) 2-1
Region 12
No. 13 Cincinnati Madeira (14-8-4) vs. No. 9 Cincinnati Mariemont (10-3-6) 1-0
No. 1 Cincinnati Country Day (16-0-2) vs. No. 2 Sidney Lehman Catholic (11-1-2) 5-0